Teraz jest 24 maja 2017, 06:56 - Śr

• Reklama

Kosmetyki do stylizacji włosów

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Luka

Forumowicz

Re: Kosmetyki do stylizacji włosów

Post19 grudnia 2016, 01:24 - Pn

Jest dobra, na pewno najlepsza glinka z jaką miałem styczność. Niemniej jednak jeżeli masz cienkie włosy, to daj sobie spokój, bo nie będziesz zadowolony z efektu.

Marrr

Forumowicz

Post20 grudnia 2016, 12:58 - Wt

Ja polecam produkty włoskiej marki K-max z keratyną i pigmentami barwiącymi siwe włosy.Jest kilka kolorów do wyboru, od blondu przez średni i ciemny brąz do czerni. Preparat utrwala fryzurę, likwiduje siwe włosy, zagęszcza włosy. Fryzura fajnie się układa, włosów jest jakby więcej. Stosuję od 2 miesięcy.Wszystko wygląda bardzo naturalnie i zdrowo. Polecam, koszt np. żelu do stylizacji to ok. 90 zł

bmatt

Forumowicz

Post25 grudnia 2016, 00:55 - N

Gajusz Petroniusz napisał(a):Ktoś z Was używa(ł) pomady Baxter of California Clay? Jakieś opinie? Podobno dobra, ale nie znam się, a cena nielicha, więc nie chce kupować w ciemno.

Zużyłem niedawno słoiczek i potwierdzam słowa kolegi wyżej. To dobry produkt, ale przy cieńszych włosach dość mocno je obciąża. Przy trochę dłuższych włosach tracą przez to na objętości i zaczynają opadać.

9452130

Forumowicz

Post30 grudnia 2016, 19:50 - Pt

Ja polecam SCHWARZKOPF GOT2B Beach Boy. Najlepiej na wilgotne włosy podczas suszenia nakładać i wtedy je ułożyć. U mnie daje bardzo trwały efekt bez żadnego sklejania itd. Włosy trzymają się tak jak się ustawi a w dodatku są lekko matowe co dla mnie jest plusem bo świecące włosy kojarzą mi się z tłustymi :D

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post30 grudnia 2016, 21:01 - Pt

A ja BeachBoya niespecjalnie polecam - efekt u mnie nie jest "lekko matowy", tylko wręcz sianowaty, przesusza mi on włosy strasznie... W dodatku trzyma jakieś pół godziny, potem fryzura "siada".
Warty ten specyfik uwagi tylko w kategorii do 20zł, raczej nic lepszego za taką kasę się nie znajdzie. Ogólnie rzecz biorąc LIPA :P

9452130

Forumowicz

Post30 grudnia 2016, 21:41 - Pt

Włosy mam gęste i mam ich sporo i to chyba pierwsza rzecz jak dawała radę wytrzymać nawet kolejny dzień jak z imprezy do pracy jechałem :D Ale jak możesz to poleć coś innego co daje lekki mat wypróbuj jak puszka obecna się skończy :]

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post30 grudnia 2016, 21:49 - Pt

Jeśli chodzi o podobny efekt (dla mnie to raczej ultra-mat, a nie lekki :D) względnie przyjazną cenę, to mogę polecić Goldwell Roughman, u mnie sprawdzał się dużo lepiej jeśli chodzi o utrwalenie fryzury.

9452130

Forumowicz

Post30 grudnia 2016, 22:21 - Pt

A konkretniej jaki bo widzę ich produktów sporo w google :D

MrMole

Aktywny forumowicz

Mateusz84

Aktywny forumowicz

Post02 stycznia 2017, 11:39 - Pn

Mrmole ja testowałem , bardzo mocny i trwały efekt matowy w sumie za tę cene polecam jest dość wydajny

janek342

Forumowicz

Post05 stycznia 2017, 17:02 - Cz

Używałem. Włosy lekko matowe i niemiłe w dotyku. Po użyciu suszarki do modelowania włosów należy chwilę odczekać przed nałożeniem, ponieważ na ciepłych włosach szybko zastyga co skraca czas na ułożenie fryzury. Raczej nie polecam.

bmatt

Forumowicz

Post07 stycznia 2017, 13:18 - So

Mogę odsprzedać Daimon Barber Clay Pomade, użyty kilka razy, zostało około 85% zawartości.
Mimo że to glinka, to w konsystencji jest bardzo kremowy, nie obciąża włosów tak jak inne produkty tego typu. Łatwo zmywalny wodą, wykończenie matowe, ale nie jest to skrajny mat jak np. w wypadku beach boya, po prostu nie widać że coś jest we włosach. Chwyt opisywany jako mocny, jednak u mnie przy długości włosów >15cm już nie sprawdza się tak dobrze, jak bym chciał. Myślę, że dla włosów poniżej tej długości sprawdzi się jako alternatywa dla cięższych glinek, zresztą podobne zdanie w recenzjach na youtube. Więcej info na PW.

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post17 stycznia 2017, 18:41 - Wt

Od kilku dni testuję tą Clay Pomade i muszę powiedzieć, że nie jestem w 100% zadowolony. Co od razu rzuca się w oczy to fakt, że jak na glinkę kosmetyk jest naprawdę lekki - nie obciąża włosów, jednak traci przez to nieco na mocy (mimo iż trzyma naprawdę nieźle, jak na swoją specyfikę). Mi najbardziej przeszkadza w nim to, iż właściwie wcale nie "skleja" włosów - osobiście wolę nieco cięższe produkty, które nie sklejają dosłownie, ale niejako tworzą "pasma". W tym kontekście wydaje mi się, że Daimon najlepiej sprawdzi się na luźniejszych fryzurach, mi jednak zależy na nieco większej kontroli i nazwijmy to utworzeniu porządnej tekstury.
Aha, włosy po nałożeniu glinki faktycznie są matowe. Tak jak mówi kolega wyżej - nie jest to wysuszka a'la BeachBoy, ale coś pomiędzy nim, a np. Layrite Cement, który do końca matowy nie jest, bo daje lekki połysk.
Ogólnie to bardzo solidny kosmetyk, ale tak jak mówię - nie do końca pasuje mi do tego, co chciałbym osiągnąć na bani :P Także gdyby ktoś chciał się wymienić za jakąś inną ciekawą glinkę/pomadę, czy ewentualnie kupić, to jestem otwarty na propozycje. Według mnie zostało minimum 75%, w razie czego :)

Luka

Forumowicz

Post17 stycznia 2017, 23:15 - Wt

U mnie aktualnie na testach Goldwell Roughman w nowej wersji (starej nigdy nie używałem). W sumie to mi się podoba. Efekt matu tylko nie do końca mi podchodzi, ale jakoś to przeżyje. Nie obciąża włosów, bardzo dobrze trzyma przez cały dzień i nie skleja. Tak naprawdę skusiły mnie komentarze, a raczej ich ilość. Jest to prawdopodobnie najczęściej komentowany kosmetyk do stylizacji włosów w polskim internecie (patrząc po komentarzach w poszczególnych sklepach jak i Ceneo). Nigdy go nie miałem, więc postanowiłem sprawdzić. Ja kupiłem na Allegro za 30 zł plus kw. Myślę że cena spoko, porównując, co dostaje się w zamian.

Obrazek

arek

Aktywny forumowicz

Post04 lutego 2017, 16:33 - So

got 2 be
...nie liczy się wygląd ...ważne co masz do powiedzenia i jak pachniesz !!!

Luka

Forumowicz

Post05 lutego 2017, 12:47 - N

Kiszonyogor95 napisał(a):Od kilku dni testuję tą Clay Pomade i muszę powiedzieć, że nie jestem w 100% zadowolony. Co od razu rzuca się w oczy to fakt, że jak na glinkę kosmetyk jest naprawdę lekki - nie obciąża włosów, jednak traci przez to nieco na mocy (mimo iż trzyma naprawdę nieźle, jak na swoją specyfikę). Mi najbardziej przeszkadza w nim to, iż właściwie wcale nie "skleja" włosów - osobiście wolę nieco cięższe produkty, które nie sklejają dosłownie, ale niejako tworzą "pasma". W tym kontekście wydaje mi się, że Daimon najlepiej sprawdzi się na luźniejszych fryzurach, mi jednak zależy na nieco większej kontroli i nazwijmy to utworzeniu porządnej tekstury.
Aha, włosy po nałożeniu glinki faktycznie są matowe. Tak jak mówi kolega wyżej - nie jest to wysuszka a'la BeachBoy, ale coś pomiędzy nim, a np. Layrite Cement, który do końca matowy nie jest, bo daje lekki połysk.
Ogólnie to bardzo solidny kosmetyk, ale tak jak mówię - nie do końca pasuje mi do tego, co chciałbym osiągnąć na bani :P Także gdyby ktoś chciał się wymienić za jakąś inną ciekawą glinkę/pomadę, czy ewentualnie kupić, to jestem otwarty na propozycje. Według mnie zostało minimum 75%, w razie czego :)

A próbowałeś Claymation? U mnie to jest ostatnia pozycja jeżeli chodzi o glinki do przetestowania. Z recenzji wynika, że konsystencja jest pośrednia pomiędzy glinkami twardymi typu Uppercut Matt Clay, Baxter of California Clay Pomade czy Revlon, a tymi kremowymi, jak np. Daimon Barber.

Widać do bardzo dobrze na tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=ivCwMD3McZc
Uppercut ewidentnie jest bardziej klejący i ma większy chwyt, ale przy cienkich włosach będzie je za bardzo obciążał. Wiem, bo testowałem.

Gardor

Forumowicz

Post08 lutego 2017, 11:47 - Śr

Nadszedł czas i na mnie z zakupem produktu Reuzel Blue Pomade :D Do teraz korzystałem z produktów do stylizacji marki By Vilain czyli: Gold Digger, Silver Fox, Dynamite Clay. Najlepiej z tych trzech pracowało mi się z silver fox, najbardziej "siadł" on do moich włosów skłonnych do kręcenia się.

Od dwóch dni stosuje Reuzel Blue i od pierwszego otwarcia puszki jestem miło zaskoczony. Zapach bardzo fajny, produkt ma konsystencje bardzo gęstej galaretki o kolorze pomarańczowym. Bardzo łatwo rozciera się na dłoniach i aplikacja przebiega bardzo przyjemnie. Tak zwany chwyt na moim włosach jest bardzo zadowalający i bez problemu mogę zrobić fryzurę jaka mnie interesuje. Na włosach nie pozostaję skorupa której nie lubię. Po jakimś czasie można spokojnie poprawić włosy przy pomocy mokrego grzebienia. A teraz najbardziej pozytywne zaskoczenia jak dla mnie. A więc połysk który producent określił jako "wysoki" ale ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu na mojej głowie wcale nie ma mocnego połysku. A określił bym go jako mocno średni i włosy wyglądają fajnie zdrowo.

Razem z pomadą kupiłem 100ml szamponu Reuzel Daily Shampoo na testy. Zapach bardzo fajny i mocny ziołowy, produkt bardzo bardzo wydajny i jestem pewny że te 100ml wystarczą mi na długo mimo codziennego użytku. Polecam ;)

Jak na razie produkty By Vilain idą w odstawkę 8-)

Obrazek

janek342

Forumowicz

Post08 lutego 2017, 12:21 - Śr

Znalazłem próbkę 3g i w najbliższym czasie zastosuję. Mam nadzieję, że twoje spostrzeżenia się potwierdzą.

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post01 marca 2017, 19:59 - Śr

Luka napisał(a):A próbowałeś Claymation? U mnie to jest ostatnia pozycja jeżeli chodzi o glinki do przetestowania. Z recenzji wynika, że konsystencja jest pośrednia pomiędzy glinkami twardymi typu Uppercut Matt Clay, Baxter of California Clay Pomade czy Revlon, a tymi kremowymi, jak np. Daimon Barber.

Od paru dni testuję właśnie Claymation i muszę przyznać że jest naprawdę niezły - świetnie układa włosy i daje fajny, naturalny efekt, bez żadnego przesuszenia itp. Chwyt jest całkiem przyzwoity, ale raczej określiłbym go jako średnio-mocny, moim zdaniem ten HdF nadaje się raczej do nieco luźniejszych fryzur. Ogólnie jest spoko, myślę że z przyjemnością zużyję to co mam, ale raczej więcej go nie kupię, za drogie to cholerstwo :lol:
Aktualnie zastanawiam się nad przetestowaniem właśnie jakiegoś Reuzela (Blue albo Pink, choć bardziej skłaniam się w stronę tego pierwszego), nie wiem tylko czy nie będą zbyt mocno obciążać włosów - może kolega wyżej coś podpowie jak to wygląda w przypadku niebieskiej świni? ;)
Jeszcze Grooming Tonic od Reuzela wygląda bardzo interesująco... :D

bmatt

Forumowicz

Post02 marca 2017, 12:32 - Cz

O różowym mogę się wypowiedzieć - jak dla mnie taki sobie. Chwyt co prawda mocny, fajny zapach, wbrew opisowi połysk nie jest wysoki, dość blisko mu do takiego naturalnego połysku. Jest on jednak stosunkowo ciężki, na delikatnych włosach może sprawiać nieco tłuste wrażenie (skądś nazwę wzięli :D). Największą jego wadą jest jednak zmywalność, ja miałem problem domyć go porządnie z dłoni. Z pomad woskowych Knuppelhart zdecydowanie lepszy pod każdym względem.
Niebieskiego nie testowałem jeszcze, ale próbki 3g można co jakiś czas znaleźć na allegro.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn