Teraz jest 21 listopada 2017, 18:38 - Wt

• Reklama

Kremy męskie

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Piter_o

Forumowicz

Re: Kremy męskie

Post23 sierpnia 2017, 21:29 - Śr

Całkiem możliwe że i to może być przyczyną.
Te silikony to mówisz że w tym kremie vichy ?
Jutro jadę kupić ten żel Sylveco, jak go nie znajdę to wybiorę La roche Effaclar.
Cóż jak widać w całym wątku wybór kremu to niestety metoda prób i błędu, a nawet jak myślisz że jest dobrze to wcale nie musi.

Larry7

Post23 sierpnia 2017, 21:49 - Śr

Vichy tylko chciało mi sie sprawdzic w tym drugim pewnie tez nie lepiej

Czy Twój poprzedni żel wysuszał Ci skóre? Czułeś sciągniecie po wymyciu? Jesli tak to omijaj LRP tez(choć cenie ich wyżej niz Vichy), sylveco najlepiej przez neta zamów do tego hydrolat jakis zamiast toniku, z kremem bedzie wiekszy problem, skóra bardziej indywidualnie reaguje na krem bo dłużej na niej pozostaje, nie zmywamy go

Chciałes matujacy, choc obawiam sie ze to zły pomysł jesli skóra sie przesusza, ale jesli zmienisz żel na sylveco najprawdopodobniej przestanie, matujacy np polecam

Lavera lekki fluid do cery tłustej i zanieczyszczonej

na noc ( choc ja go biore i na dzien, wole go niz matujace teraz) http://nasine.com/

Ważne żeby krem nałożyć na spryskana twarz hydrolatem jeszcze mokra, wtedy mozna go mniej nałożyć plus skóra lepiej go wchłania

do tego bibułki matujace inglot 8-)

kazior

Post30 września 2017, 17:48 - So

Zgadza się, krem musi być dopasowany do rodzaju skóry, a jak lubisz żele to hydra force bielendy powinien pasować, ma lekką konsystencję hydrożelu

majki2803

Post04 października 2017, 20:47 - Śr

Jaki krem na zime ? Mam sklonnosci do czerwonej twarzy w mrozy,czym to niwelowac ?

Homme

Forumowicz

Post07 października 2017, 11:12 - So

Ten polecam ma kojącą wodę termalną Avene w bardzo dużej ilości https://www.ceneo.pl/38394839 Dodatkową zaletą jest to, że nie robi efektu świecącej twarzy. Skóra jest zdrowo nawilżona i złagodzona.

kalinowa

Post15 października 2017, 08:43 - N

Jeśli chodzi o męskie kremy to warto sięgnąć po only form man bamboo detox, detoksykująco-odświeżający krem do twarzy dla mężczyzn bielendy, likwiduje uczucie nieprzyjemnego napięcia i suchości, poprawia jej wygląd i kondycję, niweluje widoczne objawy zmęczenia.

czarny00

Forumowicz

Post01 listopada 2017, 20:26 - Śr

Jaki krem polecacie do skory wrażliwej? Nie mogę trafić w nic dla siebie. Biotherm Homme Aquapower pojawiają mi się wypryski i zaczerwienienia, a po men-u matt skin to już nie wspomnę, a po Baxter of California wyglądam jakbym cały był upocony. Swoja droga, jeśli by ktoś był na nie chętne to oddam za kilka złotych.

Larry7

Post02 listopada 2017, 21:25 - Cz

silikon w składzie, też bym wyglądał jak upocony po takim kremie, napisz jaka skóra(tłusta?), ile chcesz przeznaczyc na krem, oczyszczanie i tonizacja jest rownie wazne, dobry krem jesli myjesz sie jakims kiepskim zelem prze wrażliwej skórze może niewiele dać

czarny00

Forumowicz

Post03 listopada 2017, 19:02 - Pt

skora wrażliwa, raczej ze skłonnością do "pocenia" i wyskakujących zaczerwienień. czasami pojawi się jakaś pojedyncza opryszczka szczególnie w okolicy nosa. nie chce już chyba żadnych kremów matujących, bo jest tylko gorzej. myślę, ze do 100zl będzie ok.

Larry7

Post03 listopada 2017, 20:12 - Pt

1. Mycie - nie napisałeś nic, ale po kremach które używałes jestem prawie pewny że cos z sls, bardzo wysuszaja skórę, skóra na takie wysuszenie reaguje coraz wiekszą produkcja sebum

- Sylveco żel do mycia twarzy rumiankowy - ok. 14zł

lub

- Vianek Normalizujący żel do mycia twarzy - ok 16zl

Twarz myjemy 2 razy

2. Tonizacja, mycie, golenie zaburza ph skóry, trzeba je przywrócic, skóra wtedy lepiej wchłonie krem (krem nakładamy na mokrą skóre od toniku)

- woda różana ikarov - trzeba trzymać ja w lodówce, najlepiej miec oddzielna buteleczke z atomizerem, spryskiwać nim twarza a nie przemywać płatkiem kosmetycznym - ok 20zł plus buteleczka 4zł

- później możesz wypróbować, oczarowy reguluje wydzielanie sebum, działa antybakteryjnie, ale może podrazniac

3. Żel i woda sprawdza się na 90%, zawsze gorzej jest z kremem, trzeba przetestować kilka

- baikal herbals krem na dzień dla cery wrażliwej -ok 20zł

- Vianek Normalizujący krem na dzień -ok 24 zł

- Lavera lekki fluid do cery tłustej i zanieczyszczonej z wyciągiem z bio-mięty -ok 35zł

- fridge 1.0 silky mist - ok 135zł trzymamy w lodówce ważność 2,5 miesiąca

Zaopatrz sie w bibułki matujace inglot, wchłaniaja sebum a także gdybyś nałożył za dużo kremu

4. dobrze działa jakis delikatny kwas, ale to pomyslimy jak reszta sie sprawdzi.

michalsiek

Forumowicz

Kremy męskie

Post04 listopada 2017, 09:50 - So

Widzę, że kolega dosyć mocno w temacie obeznany. Czy mógłbym liczyć na jakieś rady odnośnie mojej facjaty?
Otóż zdiagnozowany mam łzs.
Całym rokiem mam czerwone plamy na policzkach pod oczami. Wyglądam jak mieszkaniec syberii. Cerę mam mieszaną, tłusty nos i okolice oraz czoło.
Do mycia używa różnych żeli, zmieniam marki, tołpa, bielenda, takie rossmanowe. Jako kremu la roche posay kerium ds, który nawet daje radę.
Od dermatologa dostałem na receptę Myconafine i Travocort... Niestety nie dało to efektów.
Jakieś rady kolega przedstawi?

S7

Larry7

Post04 listopada 2017, 19:18 - So

Musisz obserwowac swoja skóre, kosmetyki wymieniać pojedynczo, jesli cos podraznia, znaczy ze jest zle dla Ciebie. Zele masz kiepskie krem jest dobry.

jw

- Sylveco żel do mycia twarzy rumiankowy - ok. 14zł

- Vianek Normalizujący żel do mycia twarzy - ok 16zł

lub jesli te wyżej podrazniaja

-Physiogel, Cetaphil

Obserwujesz co najmniej podrażnia, w skrajnych przypadkach mozna myc twarz sama woda i płatkiem nasaczonym hydrolatem. Raz na tydzien można wypróbować umyc twarz w dobrym szamponie przeciwłupieżowym i jw obserwowac jak skóra zareaguje. Twarz wycierasz przykładajac delikatnie recznik do twarzy, nie pocierasz.

hydrolaty (zasada jak wyzej szukasz takiego który nie podraznia a łagodzi (np. oczarowy, herbaciany, różany, rozmaryn, czystek, melisa) musisz wyczuć czy u Ciebie sprawdzają sie bardziej naturalne czy apteczne kosmetyki.

na noc wypróbuj

- Krem Brzozowy Sylveco (ma cukry które lubią "dobre" bakterie) jesli po nocy skóra jest niedostatecznie nawilżona mozesz sylveco nakładać na kerium

skóre z łzs trzeba poddawać mikrozłuszczaniu

- La Roche-Posay Effaclar K

- La Roche-Posay Effaclar Duo+

warto spróbowac również kwas azaleinowy Skinoren, Acnederm (Tu ostrożnie bo to mocniejszy kaliber)

Przy kwasach, złuszczaniu skóre nalezy chronic przed słoncem

Na recepte jesli przeciwgrzybicze nie działały, warto spróbować

- elidel

Ogranicz cukry proste, wypróbuj diete zasadową, wzmocnij organizm, polecam dużo czosnku przez tydzien kilka razy w roku oraz probiotyki(Enterol)

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Post04 listopada 2017, 19:31 - So

Larry7, widzę że masz ogromną wiedzę, może będziesz mi w stanie pomóc odnośnie kremu pod oczy? Taki, który naprawdę działa? Fakt, że czasem śpię zbyt krótko (6h), ale nawet po 8h snu mam często cienie pod oczami. Wyciag z ogórka próbowałem :)
Wyznawca Black Cube.

michalsiek

Forumowicz

Kremy męskie

Post05 listopada 2017, 06:34 - N

Dziękuję Larry, będę próbował i obserwował.
Za taką poradę u mojego dermatologa 60zł... Są na tym świecie ludzie uczciwi jeszcze.
Jeszcze tylko jedno pytanie, często jestem w górach, jaki krem (z dobrym spf) bym mógł wypróbować do mojej skóry, który chroniłby przed słońcem w lecie i trudnymi warunkami w zimie? Czy jest coś takiego wogóle? Bo tych drogeryjnych boję się ruszać.
Że tak na marginesie zapytam (o ile to nie tajemnica), jesteś Larry hobbystą z ogromną wiedzą czy może lekarzem dermatologiem?

S7

GreyGucci

Aktywny forumowicz

Post12 listopada 2017, 17:07 - N

Dermatolog zawód jak każdy inny, dlaczego miałby robić to za darmo? Inna kwestia czy mają podpisane kontrakty z producentami kosmetyków, ale to inna bajka.

Homme

Forumowicz

Post13 listopada 2017, 18:27 - Pn

kamolskee Na mnie ten się świetnie sprawdził dość drogi, ale można polować na promocje do tego mega wydajny mi wystarcza na prawie rok https://www.douglas.pl/Piel%25C4%2599gn ... 75779.html

kamolskee

Post13 listopada 2017, 18:55 - Pn

Dzięki, zainteresuję się, jeśli jest tak bardzo wydajny, bo wydawać ponad stówę na krem pod oczy to nie w moim stylu;)
Na pewno nie będe czekać na "łaskawe" promocje w D (nie lubię ani D ani S za ich chore ceny), jak już to kupię stąd: http://www.xyntia.pl/index.php?page=sho ... t_id=25262 - ale poczekam na czarny piątek:)
ps. fuck, usunięto mi fragment posta. Ponownie pytam: co sądzisz Homme o tym niżej?

http://allegro.pl/clarins-men-line-cont ... 12919.html
Ostatnio edytowano 13 listopada 2017, 19:03 - Pn przez kamolskee, łącznie edytowano 1 raz
Wyznawca Black Cube.

Homme

Forumowicz

Post13 listopada 2017, 19:01 - Pn

Jeżeli będziesz coś kupować w D możesz poprosić o próbkę. Możesz też poprosić o próbkę nie robiąc zakupów :) Ja go odkryłem przy okazji zakupu perfum dostałem próbkę i w ten sposób się nim zachwyciłem. Moim zdaniem warty każdej złotówki. Te wszystkie kremiki po kilkanaście-kilkdziasiąt zł poza nawilżeniem nic nie robią. Ten dosłownie relaksuje skórę wokół oczu, robi wypoczęte świeże spojrzenie. Możesz mieć nieprzespaną całą noc, a i tak będziesz wyglądać jakbyś się długo wyspał. Jest w formie takiego jakby żelu-wody, przez co jest kosmicznie wydajny, na jedną aplikację wystarczy kropelka.

kamolskee

Post13 listopada 2017, 19:18 - Pn

Wyznawca Black Cube.

siwy

Forumowicz

Post19 listopada 2017, 20:17 - N

Wszystko ładnie pięknie, tylko nie u każdego się sprawdzają naturale typu Vianek.
U mnie kompletnie nie, bo nie oczyszczają dokładnie twarzy, przez co krem źle się wchłania, dlatego polecam magnetyczny węgiel, np. z Biotanique, jeśli ktoś się tak boi chemicznych dodatków. ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn