Teraz jest 18 listopada 2017, 20:18 - So

• Reklama

Kremy, mydła i akcesoria do golenia

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

xentrix

Super Perfumaniak

Re: Kremy, mydła i akcesoria do golenia

Post03 stycznia 2015, 21:45 - So

robe napisał(a):Fajne są żele i pianki z lidla CIEN. Nie ma co patrzeć na markę lub jej brak na puszcze i że z dyskontu.Tanie i bardzo dobre.Gilette sa gorsze moim zdaniem. Chyba że zagraniczne gilette bo u nas wszystko coraz gorszej jakości.Wars też został zreformulowany i go nie kupię bo starcił swoje właściwości.

a mają krem do golenia CIEN ?
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Will5on

Aktywny forumowicz

Post03 stycznia 2015, 21:59 - So

Nie ma z tego co mi wiadomo.
robe - co się takiego stało Warsowi? Jest jeszcze Lider do sprawdzenia. Kupujmy POLSKIE :!: nie niemieckie

robe

Bardzo aktywny forumowicz

Post04 stycznia 2015, 20:37 - N

Kupowałbym warsa ale nie jest taki jak kiedyś.Ze zmianą opakowania popsuli właściwości kremu. Wiem że ten lidl to niemieckia okupacja ale sami wszystko posprzedawaliśmy i oddaliśmy . A obozy pracy tworzą sami sobie Polacy.Staram sie jak mogę patrzeć co i gdzie zrobiono lub chociaż rozlano czy zapakowano.Będzie nasza polenna czy inni robić dobre rzeczy za rozsądne pieniądze to kupię zawsze nasze a na niemieckie nie spojrzę.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

xentrix

Super Perfumaniak

Post04 stycznia 2015, 21:12 - N

robe napisał(a):Kupowałbym warsa ale nie jest taki jak kiedyś.Ze zmianą opakowania popsuli właściwości kremu. Wiem że ten lidl to niemieckia okupacja ale sami wszystko posprzedawaliśmy i oddaliśmy . A obozy pracy tworzą sami sobie Polacy.Staram sie jak mogę patrzeć co i gdzie zrobiono lub chociaż rozlano czy zapakowano.Będzie nasza polenna czy inni robić dobre rzeczy za rozsądne pieniądze to kupię zawsze nasze a na niemieckie nie spojrzę.

no to polecam krem lider i kanion , oba świetne
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

gilbert

Perfumaniak

Post04 stycznia 2015, 22:58 - N

Od siebię powiem, że nie polecam zielonego mydła w tygielku Proraso. Ciężko wyrobić dobrą pianę, efekt jest słaby, do tego odczuwalny efekt ' chłodzenia '.
Zdecydowanie lepsza dla mnie była Omega w tygielku (krem).

SOP3L

Forumowicz

Post06 stycznia 2015, 11:07 - Wt

gilbert napisał(a):Od siebię powiem, że nie polecam zielonego mydła w tygielku Proraso. Ciężko wyrobić dobrą pianę, efekt jest słaby, do tego odczuwalny efekt ' chłodzenia '.
Zdecydowanie lepsza dla mnie była Omega w tygielku (krem).

A ja wręcz przeciwnie, piana to moment.

Kręcę MAX 15 sec. żeby nabrać mydełka na pędzel a później wyrabiam w drugim tygielku z odrobina wody i mam elegancką pianę, że starczyło by spokojnie na 4-5 przejść.

Efekt chłodzenia bajka na lato.

Sulej

Forumowicz

Post06 stycznia 2015, 14:26 - Wt

Bardzo lubię produkty Proraso, ale od kiedy znajomy przywiózł mi z UK to:

http://www.shaving101.com/index.php/pro ... -soap.html

Nie używam niczego innego. Doskonałe mydło do golenia!

Will5on

Aktywny forumowicz

Post06 stycznia 2015, 22:50 - Wt

robe napisał(a):Kupowałbym warsa ale nie jest taki jak kiedyś.Ze zmianą opakowania popsuli właściwości kremu. Wiem że ten lidl to niemieckia okupacja ale sami wszystko posprzedawaliśmy i oddaliśmy . A obozy pracy tworzą sami sobie Polacy.Staram sie jak mogę patrzeć co i gdzie zrobiono lub chociaż rozlano czy zapakowano.Będzie nasza polenna czy inni robić dobre rzeczy za rozsądne pieniądze to kupię zawsze nasze a na niemieckie nie spojrzę.

Tu się zgodzę. Kupię polskie nawet droższe o ca 20% , jeśli bedzie jakościowo na poziomie PRZYNAJMNIEJ takim jak zagraniczniak.

illusion

Aktywny forumowicz

Post07 stycznia 2015, 01:19 - Śr

abbazabba napisał(a):

Tu się zgodzę. Kupię polskie nawet droższe o ca 20% , jeśli bedzie jakościowo na poziomie PRZYNAJMNIEJ takim jak zagraniczniak.

Prawdę mówiąc ani Wars ani Lider ani inne kosmetyki firmy Miraculum nie są polskie bowiem Kolastyna a później Miraculum zostało wykupione przez Grecką spółkę Sarantis. Obecnie chyba tylko Pollena jest polska w 100%. Jak się mylę niech mnie ktoś poprawi.

archie.m90

Super Perfumaniak

Post08 stycznia 2015, 13:53 - Cz

Panowie ma ktoś do odsprzedania pare sztuk zyletek feather? Ewentualnie jakies inne dobre? Potrzebuje dosłownie ze 4szt.

Will5on

Aktywny forumowicz

Post08 stycznia 2015, 21:54 - Cz

illusion napisał(a):
abbazabba napisał(a):

Prawdę mówiąc ani Wars ani Lider ani inne kosmetyki firmy Miraculum nie są polskie bowiem Kolastyna a później Miraculum zostało wykupione przez Grecką spółkę Sarantis. Obecnie chyba tylko Pollena jest polska w 100%. Jak się mylę niech mnie ktoś poprawi.

Mylisz fakty. Marka Kolastyna została oddana Sarantisowi w związku z czym Kolastyna zmieniła nazwę na Miraculum S.A
Nadto, nawet jeśli akcjonariuszem/właścicielem polskiej spółki jest zagraniczniak to trzeba zobaczyc czy mimo wszystko nie produkuje ona w Polsce. Lepsze to niż towar prod. zagranicznej, sprzedawany przez zagraniczna firmę.

Kropas

Post28 lipca 2015, 07:16 - Wt

Sulej napisał(a):Bardzo lubię produkty Proraso, ale od kiedy znajomy przywiózł mi z UK to:

http://www.shaving101.com/index.php/pro ... -soap.html

Nie używam niczego innego. Doskonałe mydło do golenia!

Podpisuję się dokładnie pod tym co napisałeś, MWF to mój Graal, aczkolwiek mam u rodziców w domu Proraso (golenie weekendowe) i pomiędzy tymi mydłami nie ma jakiejś przepaści biorąc pod uwagę sam komfort golenia.

Kenzo

Post30 lipca 2015, 07:18 - Cz

Zapaszek88

Forumowicz

Post30 lipca 2015, 10:44 - Cz

Jaki dobrze zmiękczający żel do golenia moglibyście polecić ?:) Na pewno coś sensitive do wrazliwej skóry i fajnie jakby miał w miarę dobry skład :D .

Scorrpion

Super Perfumaniak

Post30 lipca 2015, 11:18 - Cz

Zapaszek88 napisał(a):Jaki dobrze zmiękczający żel do golenia moglibyście polecić ?:) Na pewno coś sensitive do wrazliwej skóry i fajnie jakby miał w miarę dobry skład :D .

Ja niezmiennie używam tego.Spróbuj.

Obrazek

turbosnail

Super Perfumaniak

Post30 lipca 2015, 11:47 - Cz

Trochę zazdroszczę osobom, które używają tanich kosmetyków do golenia i zdają im egzamin. U mnie niestety nie. Pieczenia, podrażnienia, krostki.
Zacząłem używać trochę droższych i efekt był natychmiastowy. Wyłapuję okazje cenowe na truskawce i czasami na e-glamour.pl.

viewtopic.php?f=21&t=450&p=294150#p294150

Zapaszek88

Forumowicz

Post30 lipca 2015, 11:51 - Cz

No ja mam dokładnie tak samo :-) A co poleciłbyś tzn produkty jakiej marki i modele ?:)

turbosnail

Super Perfumaniak

Post30 lipca 2015, 12:00 - Cz

Aktualnie zaczynam testować, sporo nakupowałem, ale nie zaczynam kosmetyku i odkładam, tylko jadę do końca. Raczej 2-3 na zmianę używam.

Na chwilę obecną:
PRE-SHAVE: eShave PreShave Oil Almond - bajka olejek, używam rzadko, tzn. w sytuacjach gdy muszę się ogolić bez kąpieli (kąpiel dobrze zmiękcza zarost)

SHAVE: obecnie no-foam kremy jak Caswell-Massey Shave Essentials Eucalyptus Refreshing Shave Cream i Kiehl's Ultimate Brushless Shave Cream Blue Eagle

AFTER-SHAVE: tutaj w zależności jaka pora roku/pogoda czy jakaś inna potrzeba : Hei Alfred Sung After Shave Soothing Gel oraz Guinot Tres Homme After-Shave Balm, często używam balsamów perfumowanych marek selektywnych

W szafce mam nieprzetestowanych x10 specyfików, także kremy/mydła do wyrabiania piany itp.

Nowe produkty kupuję na podstawie opinii z netu: sporo ich na amazonie czy innych angielskich stronach poświęconych goleniu.

Np. wczoraj była fajna promocja na żel do kąpieli Zirha 350ml, dziś listonosz przyniósł Billy Jealousy Shaved Ice After-Shave Balm.

Golę się na razie żyletkami (także testuję różne, ale zasada im drożej, tym lepiej, oczywiście potwierdza się :)), myślę nad brzytwą, ale to w dalszej przyszłości.

Gilletom, WIlkinsom z 3-5 ostrzami podziękowałem i nigdy do takich rozwiązań nie wrócę :)

edit:
pamiętaj że każda skóra inaczej reaguje, czego dowodem są posty tutaj o używaniu kosmetyków Gillette/Nivea itp bez żadnych negatywnych skutków, np. mój tatko tak jedzie, nie ma żadnych problemów :)

Kenzo

Post30 lipca 2015, 12:39 - Cz

Ja mam wrażliwą skórę, ale dostępne kosmetyki np. Gillette dają radę. Mój tatko natomiast goli się z włosem, pod włos, z mydłem, bez mydła, samą wodą i maszynką, jak mu wygodnie. Nie stosuje nic po goleniu i zero jakichkolwiek zaczerwienień lub podrażnień.

Mateusz84

Aktywny forumowicz

Post30 lipca 2015, 14:00 - Cz

Mój zestawik bez żadnych Warsów ,Szopenów , Bondów bo alko postarza skórę i nawet my faceci musimy dbać o to
Załączniki
2961524_CAM01069.jpg
2961524_CAM01069.jpg (43.17 KiB) Przeglądane 3174 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn