Teraz jest 18 listopada 2017, 20:22 - So

• Reklama

Kosmetyki do stylizacji włosów

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

dragosteadintei

Forumowicz

Re: Kosmetyki do stylizacji włosów

Post06 maja 2017, 05:47 - So

Homme napisał(a):
dragosteadintei napisał(a):Ja preferuje preparaty od Emila i Rasmusa z Arhus By Vilain:-)Wlasnie leci do mnie od nich arsenał Gold Digger, Silver Fox, Dynamite Clay i Sideck :-)

Czy ten sidekick to czasem nie jest pic na wodę zmienia to coś wogóle? Testowałeś jakie są różnice z zastosowaniem i bez? Bo tanie to to nie jest i zastanawiam się, czy na pewno konieczne...

Czy konieczne zalezy dla kogo.On nadaje tak zwany "szkielet"fryzury podczas suszenia włosów.Mozna ten efekt uzyskać pianka do włosów ale po piance mam wlosy suche jak słoma,a Sidekick daje efekt miekkosi i delikatnosci.W teorii po sidecku fryzura ma dłużej sie utrzymywać.

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post07 maja 2017, 11:36 - N

Dajcie spokój z tym Sidekick'iem, przecież to jakaś paranoja żeby tyle za jakiś głupi spray do prestylingu bulić :D Co prawda nie testowałem tego "cuda" osobiście, ale podejrzewam że identyczny efekt można osiągnąć o wiele tańszymi sprayami, tonikami czy nawet piankami... Sam aktualnie używam Grooming Tonic od Reuzela i sprawdza się bardzo fajnie.

A jeśli chodzi o produkty "końcowe", to od jakiegoś czasu testuję sobie pomady unorthodox z Jułesej i jestem naprawdę bardzo zadowolony z efektów. Co prawda nadają się one raczej do bardziej klasycznych fryzur (do messy najlepiej pasują glinki, ewentualnie jakieś pasty itd., mi chwilowo trochę znudziły się takie produkty), ale są świetne. Ogólnie dają one efekt zbliżony do pomad typowo woskowych, z tym że są łatwiej zmywalne i ogólnie prostsze w użyciu. Szczególnie podpasowały mi pomady od Nostalgic Handmade, fantastyczny "stuff" ;)
Ostatnio edytowano 23 maja 2017, 15:48 - Wt przez Kiszonyogor95, łącznie edytowano 1 raz

ps1986

Aktywny forumowicz

Post08 maja 2017, 08:23 - Pn

Dzisiaj pierwszy raz użyłem Shaping Creme od Dear Barber. Jak dla mnie to poziom got 2 be beach boy tyle, że ładniej pachnie. Spory zawód - napaliłem się po poczytniu opinii na tym forum, ale w sumie nie wiem czego ja się spodziewałem za takie pieniądze.

janek342

Forumowicz

Post08 maja 2017, 12:36 - Pn

Testowałem ostatnio Reuzel red, pink, blue, green i fiber. Jednogłośnie zdecydowałem się na REUZEL - FIBER POMADE. Przy moich ciężkich i gęstych, średniej długości włosach efekt był najbardziej zadowalający. Nie omieszkam przetestować innych produktów polecanych na forum, które dostały oczywiście pozytywne komentarze.

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post08 maja 2017, 14:19 - Pn

O, no to ciekawe, większość opinii z jakimi się do tej pory spotkałem o tych nowych Reuzelach (tj. Clay i Fiber) nie była zbyt pochlebna, fajnie że u Ciebie się sprawdza.
Jeśli chodzi o produkty powiedzmy "matująco-teksturyzujące", to u mnie zdecydowanie wygrywają na ten moment Lockhart's Matte Clay i Daimon Barber no. 4, a przetestowałem już całkiem sporo tego typu rzeczy. Zaraz za nimi byłaby chyba Clay Pomade od Grim Grease (z tym że dla mnie troszkę za ciężka) no i Claymation, które ze względu na charakter samej marki jak i dość abstrakcyjną cenę odrzuciłem :D
Ostatnio edytowano 23 maja 2017, 15:50 - Wt przez Kiszonyogor95, łącznie edytowano 1 raz

American Beauty

Bardzo aktywny forumowicz

Post19 maja 2017, 14:56 - Pt

Drodzy,
szukam czegoś nowego.
Od dawna używałem Schwarzkopf osis mess up i na to lakier (osis freeze). Niesety ten mess up słabo utrwala, prawie wcale. Lakier w sporych ilościach jest niezbędny. Czasem mam problem z ułożeniem włosów, grzywka opada, muszę dać więcej lakieru i nie wygląda to finalnie tak jakbym chciał..
Włosy mam dosyć grube i ciężkie, długość dochodzi do 4 cm teraz. Czeszę się podobnie jak na obrazku poniżej.

Na czym mi zależy:
Zależy mi na tym, żeby włosy nie sklejały się, nie błyszczały, najlepiej, żeby nie było widać, że coś jest. Produkt nie może się rolować na włosach, jak Schwarzkopf 3D men- to była porażka, użyłem może kilka razy i dałem sobie spokój.
Cena najlepiej do 40-50 zł, bo nie chcę się naciąć na więcej jakby się nie sprawdziło.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/8c/99/73/8c99735ecf217b0f0003edb7946bd5a3.jpg

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post20 maja 2017, 12:01 - So

Do takiej fryzury IMO najlepiej jakaś glinka/pasta matująca... Tak kminię co w przedziale 40-50zł możnaby Ci polecić, może Reuzel Fiber albo Clay? Sam nie miałem styczności ale kolega wyżej mówi że się sprawdza u niego Fiber :)
Generalnie drogeryjne, szerzej dostępne produkty bym odradzał, ale próbowałeś Ty Beach Boya? Na krótkich włosach jakoś tam może dać radę, chociaż chwyt to ma biedny i strasznie wysusza włosy...
O, może Goldwell Roughman?

GreyGucci

Aktywny forumowicz

Post20 maja 2017, 12:18 - So

Celowałbym właśnie w Goldwell Roughman - dobry chwyt przy krótkich włosach i matowy efekt. Cena bardzo sprzyjająca, także powinieneś być zadowolony (sam mam i sobie chwalę).

American Beauty

Post20 maja 2017, 13:59 - So

Miałem tego Beach Boy kiedyś kiedyś, nie wspominam go dobrze.

Ten Goldwell Roughman mnie kusi. Cenowo też bardzo dobrze wypada. Czy ona wykrusza się/roluje? Często drzemie w środku dnia i chciałbym potem dobrze wyglądać- wiadomo jakaś poprawka tu i tam, ale najgorzej z takim właśnie kruszeniem się i rolowaniem. W obecnej konfiguracji mess up i osis+ freeze nie ma źle, ale wiadomo, człowiek zawsze szuka czegoś lepszego.

Fajny jest ten Reuzel fiber, widziałem recenzję na yt, ale cenowo tak średnio. Małe pudełko nie opłaca się a duże 7-8 dych około. Widziałem, że polecacie jeszcze L~~ Cement, ale podobno zapach mocny i cena te jak Reuzel fiber :|
Nie chcę wywalać 8 dych jak może to być niewypał, bo nie odsprzedam tego tak łatwo jak flakonu :D

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post20 maja 2017, 14:16 - So

Nie wiem co masz na myśli mówiąc że się roluje, z tego co pamiętam to Roughman się nie kruszy, ale chyba trochę zasycha na włosach i ciężko poprawić fryzurę potem (mogę się mylić, bardzo dawno go miałem).
Btw. Dużą puchę Fibera masz za 5 dyszek na hairstore.pl ;)

American Beauty

Post20 maja 2017, 18:42 - So

Ooo, dzięki. Nie wiem jak przegapiłem ten link :oops:

https://www.youtube.com/watch?v=AU5svALkse0

Trochę mu się świecą te włosy, ale źle nie ma.

Zastanowię się między tym a Goldwell. Fajne ma te logo ten Reuzel :mrgreen:

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post21 maja 2017, 16:01 - N

No co Ty, gdzie tu się świecą, normalne naturalne wykończenie, prawie matowe :) Ja bym zaryzykował Reuzela, Goldwell generalnie jest dość specyficzny jeśli chodzi o nakładanie, dość mocno "zbity" i kleisty, u mnie potrafił wyrywać włosy :/
Ostatnio edytowano 23 maja 2017, 15:47 - Wt przez Kiszonyogor95, łącznie edytowano 1 raz

HaNz

Post21 maja 2017, 17:02 - N

Te wszystkie matowe wykończenia to jedna wielka bzdura. Szukam od jakiegoś czasu czegoś nowego i niestety za każdym razem nie jestem zadowolony. Od dość dawna używam wspominanego już w temacie goldwell roughman. W ostatnim czasie testowałem:

- APOTHECARY 87 CLAY POMADE VANILLA & MANGO
- PERCY NOBLEMAN-MATT CLAY
- POMP & CO.-HAIR CREAM

i w zasadzie poza zapachem nie widzę niczego pozytywnego. Z Pompem wiązałem największe nadzieje i było to dla mnie największe rozczarowanie. Słaby chwyt, po niedługim czasie od aplikacji włosy zaczynały delikatnie połyskiwać. Sama fryzura dość szybko zaczynała się rozjeżdżać na boki choć specjalnie długich włosów nie mam - ok 6 cm.

Ktoś ma jeszcze jakiś produkt godny polecenia? Zależy mi na macie (włosy mają tendencję do przetłuszczania) oraz średnim chwycie. Pomady raczej odpadają - mam dużo włosów jednak są dość cienkie a nie robię sobie klasycznej fryzury - do tego byłyby ok. Zastanawiam się nad LAYRITE - NATURAL MATT CREAM choć z tego co pamiętam to ostatnio w barbershopie mi to nałożyli i j/w szału nie było. Jednak w domu jestem w stanie zrobić sobie znacznie lepszą fryzurę więc nie skreślam tego produktu w przedbiegach.

P.S. pierwszy post na forum 8-)

Luka

Forumowicz

Post24 maja 2017, 16:47 - Śr

HaNz napisał(a):Te wszystkie matowe wykończenia to jedna wielka bzdura. Szukam od jakiegoś czasu czegoś nowego i niestety za każdym razem nie jestem zadowolony. Od dość dawna używam wspominanego już w temacie goldwell roughman. W ostatnim czasie testowałem:

- APOTHECARY 87 CLAY POMADE VANILLA & MANGO
- PERCY NOBLEMAN-MATT CLAY
- POMP & CO.-HAIR CREAM

i w zasadzie poza zapachem nie widzę niczego pozytywnego. Z Pompem wiązałem największe nadzieje i było to dla mnie największe rozczarowanie. Słaby chwyt, po niedługim czasie od aplikacji włosy zaczynały delikatnie połyskiwać. Sama fryzura dość szybko zaczynała się rozjeżdżać na boki choć specjalnie długich włosów nie mam - ok 6 cm.

Ktoś ma jeszcze jakiś produkt godny polecenia? Zależy mi na macie (włosy mają tendencję do przetłuszczania) oraz średnim chwycie. Pomady raczej odpadają - mam dużo włosów jednak są dość cienkie a nie robię sobie klasycznej fryzury - do tego byłyby ok. Zastanawiam się nad LAYRITE - NATURAL MATT CREAM choć z tego co pamiętam to ostatnio w barbershopie mi to nałożyli i j/w szału nie było. Jednak w domu jestem w stanie zrobić sobie znacznie lepszą fryzurę więc nie skreślam tego produktu w przedbiegach.

P.S. pierwszy post na forum 8-)

Co było nie tak z PERCY NOBLEMAN-MATT CLAY? Akurat się nad nią zastanawiałem.

Co do LAYRITE - NATURAL MATT CREAM też mam mieszanie uczucia. Matuje niby fajnie, pachnie zabójczo dobrze, nie skleja włosów i łatwo się rozprowadza. Niemniej jednak chwyt ma słaby. Ale może po prostu ja mam za długie włosy.

HaNz

Post27 maja 2017, 11:26 - So

Drobna pomyłka, testowałem PERCY NOBLEMAN - MATT PASTE a nie CLAY. Generalnie zarzuty mam podobne jak przy Pompie. Przede wszystkim bardzo słaby chwyt. Fryzura nie trzyma mi się nawet 2h. Co prawda można ją bez problemu poprawiać prawie cały czas ale raczej nie o to chodzi. Nie wiem, może to kwestia tego, że jestem właśnie w głupim okresie zapuszczania włosów i faktycznie ciężko coś sensownego z nimi zrobić jednak przy dłuższych wydaje mi się, że będzie jeszcze gorzej. Kolejnym zakupem miał być layrite ale chyba odpuszczę skoro chwyt do mocnych nie należy. Nie pozostaje nic innego jak szukać dalej ;)

Homme

Forumowicz

Post27 maja 2017, 12:40 - So

Najlepiej u mnie sprawdza się loreal homme sculpte. Zwiększa objętość i daje fajny efekt przyciemnionych lekko mokrych włosów, a przy tym bardzo mocno trzyma fryzurę na długi czas oraz fajnie pachnie.

Obrazek

Obrazek

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post28 maja 2017, 17:01 - N

Ja tak odnośnie kosmetyków do włosów w ogóle, to powiem tylko tyle że od jakiegoś czasu zacząłem używać pomad/glinek tzw. "homebrewed" i raczej ciężko byłoby mi teraz wrócić do szerzej dostępnych, "marketowych" produktów...
Osobiście wolę zapłacić trochę więcej i mieć coś co działa naprawdę porządnie i przy okazji jest zdrowe dla włosów :) W Europie temat raczej jeszcze raczkuje, ale w Stanach jest tyle ciekawych marek i ludzi z pasją którzy się tym zajmują, że naprawdę jest w czym wybierać ;)
Niestety, jest jeden mały minus - to uzależnia, tak samo jak perfumy :lol:
Ostatnio edytowano 24 czerwca 2017, 09:44 - So przez Kiszonyogor95, łącznie edytowano 1 raz

GreyGucci

Aktywny forumowicz

Post22 czerwca 2017, 09:38 - Cz

Kiszonyogor95 napisał(a):No co Ty, gdzie tu się świecą, normalne naturalne wykończenie, prawie matowe :) Ja bym zaryzykował Reuzela, Goldwell generalnie jest dość specyficzny jeśli chodzi o nakładanie, dość mocno "zbity" i kleisty, u mnie potrafił wyrywać włosy :/

To prawda, szczególnie na początku potrafi powyrywać włosy.

Ten L'oreal proponowany przez Homme też jest niezły, ale zdecydowanie słabszy chwyt od Goldwell'a, no i nadaje lekkiego połysku jak już wspomniano. Za tak niewielkie pieniądze fajna rzecz (szczególnie dla tych, którzy lubią bawić się włosami w ciągu dnia)!

ps1986

Aktywny forumowicz

Post22 czerwca 2017, 09:43 - Cz

Ja tak tylko przestrzegam tych, co po przeczytaniu entuzjastycznych recenzji tutaj zdecydowaliby się na zakup Dear Barber krem do włosów.
Nie wiem jaką długość włosów trzeba mieć, żeby to jakkolwiek trzymało - ale beach boy z Rossmanna to przy tym tytan chwytu. Jedyne co na plus to zapach.

Btw jakieś opinie o Layrite Super Hold?

Nesh

Forumowicz

Post25 czerwca 2017, 09:27 - N

Z matowych past polecam Crew Classic.
Jest matowa :)
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn