Teraz jest 23 czerwca 2017, 09:32 - Pt

• Reklama

Mydła

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

American Beauty

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Mydła

Post27 sierpnia 2015, 14:16 - Cz

To się bardzo cieszę, że Wam tak spasowało.
Chyba się zatrudnię w Barwie jako reklamowiec :lol:

Zapaszek88

Forumowicz

Post27 sierpnia 2015, 14:55 - Cz

hehe ;D U mnie mydełko nr 1.Aleppo mi nie odpowiada za bardzo , barwa jest świetna :) Użyłem go dosłownie 2 razy, a jakieś takie potówki zwłaszcza w taką pogodę zmniejszyły się.Skóra po użyciu zero podrażnienia.Zaraz potem kremuję i jest git :) Tak samo balsam po goleniu tołpa łagodzący , w mojej opinii mistrzostwo świata i nr 1 od bardzo dawna a różne już badziewia próbowałem :)

czarny00

Forumowicz

Post11 grudnia 2015, 19:41 - Pt

czy podczas używania mydeł typu aleppo, marsylskie i podobne wyroby powinno odstawić sie kremy, czy raczej nie ma to żadnego związku ze sobą ?

Roberto99

Post21 grudnia 2015, 12:54 - Pn

Ja ostatnio przerzuciłem się na mydło w pianie http://www.higiena.net.pl/produkty/systemy-higieniczne/mydla/mydla-w-pianie,2,10021 - myślałem, że będzie taki nijakie, ale daje radę nawet w domu. Nie zostawia takich śladów jak kostka. I chyba jest delikatniejsze, bo nie wysusza rąk. Taka mała zmiana, a sporo korzyści :)

kabat

Post16 marca 2016, 17:01 - Śr

Zapaszek88 napisał(a):Ja wczoraj nabylem coś takiego :
Obrazek

Używałem już róznych mydeł włącznie z aleppo i jeszcze nie spotkałem się aby mydełko tak dobrze pieniło się.W kontakcie z wodą jest tak aksamitne , że pierwsza moja myśl była taka : Cholera czy to się czasem nie będzie nadawać do golenia ? Bardzo ale to bardzo dobrze się pieni i jest wręcz wybitnie aksamitne i delikatne.Najmilsze mydełko jakie kiedykolwiek miałem w dłoni :) Zobaczymy na co go stać :)

Używałem powyższego mydełka prawie 1,5 miesiąca jak się tatuowałem i tak już mi zostało :) Faktycznie bardzo delikatnie, bez żadnych cudów i zapachów. Mydło jak mydło- ma myć a nie strzelać fajerwerkami.
Lecimy. Tutaj.

Krzysztof M.

Post19 marca 2016, 19:02 - So

czarny00 napisał(a):czy podczas używania mydeł typu aleppo, marsylskie i podobne wyroby powinno odstawić sie kremy, czy raczej nie ma to żadnego związku ze sobą ?

Zależy od jakiego Aleppo.
Zwróć uwagę na skład. Więcej oliwki- nawilżanie, więcej lauru-dezynfekcja
Ogólnie wręcz przeciwnie. Nie jest to na tyle nawilżające mydło nawet przy 70% oliwy z oliwek, żeby nie stosować kremu.

Krzysztof M.

Post08 kwietnia 2016, 18:56 - Pt

Biral napisał(a):Ktoś stosował śmierdziuchy z Aleppo? Dostałem kiedyś w prezencie - pachnie jak krowi placek, choć świetnie mył. 100% ECO :-)

Polecam przeczytać temat mydeł od zera. Nie używam innego od 3 lat i polecam.
Oczywiście wybór 12/50. 18/50, 30/70, 50/50. (takie spotkałem).
Jak zaczniesz od najmocniejszego (nie polecam) to bez reklamacji.

Robert z Barcina

Super Perfumaniak

Post08 kwietnia 2016, 20:34 - Pt

Krzysztof M. napisał(a):
Biral napisał(a):Ktoś stosował śmierdziuchy z Aleppo? Dostałem kiedyś w prezencie - pachnie jak krowi placek, choć świetnie mył. 100% ECO :-)

Polecam przeczytać temat mydeł od zera. Nie używam innego od 3 lat i polecam.
Oczywiście wybór 12/50. 18/50, 30/70, 50/50. (takie spotkałem).
Jak zaczniesz od najmocniejszego (nie polecam) to bez reklamacji.

Michal-Ja stosowalem i w miare możliwosci finansowych staram sie używać cały czas...to najlepsze mydla na świecie i nawet Marsylskie nie mają szans...
Na pewno nie pachną krowim plackiem...tylko naturalnym laurowym listkiem...oj Michal....zaskoczyleś mnie...

Mydłami Aleppo bardzo dobrze się myje,goli,świetnie nawilżają ciało (przynajmniej moje) i nawet śmiem twierdzić,że dezynfekują...

Gustaw1

Aktywny forumowicz

Post08 kwietnia 2016, 22:12 - Pt

Ale co to znaczy 12/50?

Krzysztof M.

Post09 kwietnia 2016, 14:49 - So

Sorki, jak już skomplikowałem to powinno być 12/88 18/82, 30/70, 50/50.
Mówi się że jest 12% 18% -owe czyli ile lauru.

Gustaw1

Aktywny forumowicz

Post09 kwietnia 2016, 16:45 - So

To jest umowne i podobno niezbyt dokładne. Ja widziałem jeszcze 5%, 10%, 15%, 20%, 25%, 40%, 70%... Zależy jak importer napisze na opakowaniu.

Krzysztof M.

Post10 kwietnia 2016, 08:43 - N

Z drugiej stronie jest tam wiele manufaktur i tyleż kombinacji.

racmic123

Forumowicz

Post18 kwietnia 2016, 09:43 - Pn

Mam taką prośbę,do osób które używają, żebyście podali jakichś zaufanych sprzedawców z allegro tego wspaniałego mydła aleppo

Gustaw1

Aktywny forumowicz

Post18 kwietnia 2016, 10:23 - Pn

Ja używam, ale nie kupuje na Allegro tylko w lokalnych sklepach w Krakowie.

LyremSz

Forumowicz

Post20 sierpnia 2016, 17:49 - So

Co do mydeł- fajne są te z Purite albo Sztuki Dobrego Mydła. Wybór kompozycji, można sobie dostosować do potrzeb/preferencji.

Ostatnio na twarz co jakiś czas uzywam mydła węglowego albo dziegciowego (jezu jaki śmierdzioch, myslalem, ze mało jaki zapach mnie ruszy, ale dosłownie zatkało mnie :) )
Pierwsze głeboko oczyszcza, drugie sprawdza się przy wielu problemach skórnych.

je2bnik

Post06 września 2016, 09:56 - Wt

A używa ktoś z was Scottish Fine Soaps lub innych francuskich czy też włoskich wynalazków które leżą w polskich tk-maxxach w całkiem niezłych cenach? Kiedyś kupiłem Lawendowego Yardleya dla mamy 3 kostki po 100 gr za 27 zł. Innym razem scottish fine soap z płatkami owsianymi kostka bodajże 350 gr za 19.90 zł wystarczyła na ekhm... 8 miesiecy codziennego mycia ciała.

Ja zaczynałem od Białego jelenia tak zupełnym przypadkiem... i kiedy zobaczyłem jaka jest różnica w zachowaniu się skóry, przetłuszczaniu, potliwości i w ogóle, nigdy już do żelowej chemii nie wróciłem :)

Ostatnio testowałem to:

http://www.barwa.com.pl/produkt/mydlo-k ... edar-wood/
http://www.barwa.com.pl/produkt/mydlo-k ... hite-musk/

cena... niecałe 5 zł w carfurze... zapach napawdę ok. Skóra nie reaguje w żaden negatywny sposób (ale ja mam taką skórę, że nawet na najgorszą chemię nie reaguje). Na podkładzie z tego piżmowego mydełka Dior Eau Sauvage Parfum fajnie się wysładza :)

Czy jest odrębny wątek o zależnościach pomiędzy pielęgnacją skóry a noszeniem perfum?

hrhrhr

Forumowicz

Post06 września 2016, 13:13 - Wt

ja używam Scottish Fine Soaps, pudełko z czterema kostkami. starcza na grubo ponad pół roku mycia rąk w pojedynkę :lol:
STRAGAN - flakony (mugler pure tonka, lutens chergui, encre noire, rasasi), odlewki i militry (prada, rodriguez, eld'o, cdg, inne). nisza + mnstrm!

charoshi

Forumowicz

Post01 października 2016, 10:06 - So

Zawieje plebsem:)
Ostatnio odkryłem genialnie pachnące mydło w płynie. Luksja caring z Biedrony.
Podobny zapach 'rozpylają' w sklepach CCC - mi przypomina żel pod prysznic Beckham Intimately. W ogóle klimaty podobne do samej wody Beckham Intimately, czy Azzaro Visit.
Ciekawe, że na necie nie mogę znaleźć fotki opakowania, zatem zamieszczam je tu.

I1AG1490.png
I1AG1490.png (125.44 KiB) Przeglądane 1448 razy

sabbracadabra

Forumowicz

Post04 października 2016, 19:42 - Wt

A tam plebsem – ja tu chyba jestem całkowitym odmieńcem, bo od lat do mycia rąk stosuję (bezzapachowe) mydło lekarskie w płynie.

A fanom mydła w kostkach dedykuję tę scenkę z Przyjaciół :)

Władimir

Forumowicz

Post18 października 2016, 19:21 - Wt

Miałem kiedyś to mydło Aleppo, o czym pisałem gdzieś wcześniej w tym wątku. Jeśli ktoś nie ma problemów z wypryskami a oczekuje jedynie dobrego oczyszczenia, to jak najbardziej polecam. Natomiast jeśli ktoś ma problemy z trądzikiem (jak miałem ja), to pomoże tylko wizyta u dermatologa a później ograniczenie cukru i rzeczy uczulających w diecie (w moim przypadku mleko).
Co do mydła, to od kilku lat używam wyłącznie Białego Jelenia. Omijam z daleka wszelkie rzekomo antybakteryjne w tym siarkowe. IMO to tylko marketing. Czasem użyję jeszcze Bambino. Ładnie się pieni i spłukuje. Biały Jeleń ma tą zaletę, że jest tani i pachnie w miarę naturalnie, tak że idealnym dopełnieniem jest Azzaro Pour Homme :)
Używam jedynie mydła w kostkach. Już nie pamiętam, kiedy użyłem żelu. Co prawda żele są bardziej wydajne, ale mają tą wadę, że jeszcze nie znalazłem takiego, który spłukuje się w zadowalający sposób. Zawsze, kiedy użyję żelu, czuję k***a na sobie takie śliskie coś. To tak jakbym nie spłukał pianki po goleniu tylko wytarł w ręcznik a resztki pasty w ustach, przepił whisky.
TOP 3
1. Tom Ford Grey Vetiver
2. Dior Homme
3. Azzaro Pour Homme
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn