Teraz jest 21 września 2017, 13:28 - Cz

• Reklama

Kosmetyki do stylizacji włosów

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

pezet9

Forumowicz

Re: Kosmetyki do stylizacji włosów

Post25 marca 2017, 12:26 - So

Ja polubiłem (i moje włosy) z DEAR BARBER - Shaping Cream i DEAR BARBER - Fibre (wcześniej była pasta American Crew - Fiber).
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, aż człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Kosmetyki do stylizacji włosów

Post25 marca 2017, 12:39 - So

Luka napisał(a):Jak już poużywasz przez dłuższy czas, to daj znać jak się sprawdza. Najbardziej zależałoby mi na porównaniu z Cementem.

Co prawda dłuższy czas nie używałem, bo już się Uppercuta pozbyłem... :P Ale z Cementem po krótce mogę porównać - efekt na włosach oba dają bardzo podobny, czyli raczej delikatny, naturalny połysk niż mat. Hold również jest zbliżony, wydaje mi się nawet że Cement lepiej trzyma (mowa tu tylko o aplikacji na suche włosy, na wilgotne nie stosuję). Największa wada Uppercuta, to zmywalność - trzeba naprawdę dobre kilka razy umyć łeb szamponem (najlepiej naprzemiennie z odżywką) żeby to cholerstwo zeszło, a jeśli zostanie nam tzw. "build-up", to już na drugi dzień po ponownym nałożeniu Matt Claya, fryzura wygląda znacznie gorzej :/ Dla mnie generalnie szału nie ma, Cement 100x lepszy :)

Ostatnio przeprosiłem się też z Clayem od Daimon Barber - miałem sprzedawać, ale stwierdziłem że poużywam jeszcze parę razy i dobrze zrobiłem. Okazuje się, że trzeba go nakładać ciut więcej i wtedy zarówno hold jak i ogólny wygląd fryzury jest znacznie lepszy. Zastanawiam się czy na ten moment nie jest to mój ulubiony kosmetyk... Nie obciąża włosów praktycznie wcale, świetnie nadaje objętości i tekstury, no po prostu mega. No i znacznie lepiej (i szczęsliwie nie tak mocno) pachnie niż Layrite ;)

Btw. Mam na zbyciu Claymation, AC Fiber i parę innych pierdół - gdyby ktoś był zainteresowany to zapraszam na PW :)

Luka

Forumowicz

Post25 marca 2017, 14:30 - So

A jakbyś mógł napisać z tych rzeczy, które testowałeś, co jest najbliżej Daimon Barber? Bo jego cena i dostępność w Polsce mnie zniechęcają. Z tego co widzę na zdjęciach i filmikach w necie, to ma kremową konsystencje. Z podobnych glinek przychodzi mi na myśl Loreal Homme Cay lub Redken Rough Clay 20, choć tego drugiego nie testowałem.

A tak z ciekawości, testował ktoś może Schwarzkopf Osis+ Mess Up? Widziałem, że ostatnio pojawił się w Rossmannie.

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post25 marca 2017, 18:49 - So

Powiem Ci szczerze, że sam nie wiem co mógłbym do niego porównać... Jeśli chodzi o efekt na włosach to może jakoś tam przypomina BeachBoya, bo to jest rzeczywiście prawdziwy mat (z tym, że bez charakterystycznej dla BB 'wysuszki', czego strasznie nie lubię). W każdym aspekcie Daimon jest bez porównania lepszy (no, poza ceną oczywiście :D). Mimo wszystko myślę że jest wart tych pieniędzy...
Na jutube sporo jest recenzji, które powinny Ci dać jakieś pojęcie o tym produkcie ;)

janek342

Forumowicz

Post29 marca 2017, 15:49 - Śr

Bardzo proszę o poradę. Mam ciężkie i trudno układające się włosy. Która z pomad REUZEL (jaki kolor pomady) miałaby najlepsze zastosowanie do mojego rodzaju włosów?

janek342

Forumowicz

Post29 marca 2017, 15:49 - Śr

Wspomnę tylko, że nie są to włosy najmłodsze.

GreyGucci

Aktywny forumowicz

Post29 marca 2017, 18:09 - Śr

Pytanie ode mnie - szukam pasty/wosku/pomady z dużym połyskiem i dobrym chwytem. Mam pastę Wella SP Men Precise Shine, ale to wazelina, która nie oferuje żadnego utrwalenia i sprawia, że włosy wyglądają jakby były niemyte przez 2-3 dni.

Chodzi mniej więcej o efekt jak na poniższych zdjęciach:

https://i.ytimg.com/vi/T6w_THhGgeU/maxresdefault.jpg

http://cdn.images.express.co.uk/img/dyn ... 176790.jpg

ps1986

Aktywny forumowicz

Post29 marca 2017, 18:28 - Śr

Czerwony DAX - tylko od razu kup sobie ze specjalnym szamponem do pomad.
https://afterbarber.pl/produkt/dax-wave ... Ari_8P8HAQ

nie sugeruj się opisem, że ten chwyt jest średni. Gwarantuję, że to jest prawdziwy kosiarz i chyba najcięższy kaliber jeśli chodzi o pomady :)

GreyGucci

Aktywny forumowicz

Post29 marca 2017, 19:47 - Śr

ps1986 napisał(a):Czerwony DAX - tylko od razu kup sobie ze specjalnym szamponem do pomad.
https://afterbarber.pl/produkt/dax-wave ... Ari_8P8HAQ

nie sugeruj się opisem, że ten chwyt jest średni. Gwarantuję, że to jest prawdziwy kosiarz i chyba najcięższy kaliber jeśli chodzi o pomady :)

Wolałbym chyba jednak coś wodnego. Miałem jednego Uppercut'a Deluxe (wodna, kokosowa), ale był mocno średni, żeby nie powiedzieć kiepski. A poza tym oferował efektu mokrych włosów, który chciałbym uzyskać.

ps1986

Aktywny forumowicz

Post29 marca 2017, 20:32 - Śr

nie znajdziesz wodnej o tak mocnym chwycie jak ten dax. Poza tym wodne, jak to wodne - następuje efekt wysuszenia

GreyGucci

Aktywny forumowicz

Post31 marca 2017, 10:12 - Pt

Droga nie jest, można spróbowac.

pianista47

Forumowicz

Post13 kwietnia 2017, 22:09 - Cz

pezet9 napisał(a):Ja polubiłem (i moje włosy) z DEAR BARBER - Shaping Cream i DEAR BARBER - Fibre (wcześniej była pasta American Crew - Fiber).

U mnie to samo z Dear Barber Shaping Cream - świetny krem. Dobrze się rozprowadza, nie skleja włosów, nie zmienia ich faktury. I faktycznie nie obciąża ich, jak to ma w opisie. Do tej pory używałem Welli SP Men Defined Structure, też dobry krem, ale Dear Barber lepszy, jak dotąd najlepszy ze wszystkich kosmetyków, jakich używałem.
AKTUALNIE W KOLEKCJI
    Gucci Pour Homme II
    Burberry London
    Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme
    L'Occitane Eau des Baux
    Dior Homme
    Dior Homme Sport
    Davidoff Cool Water

GreyGucci

Aktywny forumowicz

Post16 kwietnia 2017, 14:30 - N

Nadaje się do dłuższych włosów (5-10 cm)? Jak z chwytem? Rzeczywiście lekki/słaby?

pianista47

Forumowicz

Post16 kwietnia 2017, 18:49 - N

Ja mam jakoś 6-7 cm, w każdym razie dosyć dużo tego na głowie :D i ten krem znakomicie daje sobie radę. Przede wszystkim włosy nie oklapują, a bez kremu to niestety u mnie problem, bo włosy mam gęste i ciężkie. Krem ma raczej lekki chwyt, elastyczny, łatwo mogę zmienić fryzurę, ale jest ona potem odpowiednio utrwalona. Czyli ogólnie krem robi wszystko według podanego przez producenta opisu. Ja właśnie ze względu na to wybrałem ten krem i się nie zawiodłem, bo dostałem to, co przeczytałem.
AKTUALNIE W KOLEKCJI
    Gucci Pour Homme II
    Burberry London
    Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme
    L'Occitane Eau des Baux
    Dior Homme
    Dior Homme Sport
    Davidoff Cool Water

Fahrenheit

Forumowicz

Post20 kwietnia 2017, 19:37 - Cz

Miał ktoś może styczność z pomadą : Murray's Superior ? Jest to podobno klasyka wśród pomad , bardzo mocno nabłyszczająca i posiadająca mocny chwyt w bardzo przystępnej cenie.

dragosteadintei

Forumowicz

Post20 kwietnia 2017, 22:11 - Cz

Ja preferuje preparaty od Emila i Rasmusa z Arhus By Vilain:-)Wlasnie leci do mnie od nich arsenał Gold Digger, Silver Fox, Dynamite Clay i Sideck :-)

RodanBejhaut

Forumowicz

Post21 kwietnia 2017, 11:00 - Pt

Czyżby pak na ślub?

Ja jadę aktualnie na Sidekick i Silver Fox, bardzo dobrze sprawdzają się na moich włosach. Silvera podgrzewałem suszarką, zeby lepiej się w palcach rozprowadził

Drago@ Ile strzałów sidekick dajesz na swoje włosy?

dragosteadintei

Forumowicz

Post22 kwietnia 2017, 16:12 - So

RodanBejhaut napisał(a):Czyżby pak na ślub?

Ja jadę aktualnie na Sidekick i Silver Fox, bardzo dobrze sprawdzają się na moich włosach. Silvera podgrzewałem suszarką, zeby lepiej się w palcach rozprowadził

Drago@ Ile strzałów sidekick dajesz na swoje włosy?

Dokladnie Pack na ślub:-)potestuje zobaczymy co użyje.Bardzo lubie dynamite clay,gold diger tez fajny ale ciężko jest później zmienić kształt fryzury a silver fox jest spoko ale na ślub wolę mat finish:-)A co do Sidecka daje od 5 do 10 zależy :-)

ps1986

Aktywny forumowicz

Post02 maja 2017, 14:01 - Wt

Fahrenheit napisał(a):Miał ktoś może styczność z pomadą : Murray's Superior ? Jest to podobno klasyka wśród pomad , bardzo mocno nabłyszczająca i posiadająca mocny chwyt w bardzo przystępnej cenie.

Ja miałem, bardziej byłem zadowolony z czerwonego daxa. Jeśli chodzi o chwyt to ten dax nokautuje superiora.

Homme

Forumowicz

Post02 maja 2017, 14:49 - Wt

dragosteadintei napisał(a):Ja preferuje preparaty od Emila i Rasmusa z Arhus By Vilain:-)Wlasnie leci do mnie od nich arsenał Gold Digger, Silver Fox, Dynamite Clay i Sideck :-)

Czy ten sidekick to czasem nie jest pic na wodę zmienia to coś wogóle? Testowałeś jakie są różnice z zastosowaniem i bez? Bo tanie to to nie jest i zastanawiam się, czy na pewno konieczne...
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn