Teraz jest 22 stycznia 2017, 00:36 - N

Kosmetyki do stylizacji włosów

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Dafuq

Forumowicz

Kosmetyki do stylizacji włosów

Post11 maja 2014, 15:42 - N

Witam wszystkich,

Wątek o brylantynie jest, ale na niej świat się nie kończy. Chciałbym się Was poradzić w sprawie kosmetyków do stylizacji włosów - obecnie, przy dosyć krótkich (2 cm) stosuję uniwersalne suszenie z głową w dół, potem niewielką aplikacją lakieru staram się nadać im kształt, na koniec leci guma bądź pasta (Schwarzkopf Chaos Paste w żółtej tubce albo Schwarkopf Chaotic w niebieskiej metalowej tubce).

Niestety, to kolejne kosmetyki, po L'Oreal Remix (pasta włóknista) czy Schwarkopf Osis Thrill, które nie zdały egzaminu. Po drastycznej obcince włosów postanowiłem znowu je zapuścić, aby niezależnie, czy w sposób zamierzony czy nie, wyglądały jakbym dopiero co wstał i nie mył ich dwa tygodnie :mrgreen:

Pytanie brzmi - jakie kosmetyki kupić? Z pewnością zostanę przy formowaniu ich lakierem, to świetny patent stosować go przed zasadniczym kosmetykiem. Wcześniej stosowałem na koniec i niestety, było źle.
Myślałem nad kupnem Schwarkopf Osis+ Mess Up. Mieliście z tym specyfikiem do czynienia? Mam włosy cienkie i miękkie, dlatego nie może zanadto je obciążać, bo opadną. Widzę, że na Allegro cieszą się popularnością produkty Goldwella (StyleSign Texture) i L'Oreal Homme Sculpte, może warto się nimi zainteresować?

Czekam na Wasze spostrzeżenia i zapraszam do dyskusji ;)
„Jeśli spośród opinii panujących w danej epoce wykluczymy opinie inteligentne, to pozostanie „opinia publiczna”.”

Nicolás Gómez Dávila

Antares

Aktywny forumowicz

Re: Kosmetyki do stylizacji włosów (łysym wstęp wzbroniony)

Post11 maja 2014, 16:48 - N

Do twojego opisu IMO doskonale będzie pasował American Crew Defining Paste. Nie obciąża włosów, pięknie pachnie i nie tworzy skorupy na głowie. Włosy dostają naturalnego blasku, nie są zbyt matowe ani nie świecą się jak od brylantyny. Gdy miałem krótsze włosy używałem tego produktu i byłem bardzo zadowolony. Problemem może być cena, ale jak dobrze poszukasz to możesz trafić na prawdziwą okazję. Produkt jest przy tym bardzo wydajny, a więc wystarczy na długi okres eksploatacji, gdyż wystarcza odrobina do stylizacji włosów.
Płynie się zawsze do źródeł pod prąd, z prądem płyną śmiecie.
Fragrantica: http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/6119
SPRZEDAM: Kouros, Antaeus, S.Dali PH, Amouage, Dior Homme Parfum, A&F Fierce i inne

Dafuq

Forumowicz

Post11 maja 2014, 18:05 - N

Dzięki za odpowiedź. Myślałem już nad American Crew Forming Cream, ale ceny obu produktów są zaporowe, przynajmniej na Allegro. Gdzie można dostać je taniej?
„Jeśli spośród opinii panujących w danej epoce wykluczymy opinie inteligentne, to pozostanie „opinia publiczna”.”

Nicolás Gómez Dávila

Antares

Aktywny forumowicz

Post11 maja 2014, 19:05 - N

Forming cream też się nada tylko ma większy efekt połysku niż paste, zależy co kto lubi. Co do ceny, musisz szukać po internetach. Może gdzieś trafisz na promocję/wyprzedaż. Warto też poszukać w hurtowniach fryzjerskich, jeżeli posiadasz takowe w swojej miejscowości. Zawsze możesz spróbować potargować się ;) Ja swoją puszkę dorwałem jakiś czas temu na allegro w granicach 40 złotych + kw. Ceny nie ma się co obawiać, ponieważ jak mówiłem jest to produkt najwyższej klasy i bardzo wydajny, więc może warto zainwestować te 20zł więcej. To już musisz rozważyć sam.
SPRZEDAM: Kouros, Antaeus, S.Dali PH, Amouage, Dior Homme Parfum, A&F Fierce i inne

Heniek

Bardzo aktywny forumowicz

Post11 maja 2014, 19:12 - N

Schwarzkopf Osis znam i używam czasem (ale on nie jest w tubce,on jest w takiej metalowej czerwonej puszce). Dobra guma do włosów. Nie dociąża ich, a jednocześnie fajnie je modeluje.

krzysiekk

Aktywny forumowicz

Post12 maja 2014, 09:05 - Pn

2cm to trochę mało na stylizacje ;-)

Mam Osis Mess UP (tzn. zakupiłem ostatnio 2 nowe opakowania). Wydaje mi się, że zmienili konsystencje na niekorzyść - teraz jest jak krem, wcześniej była jak glinka.
W zależności czy włosy same Ci się układają czy nie polecam właśnie mess up i potem lakier. Ja nie chcę znać niczego innego ;-)

Dafuq

Forumowicz

Post12 maja 2014, 11:05 - Pn

krzysiekk napisał(a):2cm to trochę mało na stylizacje ;-)

Mam Osis Mess UP (tzn. zakupiłem ostatnio 2 nowe opakowania). Wydaje mi się, że zmienili konsystencje na niekorzyść - teraz jest jak krem, wcześniej była jak glinka.
W zależności czy włosy same Ci się układają czy nie polecam właśnie mess up i potem lakier. Ja nie chcę znać niczego innego ;-)

Docelowo ma być więcej ;-) Jak sprawuje się Mess Up, a raczej jak działa? W moim przypadku Osis Thrill nadawał włosom tekstury, ale absolutnie ich nie usztywniał, co w przypadku cienkich i miękkich włosów jest konieczne, by nie opadły.

Nicolás Gómez Dávila

krzysiekk

Aktywny forumowicz

Post12 maja 2014, 12:26 - Pn

U mnie włosy po myciu są jak flaki, więc mess up struktury im nie doda. Czerwona puszka nadaje się jedynie do stylizacji - moc średnia, nie błyszczy się.
Jeśli komuś się naturalnie układają to tak jak pisałem mess up + lakier.

W przeciwnym razie odrobina gumy do włosów/mocny żel na mokre włosy > suszenie i jazda ;)

yhmmma

Perfumaniak

Post13 maja 2014, 13:49 - Wt

Generalnie ja też jestem maniakiem na pkt. włosów - wiele już się działo na mojej głowie, ale aktualnie w sumie mam na tyle krótkie, że nie mam jakiś większych problemów z układaniem.

Z kosmetyków, które używałem do włosów i warto coś o nich skrobnąć to :

- Nivea Styling Creme Gel - świetny, bardzo wydajny, nie obciążał włosów, w każdej chwili mogłem zmienić sobie fryzurę, włosy wyglądały naturalnie i lekko - a robiłem z nimi co chciałem - niestety już nie produkują :(

- Schwarzkopf Got2b Beach Boy - pasta matująca - mocno matowi strukturę włosa, poza tym niestety, ale jak ma się trochę dłuższe włosy to jest za słaba żeby utrzymać fryzurę przez kilka h tak jak ją sobie wymodelowałem rano. Pięknie pachnie. Za taką cenę jak na pastę matująca może być - myślę, że jak ktoś nie chcę dużo wydawać - ale też nie wymaga od kosmetyków do włosów za dużo to ta się sprawdzi :)

- Schwarzkopf Professional Osis + Mess Up Guma matująca - bardzo mocno matowi włosy i niestety nie wygląda to ciekawie - mimo tego, że bardzo mało nakładam na włosy - efekt pozostawia wiele do życzenia - po prostu moje włosy wyglądają jakby były brudne i nie zadbane. Plusem jest to, że dobrze utrwala fryzurkę. Do tego ładnie pachnie - ale jednak ja po nią więcej nie sięgnę.

- Joanna Styling Effect Guma do włosów - świetny kosmetyk, w super cenie - jak mam krótkie włosy to używam tylko tej gumy. Świetnie utrwala - nie obciąża włosów, trzeba tylko uważać żeby nie przesadzić - wystarczy mała ilość i wtedy daję super efekt. Ma fajną konsystencję dzięki temu łatwiej się ją nakłada na włosy. Bardzo wydajna. Pachnie oczywiście przepięknie :D Zawsze utrzymuje mi się artystyczny nie ład na głowie dzięki tej gumie - nie muszę się martwić, że włosy w ciągu dnia mi oklapną.

Poza tym używałem jeszcze sporo żeli i innych specyfików, ale żadne nie są godne uwagi - a wiem, że te które opisałem - wiele osób szuka opinii na ich temat .

Ja teraz chyba zainwestuję w coś z wyższej półki - profesjonalnych kosmetyków do włosów - potem Wam opiszę wrażenia jak coś wybiorę i przetestuję:)

Dafuq

Forumowicz

Post13 maja 2014, 13:59 - Wt

Niestety, to pokazuje, że nie można mieć wszystkiego - kosmetyk albo słabo usztywnia, albo matowi, albo skleja, ALBO przeciąża. Myślałem, że ideałem będzie wspomniana wcześniej Chaotic Paste od Schwarzkopf, niestety, po niej włosy są naprawdę jak brudne - wszystko się do nich klei.

Wychodzę z założenia, że samą gumą czy pastą nic nie zdziałam. Dobrze działa kombo pianki na mokre włosy, zasuszyć głową w dół do powstania "skorupy", którą następnie trzeba rozczesać. Potem lekko lakierem i przeczesać włosy ręką, a na koniec dopiero coś, co nada im struktury i nieco nabłyszczy. Tutaj najlepszym rozwiązaniem byłaby jakaś pasta, w ostateczności guma. Może warto byłoby jeszcze raz dać szansę Schwarzkopf Osis Thrill (czerwona pucha)?

Nicolás Gómez Dávila

turbosnail

Super Perfumaniak

Post13 maja 2014, 14:58 - Wt

Polecam zaglądać codziennie promocje Truskawki, można wyrwać w fajnych cenach kosmetyki dla mężczyzn (z darmową przesyłką), zapominając o Szwardzkopfah itp.

Dafuq

Forumowicz

Post13 maja 2014, 17:40 - Wt

Dosyć tanio - http://allegro.pl/american-crew-forming ... 80863.html
Nie zauważyliście niczego, co mogłoby niepokoić? Jeśli tak, to pewnie wezmę.

Nicolás Gómez Dávila

Antares

Aktywny forumowicz

Post13 maja 2014, 18:14 - Wt

Sporo komentarzy negatywnych na allegro, powinieneś zachować szczególną ostrożność. Może się tam jutro przejdę do sklepu i sam zakupię, bo cena jest dobra.
Ostatnio edytowano 13 maja 2014, 18:17 - Wt przez Antares, łącznie edytowano 1 raz

Dafuq

Forumowicz

Post13 maja 2014, 18:16 - Wt

Antares napisał(a):Sporo komentarzy negatywnych na allegro, powinieneś zachować szczególną ostrożność.

Dziesięć komentarzy negatywnych, dwadzieścia dwa neutralne. Znam realia Allegro i "rzeczoznawców". Przemyślę to, alternatywą jest 50g z bardziej "pewnego" źródła, jeśli dzisiaj cokolwiek można nazwać pewnym.

Nicolás Gómez Dávila

Heniek

Bardzo aktywny forumowicz

Post13 maja 2014, 18:19 - Wt

Dafuq napisał(a): Może warto byłoby jeszcze raz dać szansę Schwarzkopf Osis Thrill (czerwona pucha)?

O tym właśnie produkcie Osis pisałem. Innych nie znam.

Mateusz84

Aktywny forumowicz

Post17 maja 2014, 14:48 - So

A ja jestem ciekaw tego kosmetyku, ewentualnie jemu podobnych : https://www.facebook.com/SlikhaarTVGroup/photos_stream
http://www.youtube.com/watch?v=rzgt8M1UA1Q&hd=1
http://www.youtube.com/watch?v=PXZxaUqwda4&hd=1
Tych dówch braci na youtube reklamują swietny środek do stylizacji włosów(krótkich i długich) swoją drogą sami mają te włosy bardzo gęste i podatne niemniej jednak coś w tym stylu by mi się przydało.
Na mnie właściwie najlepiej działa zwykły czerwony taft reszta jest dla mnie za słaba.Niestety Taft mocno obciąża i skleja włosy ,więc cały czas szukam specyfiku,który mógłby go zastąpić

pianista47

Forumowicz

Re: Kosmetyki do stylizacji włosów

Post01 czerwca 2014, 20:00 - N

Chętnie podłączę się do tematu, bo chciałbym zapytać, czy ktoś używał tej gumy L'oreal:
Obrazek
Na razie używałem tylko i gumy Joanny (najmocniejszy model) no i niestety mam po niej wysuszone i klejące włosy, a czuć to szczególnie na moich włosach, bo mam ich trochę na głowie, szczególnie na górze :) Na razie wpadłem na taki pomysł, żeby po użyciu gumy i poczekaniu paru minut rozczesać włosy szczotką (na grzebień mam za dużo włosów) i w sumie efekt jest fajny, bo wlosy mi nie opadają jak przed użyciem gumy i nie są prawie w ogóle klejące. Ale guma nie jest po to, żeby ją potem rozczesywać, więc chciałbym spróbować czegoś lepszego, żeby włosy nie były takie wysuszone i klejące.
AKTUALNIE W KOLEKCJI
    Gucci Pour Homme II
    Burberry London
    Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme
    L'Occitane Eau des Baux
    Dior Homme
    Dior Homme Sport
    Davidoff Cool Water

Dafuq

Forumowicz

Post05 czerwca 2014, 09:45 - Cz

@Pianista, to nie tyle kwestia gumy, co odpowiedniej techniki. Wiem o co chodzi z rozczesywaniem, sam tak robię, jak czasami przesadzę z ilością specyfiku.

Warto włosy układać w kilku "etapach". Najpierw spłukujesz je wodą, nieco suszysz, żeby były wilgotne, nie mokre. Potem pianka, niewielka ilość. Głowa w dół, suszysz je mniej więcej tak, jak chcesz żeby wyglądały. Potem je rozczesujesz, po piance będą sztywne, ale też posklejane, dlatego koniecznie trzeba je rozczesać. Potem jeszcze raz je delikatnie nawilżam wodą i na wilgotne włosy kładę gumę/pastę, czasami jeszcze na koniec wosk, aby były bardziej błyszczące i łączyły się w pasma.

Trzeba kombinować jak chce się mieć włosy jak Robert Downey Jr. :mrgreen:

Nicolás Gómez Dávila

pianista47

Forumowicz

Post05 czerwca 2014, 16:47 - Cz

Z tego co wiem, to produkty typu lakier psują włosy, a jak jest z pianką? A jeśli nie psuje, to jaka jest najlepsza? Jeśli chodzi o mycie i suszenie, to myję włosy głową w dół, pod mocnym strumieniem wody (odpowiednio ustawiona bateria), ale nigdy nie suszę włosów suszarką, bo mam po niej bardzo słabe i "latajęce" włosy. Więc mimo tego, że przeważnie mam dosyć długie i gęste włosy (akurat dzisiaj byłem u fryzjera i jak to powiedziała moja rodzina - "opitoliłem się" :D), to po myciu jedynie trochę wysuszam je ręcznikiem, a potem schną same, a do momentu wyschnięcia przeczesuję je od czasu do czasu szczotką (też głową w dół).
AKTUALNIE W KOLEKCJI
    Gucci Pour Homme II
    Burberry London
    Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme
    L'Occitane Eau des Baux
    Dior Homme
    Dior Homme Sport
    Davidoff Cool Water

Dafuq

Forumowicz

Post16 czerwca 2014, 12:03 - Pn

Na wstępie - kilka postów wcześniej dawałem link do kosmetyków American Crew sprzedawanych na allegro przez renaII (37 zł za 85 ml, gdzie średnio na allegro chodzą po 50 zł). Zaryzykowałem i zamówiłem (w końcu to 13 zł oszczędności!), dzisiaj doszła paczka - wszystko wydaje się być w 100% oryginalne. Jest naklejka "tylko do sprzedaży w salonach fryzjerskich", podejrzewam, że to odpowiednik perfumowych testerów, tym bardziej, że renaII jest także sprzedawcą wyposażenia salonów fryzjerskich, więc chwytacie zależność? :D

Co do samego kosmetyku (Forming Cream od AC) - do tej pory nie miałem do czynienia z lepszym kosmetykiem do stylizacji włosów. Niewielka ilość na zwilżone włosy tworzy z nich elastyczne, trwałe "pasemka", włosy wyglądają bardzo naturalnie (delikatny połysk). Jak tak patrzę w lustro, to gdybym aktualnie nie miał na sobie dresów i wyrazu twarzy świadczącego o głodzie kofeinowym, to mógłbym tymi włosami konkurować z modelami od Ralpha Laurena :mrgreen:

@pianista47, a masz suszarkę z opcją zimnego strumienia powietrza? Akurat włosy to można myć głową w górę, w bok, jakkolwiek chcesz, to nie ma znaczenia, ale ważne jest, aby suszyć je głową w dół, wtedy nie będą przychlapnięte. Ja wcześniej używałem pianki, ale powodowała nienaturalne układanie się włosów, więc teraz po suszeniu lekko pryskam je bezwonnym lakierem, palcami "zaczesuję" boki do tyłu, górę tak, jak ma mniej-więcej być finalnie, a na koniec nadaję pożądany kształt kremem czy też pastą, co kto posiada. Na chwilę obecną nie znam lepszego sposobu na moje średniej długości włosy (5-6 cm). Nie zauważam negatywnych efektów stosowania lakieru, podejrzewam, że w rozsądnych ilościach nie jest on szkodliwy.

Nicolás Gómez Dávila
Następna strona

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn