Teraz jest 01 marca 2017, 18:46 - Śr

• Reklama
perfumeria euforia

Kosmetyki do stylizacji włosów

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Luka

Forumowicz

Re: Kosmetyki do stylizacji włosów

Post19 grudnia 2016, 01:24 - Pn

Jest dobra, na pewno najlepsza glinka z jaką miałem styczność. Niemniej jednak jeżeli masz cienkie włosy, to daj sobie spokój, bo nie będziesz zadowolony z efektu.

Marrr

Forumowicz

Post20 grudnia 2016, 12:58 - Wt

Ja polecam produkty włoskiej marki K-max z keratyną i pigmentami barwiącymi siwe włosy.Jest kilka kolorów do wyboru, od blondu przez średni i ciemny brąz do czerni. Preparat utrwala fryzurę, likwiduje siwe włosy, zagęszcza włosy. Fryzura fajnie się układa, włosów jest jakby więcej. Stosuję od 2 miesięcy.Wszystko wygląda bardzo naturalnie i zdrowo. Polecam, koszt np. żelu do stylizacji to ok. 90 zł

bmatt

Post25 grudnia 2016, 00:55 - N

Gajusz Petroniusz napisał(a):Ktoś z Was używa(ł) pomady Baxter of California Clay? Jakieś opinie? Podobno dobra, ale nie znam się, a cena nielicha, więc nie chce kupować w ciemno.

Zużyłem niedawno słoiczek i potwierdzam słowa kolegi wyżej. To dobry produkt, ale przy cieńszych włosach dość mocno je obciąża. Przy trochę dłuższych włosach tracą przez to na objętości i zaczynają opadać.

9452130

Forumowicz

Post30 grudnia 2016, 19:50 - Pt

Ja polecam SCHWARZKOPF GOT2B Beach Boy. Najlepiej na wilgotne włosy podczas suszenia nakładać i wtedy je ułożyć. U mnie daje bardzo trwały efekt bez żadnego sklejania itd. Włosy trzymają się tak jak się ustawi a w dodatku są lekko matowe co dla mnie jest plusem bo świecące włosy kojarzą mi się z tłustymi :D

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post30 grudnia 2016, 21:01 - Pt

A ja BeachBoya niespecjalnie polecam - efekt u mnie nie jest "lekko matowy", tylko wręcz sianowaty, przesusza mi on włosy strasznie... W dodatku trzyma jakieś pół godziny, potem fryzura "siada".
Warty ten specyfik uwagi tylko w kategorii do 20zł, raczej nic lepszego za taką kasę się nie znajdzie. Ogólnie rzecz biorąc LIPA :P

9452130

Forumowicz

Post30 grudnia 2016, 21:41 - Pt

Włosy mam gęste i mam ich sporo i to chyba pierwsza rzecz jak dawała radę wytrzymać nawet kolejny dzień jak z imprezy do pracy jechałem :D Ale jak możesz to poleć coś innego co daje lekki mat wypróbuj jak puszka obecna się skończy :]

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post30 grudnia 2016, 21:49 - Pt

Jeśli chodzi o podobny efekt (dla mnie to raczej ultra-mat, a nie lekki :D) względnie przyjazną cenę, to mogę polecić Goldwell Roughman, u mnie sprawdzał się dużo lepiej jeśli chodzi o utrwalenie fryzury.

9452130

Forumowicz

Post30 grudnia 2016, 22:21 - Pt

A konkretniej jaki bo widzę ich produktów sporo w google :D

MrMole

Aktywny forumowicz

Mateusz84

Aktywny forumowicz

Post02 stycznia 2017, 11:39 - Pn

Mrmole ja testowałem , bardzo mocny i trwały efekt matowy w sumie za tę cene polecam jest dość wydajny

janek342

Forumowicz

Post05 stycznia 2017, 17:02 - Cz

Używałem. Włosy lekko matowe i niemiłe w dotyku. Po użyciu suszarki do modelowania włosów należy chwilę odczekać przed nałożeniem, ponieważ na ciepłych włosach szybko zastyga co skraca czas na ułożenie fryzury. Raczej nie polecam.

bmatt

Post07 stycznia 2017, 13:18 - So

Mogę odsprzedać Daimon Barber Clay Pomade, użyty kilka razy, zostało około 85% zawartości.
Mimo że to glinka, to w konsystencji jest bardzo kremowy, nie obciąża włosów tak jak inne produkty tego typu. Łatwo zmywalny wodą, wykończenie matowe, ale nie jest to skrajny mat jak np. w wypadku beach boya, po prostu nie widać że coś jest we włosach. Chwyt opisywany jako mocny, jednak u mnie przy długości włosów >15cm już nie sprawdza się tak dobrze, jak bym chciał. Myślę, że dla włosów poniżej tej długości sprawdzi się jako alternatywa dla cięższych glinek, zresztą podobne zdanie w recenzjach na youtube. Więcej info na PW.

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post17 stycznia 2017, 18:41 - Wt

Od kilku dni testuję tą Clay Pomade i muszę powiedzieć, że nie jestem w 100% zadowolony. Co od razu rzuca się w oczy to fakt, że jak na glinkę kosmetyk jest naprawdę lekki - nie obciąża włosów, jednak traci przez to nieco na mocy (mimo iż trzyma naprawdę nieźle, jak na swoją specyfikę). Mi najbardziej przeszkadza w nim to, iż właściwie wcale nie "skleja" włosów - osobiście wolę nieco cięższe produkty, które nie sklejają dosłownie, ale niejako tworzą "pasma". W tym kontekście wydaje mi się, że Daimon najlepiej sprawdzi się na luźniejszych fryzurach, mi jednak zależy na nieco większej kontroli i nazwijmy to utworzeniu porządnej tekstury.
Aha, włosy po nałożeniu glinki faktycznie są matowe. Tak jak mówi kolega wyżej - nie jest to wysuszka a'la BeachBoy, ale coś pomiędzy nim, a np. Layrite Cement, który do końca matowy nie jest, bo daje lekki połysk.
Ogólnie to bardzo solidny kosmetyk, ale tak jak mówię - nie do końca pasuje mi do tego, co chciałbym osiągnąć na bani :P Także gdyby ktoś chciał się wymienić za jakąś inną ciekawą glinkę/pomadę, czy ewentualnie kupić, to jestem otwarty na propozycje. Według mnie zostało minimum 75%, w razie czego :)

Luka

Forumowicz

Post17 stycznia 2017, 23:15 - Wt

U mnie aktualnie na testach Goldwell Roughman w nowej wersji (starej nigdy nie używałem). W sumie to mi się podoba. Efekt matu tylko nie do końca mi podchodzi, ale jakoś to przeżyje. Nie obciąża włosów, bardzo dobrze trzyma przez cały dzień i nie skleja. Tak naprawdę skusiły mnie komentarze, a raczej ich ilość. Jest to prawdopodobnie najczęściej komentowany kosmetyk do stylizacji włosów w polskim internecie (patrząc po komentarzach w poszczególnych sklepach jak i Ceneo). Nigdy go nie miałem, więc postanowiłem sprawdzić. Ja kupiłem na Allegro za 30 zł plus kw. Myślę że cena spoko, porównując, co dostaje się w zamian.

Obrazek

arek

Forumowicz

Post04 lutego 2017, 16:33 - So

got 2 be
...nie liczy się wygląd ...ważne co masz do powiedzenia i jak pachniesz !!!

Luka

Forumowicz

Post05 lutego 2017, 12:47 - N

Kiszonyogor95 napisał(a):Od kilku dni testuję tą Clay Pomade i muszę powiedzieć, że nie jestem w 100% zadowolony. Co od razu rzuca się w oczy to fakt, że jak na glinkę kosmetyk jest naprawdę lekki - nie obciąża włosów, jednak traci przez to nieco na mocy (mimo iż trzyma naprawdę nieźle, jak na swoją specyfikę). Mi najbardziej przeszkadza w nim to, iż właściwie wcale nie "skleja" włosów - osobiście wolę nieco cięższe produkty, które nie sklejają dosłownie, ale niejako tworzą "pasma". W tym kontekście wydaje mi się, że Daimon najlepiej sprawdzi się na luźniejszych fryzurach, mi jednak zależy na nieco większej kontroli i nazwijmy to utworzeniu porządnej tekstury.
Aha, włosy po nałożeniu glinki faktycznie są matowe. Tak jak mówi kolega wyżej - nie jest to wysuszka a'la BeachBoy, ale coś pomiędzy nim, a np. Layrite Cement, który do końca matowy nie jest, bo daje lekki połysk.
Ogólnie to bardzo solidny kosmetyk, ale tak jak mówię - nie do końca pasuje mi do tego, co chciałbym osiągnąć na bani :P Także gdyby ktoś chciał się wymienić za jakąś inną ciekawą glinkę/pomadę, czy ewentualnie kupić, to jestem otwarty na propozycje. Według mnie zostało minimum 75%, w razie czego :)

A próbowałeś Claymation? U mnie to jest ostatnia pozycja jeżeli chodzi o glinki do przetestowania. Z recenzji wynika, że konsystencja jest pośrednia pomiędzy glinkami twardymi typu Uppercut Matt Clay, Baxter of California Clay Pomade czy Revlon, a tymi kremowymi, jak np. Daimon Barber.

Widać do bardzo dobrze na tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=ivCwMD3McZc
Uppercut ewidentnie jest bardziej klejący i ma większy chwyt, ale przy cienkich włosach będzie je za bardzo obciążał. Wiem, bo testowałem.

Gardor

Forumowicz

Post08 lutego 2017, 11:47 - Śr

Nadszedł czas i na mnie z zakupem produktu Reuzel Blue Pomade :D Do teraz korzystałem z produktów do stylizacji marki By Vilain czyli: Gold Digger, Silver Fox, Dynamite Clay. Najlepiej z tych trzech pracowało mi się z silver fox, najbardziej "siadł" on do moich włosów skłonnych do kręcenia się.

Od dwóch dni stosuje Reuzel Blue i od pierwszego otwarcia puszki jestem miło zaskoczony. Zapach bardzo fajny, produkt ma konsystencje bardzo gęstej galaretki o kolorze pomarańczowym. Bardzo łatwo rozciera się na dłoniach i aplikacja przebiega bardzo przyjemnie. Tak zwany chwyt na moim włosach jest bardzo zadowalający i bez problemu mogę zrobić fryzurę jaka mnie interesuje. Na włosach nie pozostaję skorupa której nie lubię. Po jakimś czasie można spokojnie poprawić włosy przy pomocy mokrego grzebienia. A teraz najbardziej pozytywne zaskoczenia jak dla mnie. A więc połysk który producent określił jako "wysoki" ale ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu na mojej głowie wcale nie ma mocnego połysku. A określił bym go jako mocno średni i włosy wyglądają fajnie zdrowo.

Razem z pomadą kupiłem 100ml szamponu Reuzel Daily Shampoo na testy. Zapach bardzo fajny i mocny ziołowy, produkt bardzo bardzo wydajny i jestem pewny że te 100ml wystarczą mi na długo mimo codziennego użytku. Polecam ;)

Jak na razie produkty By Vilain idą w odstawkę 8-)

Obrazek

janek342

Forumowicz

Post08 lutego 2017, 12:21 - Śr

Znalazłem próbkę 3g i w najbliższym czasie zastosuję. Mam nadzieję, że twoje spostrzeżenia się potwierdzą.
Poprzednia strona

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn