Teraz jest 28 kwietnia 2017, 11:10 - Pt

• Reklama
perfumeria pachnidelko.pl

Mydła

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Zapaszek88

Forumowicz

Re: Mydła

Post27 lipca 2015, 20:50 - Pn

Też osobiście skłoniłbym się ku temu drugiemu , to pierwsze do mnie nie przemawia ani to trzecie :) Czyli 2 to oryginał?:) bo naczytałem się że nawet podróbki sprzedaję tych mydełek hehe Nadaje się takie mydełko do golenia czy może bardziej po goleniu ?

Gustaw1

Aktywny forumowicz

Post28 lipca 2015, 00:10 - Wt

Ja się na tym golę od 1,5 roku i do pianki już raczej nie wrócę.

Zapaszek88

Forumowicz

Post28 lipca 2015, 07:15 - Wt

hmm interesujące :) Ja próbowałem zmiękczyć zarost zwykłym mydłem dove, ale efekty nie są zbyt dobre.Muszę wypróbować do mydełko , wiadomo każda skóra jest inna ale zbiera dosyć pochlebne opinie więc wydaje mi się że warto spróbować.

Zapaszek88

Forumowicz

Post04 sierpnia 2015, 14:54 - Wt

Próbowałem wczoraj mydełko Aleppo , w końcu dotarło :) U mnie do golenia sie nie nadaje , bo nie zmiękcza mi zarostu tylko skórę wysusza i dopiero źle się goli bo skóra jest bardziej ściągnięta :) Co do innych właściwości dopiero okaże się po czasie :) Zapach mi nie przeszkadza, nie takie rzeczy już używałem hehehe

pknbgr

Hiper Perfumaniak

Post04 sierpnia 2015, 15:22 - Wt

Jak tego używasz do golenia? Rozrabiasz jak krem? Bo ja smarowałem sobie tym zarost aż tworzyło się coś w rodzaju żelu.

Zapaszek88

Forumowicz

Post04 sierpnia 2015, 15:26 - Wt

Właśnie ja nie wiem jak się tym golić hehe Musimy zapytać użytkownika Gustaw1 , może udzieli jakichś cennych wskazówek , bo metoda mydło w rękach + woda i na twarz to u mnie nie zdaje testu bo mi ściąga skórę i dopiero źle się goli :/

Gustaw1

Aktywny forumowicz

Post04 sierpnia 2015, 15:37 - Wt

Wlasnie tak robię. Rozrabiam na twarzy ręką do postaci spienionego żelu i gole sie. Moj zarost jest normalny, ani miękki, ani twardy. Wysuszało mi skore i ściągało przez pierwsze 7 dni, pozniej sie juz to nie zdarzyło.

American Beauty

Bardzo aktywny forumowicz

Post17 sierpnia 2015, 21:13 - Pn

Zużyłem kiedyś 1 kostkę mydła z Aleppo (40% jak dobrze pamiętam)- normalnie prysznic i mycie dłoni.
Kostka starczyła na długo, ponad miesiąc (miała 200g).

Efekt myjący super, to aż czuć. Zdziera tę warstewkę ze skóry, zapach do przejścia.
Polecam, za 3 dychy super opcja i o wiele lepsze niż żele i kremy do mycia (normalnie używam tych z Dove białych takich, ale Aleppo 100x lepsze i w pełni naturalne).
Zauważyłem też jakąś poprawę w stanie skóry. Ogólnie wszystko OK.
Aż przypomniałem sobie o nim i zamówiłem kostkę 40% ;)

xlukas1

Forumowicz

Post18 sierpnia 2015, 09:12 - Wt

Poczytałem trochę o tych mydłach i chyba zamówię. Kupujecie na allegro czy w innych sklepach?
Czy ktoś kupował tutaj?
http://allegro.pl/najel-mydlo-z-aleppo- ... 90936.html

pknbgr

Hiper Perfumaniak

Post18 sierpnia 2015, 14:17 - Wt

Skąd oni te mydła biorą? Chyba nie wierzycie, że to oryginalne syryjskie?

aleksander

Super Perfumaniak

Post18 sierpnia 2015, 15:56 - Wt

Ja nie wierze. To tak jakby we wrześniu 1939 sadownicy spod Grójca wysyłali jabłka na cały świat.

American Beauty

Post18 sierpnia 2015, 22:53 - Wt

aleksander napisał(a):Ja nie wierze. To tak jakby we wrześniu 1939 sadownicy spod Grójca wysyłali jabłka na cały świat.

:lol:

Generalnie to powinny być oryginalne z Syrii. Może mają jakieś zapasy po hurtowniach etc. Albo rejon Aleppo nie jest objęty wojną?
W sumie to te mydła idą na cały świat i tanie nie są. Kostka 20-60zł i to są dobre ceny.
Dla mnie najważniejsze, żeby miało tylko 3 czy tam 4 składniki, tak jak mieć powinno.

Ja kupiłem tu http://sapindus.pl/blog/mydloaleppo/
Mydlarnia u Franciszka (ta sieciówka) też ma Aleppo w niezłych cenach- chyba 35zł za kostkę 35%.
Jak się ma wątpliwości to lepiej iść i chociażby powąchać.

Edit:
Dostałem właśnie to mydło. Napisane było po (chyba) francusku, że wyprodukowane w Syrii. W składzie 3 składniki tylko. Więc jest dobrze ;) Nie jest jakieś bardzo stare, bo można ciąć nożem (tylko powoli i ostrym) i nie kruszy się (taka duża kostka 200g jest nieporęczna mocno).

Pachnie i wygląda (w środku) tak jak powinno. Jak dla mnie to oryginał, można brać.

jarkos30

Forumowicz

Post21 sierpnia 2015, 16:16 - Pt

Zapaszek88 napisał(a):Właśnie ja nie wiem jak się tym golić hehe Musimy zapytać użytkownika Gustaw1 , może udzieli jakichś cennych wskazówek , bo metoda mydło w rękach + woda i na twarz to u mnie nie zdaje testu bo mi ściąga skórę i dopiero źle się goli :/

Panowie między mydłami do mycia a mydłami do golenia jest bardzo duża różnica .Powoduje to między innymi że mydło do golenia jest zwyczajnie lepsze do golenia niz użyte do tego mydło do mycia :D i na odwrót
Po co niepotrzebnie kombinować skoro mydła do golenia dobrej jakości są tanie ekonomiczne i łatwo dostępne ?
Nawet jeśli takie mydło( tu aleppo użyte do golenia ) zapewni w miarę dobry poślizg to nie zmiękczy w żaden sposób zarostu ,wysuszy skórę i nie złagodzi podrażnień .
Co wcale nie umniejsza faktu że to dobre mydło , ale do mycia.
A dostępne na rynku pianki i żele z puszki do golenia są tak kiepskie i suche że wierzę że jeśli ktoś przesiądzie się z nich na aleppo użyte do golenia to może nawet chwalić.

aleksander

Super Perfumaniak

Post21 sierpnia 2015, 16:21 - Pt

American Beauty napisał(a):Albo rejon Aleppo nie jest objęty wojną?
Tam były najcięższe walki.
Miasto jest teraz w ruinie.

yhmmma

Perfumaniak

Post21 sierpnia 2015, 17:00 - Pt

Ja uzywam Aleppo od jakiegos czasu, do ciala i twarzy jak i myje nim wlosy. Polecam serdecznie. Skora juz nie jest wysuszona, wlosy sa miekkie i blyszczace. Poki co najlepsze mydlo jakie kiedykolwiek uzywalem

American Beauty

Post21 sierpnia 2015, 19:46 - Pt

aleksander napisał(a):

Dziękuję za informację.
No to nie wiem. Możliwe, że to wałek z tym "Made in Syria". Ale dopóki trzymają się przepisu i nie dodają chemii, to wziąć jest to bardzo wartościowy produkt.

Chociaż po kilku stosowaniach go powiem Wam, że jest nieco inne niż mydło kupione rok i 6 miesięcy temu przeze mnie w sklepie z produktami arabskimi (online).
To, które Wam dałem wyżej (kupione niedawno) jest tak jakby łagodniejsze. Mniej ma tego swojego zapachu intensywnego. I mniej zdziera te warstewkę łoju ze skóry. I bardziej się pieni.

Możliwe, że aleksander ma rację i jakiś wałek teraz robią. Aczkolwiek bardzo dobrze im to wychodzi :lol:

marcinklin

Post22 sierpnia 2015, 22:52 - So

American Beauty napisał(a):
aleksander napisał(a):

Dziękuję za informację.
No to nie wiem. Możliwe, że to wałek z tym "Made in Syria". Ale dopóki trzymają się przepisu i nie dodają chemii, to wziąć jest to bardzo wartościowy produkt.

Chociaż po kilku stosowaniach go powiem Wam, że jest nieco inne niż mydło kupione rok i 6 miesięcy temu przeze mnie w sklepie z produktami arabskimi (online).
To, które Wam dałem wyżej (kupione niedawno) jest tak jakby łagodniejsze. Mniej ma tego swojego zapachu intensywnego. I mniej zdziera te warstewkę łoju ze skóry. I bardziej się pieni.

Możliwe, że aleksander ma rację i jakiś wałek teraz robią. Aczkolwiek bardzo dobrze im to wychodzi :lol:

Bo są różne stężenia olejków w mydłach, dlatego różnią się efektem działania ;)

American Beauty

Post23 sierpnia 2015, 07:42 - N

marcinklin napisał(a):Bo są różne stężenia olejków w mydłach, dlatego różnią się efektem działania ;)

Oba mają 40 %.
Czytałem o tych mydłach trochę ;)

marcinklin

Post24 sierpnia 2015, 20:25 - Pn

American Beauty napisał(a):
marcinklin napisał(a):Bo są różne stężenia olejków w mydłach, dlatego różnią się efektem działania ;)

Oba mają 40 %.
Czytałem o tych mydłach trochę ;)

Kupiłem kiedyś to mydło Aleppo właśnie z dużym % tego olejku, aby podczas mycia również dobrze nawilżało. Ale niestety u mnie się nie sprawdziło, ściągało i wysuszało mi skórę bardzo. Kostka leży nieużywana.

American Beauty

Post24 sierpnia 2015, 20:28 - Pn

marcinklin napisał(a):Kupiłem kiedyś to mydło Aleppo właśnie z dużym % tego olejku, aby podczas mycia również dobrze nawilżało. Ale niestety u mnie się nie sprawdziło, ściągało i wysuszało mi skórę bardzo. Kostka leży nieużywana.

Teraz myłem nim twarz kilka razy i mi strasznie wysuszyło. Do ciała natomiast się nadaje.
Ile czasu go używałeś? Ja mam tak, że pierwsze dni wysuszało a potem skóra się przyzwyczaiła.
No i czym więcej % olejku laurowego tym bardziej ono wysusza. A 40% to już jest do celów leczniczych, do 20% jest do codziennego używania- tak czytałem.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn