Teraz jest 18 stycznia 2017, 13:03 - Śr

Krem pod oczy

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Krem pod oczy

Post24 sierpnia 2011, 15:34 - Śr

Jaki polecacie kosmetyk tego typu? Chodzi o to, aby niwelować tzw.
"worki" pod oczami, które nasilają się przy niewyspaniu :)

Do tej pory uzywam krem firmy AA, ale nie ma jakichś rewelacji. Mogę wydac nawet 100 raz na jakiś czas, tylko żebym miał pewnośc.

belor

Re: krem pod oczy

Więcej spać :)

kamolskee

belor: dzięki. A ile taka przyjemność kosztuje ? Wyrzeczeń :)

Sierota

Forumowicz

Kamolsky, przyczyną jest nadmierna ilość węglwodanów w diecie. Zweryfikuj dietę pod kątem spożywanych warzyw i owocow, ale także i chleba, który dostarcza masę trucizn.

kamolskee

No możliwe, ale co to oznacza, że żaden krem sobie z tym nie poradzi?

Sierota

Forumowicz

Post24 sierpnia 2011, 15:35 - Śr

Żaden, a jeżeli wśród nich znajdzie się choć 1-n skuteczny będzie jedynie zwalczał skutki, a nie przyczyny.
Rozbudowanie szlaków weglowodanowych, poprzez nadmierne spożycie warzyw/owoców, prowadzi do wielu powikłań i schorzeń.

Najlepiej stabilizuje naczynia tłuszcz zwierzęcy. Niedospanie nieco potęguje wory pod oczyma ale nie jest ich przyczyną. Bezpośrednią przyczyną jest zaburzenie metabolizmu w wyniku nadmiernej ilości węglowodanów.

Wyeliminuj z diety przede wszystkim jabłka i banany, oraz wszelkie suszone owoce no i chleb, a będziesz spać 5 godzin na dobę i budzić się bez przerażenia :)

Wino wytrawne też jest źródłem potężnej dawki węglowodanów.

kamolskee

Hmm... owoców jem mało, warzyw również, chociaż myślałem, ze powinno być odwrotnie. Ograniczam spożycie żółtego sera oraz zupełnie wyeliminowałem słodycze (oprócz lodów).

Wino wytrawne uwielbiam i ma właściwości zdrowotne. Chleb jem jedynie pełnoziarnisty. Czyli okazuje się, że coś co jest zdrowe, może źle wpływać na jakiś tam aspekt, a reasumując: nic nie jest zdrowe :)

domurst

Perfumaniak

Tak to już jest, że nadmiar jednego spowoduje niedobór drugiego. Grunt to nie dac się zwariowac - ja wychodzę z założenia, że nawet obfity posiłek w McDonald's czy ciężkie pijaństwo mi nie zaszkodzą o ile nie będą praktykowane w nadmiarze.
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

kwiatek

Hiper Perfumaniak

Post24 sierpnia 2011, 15:36 - Śr

pełna zgoda ;)
zdroworozsądkowo trzeba podchodzić!

inaczej także jest sie wyspać po intensywnym treningu
np. biegu bądź jeździe rowerem, a co innego położyć się spać
po ciężkim posiłku bez wnikania co tam było szamane...

Sierota

Forumowicz

Post24 sierpnia 2011, 15:37 - Śr

Wszystkie produkty przetwarzane przemysłowo trują za sprawą konserwantów, jakie są niezbędne w procesie produkcji, tudzież polepszaczy/spulchniaczy/batwników i podobnych. Lista jest długa.

Najbardziej trują wędliny/przetwory mięsne szczególnie te wędzone, cukry proste (cukier, miód), żólte sery, sery wędzone, nabiał w postaci mleka i serów, a także wszelkie produkty wędzone (n.p. ryby wędzone). Produkty wędzone najczęściej nigdy nie widziały dymu, a efekt wędzenia otrzymuje się i/lub przyspiesza za pomocą preparowania chemią.

Generalnie zasada jest prosta - zrównoważona dieta, ale należy wykluczyć z diety produkty na które organizm jest uczulony.
Wiele osób jest uczulonych na produkty mączne/zbożowe (chleb), lecz o tym nie wie.
Efekty alergiczne mogą nasilać się w okresie pylenia zbóż. Kolejna zasada to unikanie spożywania jednego produktu przez okres dłuższy aniżeli 3 dni, bo prowadzi to do przeładowania i zaburzeń metabolizmu. Inna zasada to wprowadzenie rozdzielności w spożywaniu białka/tłuszczu zwierzęcego i roślinnego, czyli jeżeli jednego dnia spożywamy białko/tłuszcz zwierzęcy wówczas unikamy białaka/tłuszczu roślinnego. Wszelkie posiłki mięsne z przystawkami w postaci sałatek jarzynowych/owocowych to nieporozumienie, bo wprowadza niesamowite zakłócenie metabolizmu ;)

Alergia może manifestować się już nawet w 30 minut po spożyciu alergenu, ale równie dobrze dopiero po 24 godzinach i później. Objawy to najczęściej zakatarzenie, piasek w oczach, wysypka, zaczerwienienia skóry, wory pod oczami, podniesione ciśnienie, czy kaszel/potrzeba odkaszlnięcia. Każdy organizm reaguje inaczej.

p.s. lody to 100% chemia, najlepiej spisuje się lekko niedożywiona komórka z odrobiną alkoholu

To tak Kamolsky w kosmicznym skrócie w temacie diety przed Świętami :P

pirath

Super Perfumaniak

Post24 sierpnia 2011, 15:38 - Śr

masz sporo racji, ale węglowodany w warzywach i owocach?
miód raczej też nie szkodzi, bo cukry które zawiera są łatwo przyswajalne i w dodatku bogaty w masę innych pożytecznych substancji, które miód zawiera...mowa oczywiście o naturalnym miodzie, którego od lat używam do słodzenia zamiast cukru ;)

ja odstawiłem swego czasu węglowodany w postaci chleba, makaronów, kasz, ryżu i ziemniaków i przeszedłem na same mięcho i warzywa plus trochę owoców, ale również bez przesady, bo zwykłe jabłka niemiłosiernie zakwaszają... efekt? 20 kilo w dół i o niebo lepsze samopoczucie...

w przypadku wędzonego jedzenia dużo zależy skąd je pozyskujesz, więc nie uogólniajmy... ja kupuję w małej wiejskiej masarni i mam pewność, że szyneczki i kiełbaski zawdzięczają swój smak drewnu, a nie chemikaliom, nie są faszerowane solanką w celu wyśróbowania masy, ani traktowane sodą i konserwantami by podrasować termin przydatności i przede wszystkim jem mięso za które zapłaciłem;)
bo nie od dziś wiadomo że wędzenie, suszenie i solenie to jedna z najzdrowszych i najtrwalszych form wydłużania przydatności spożywczej wiktuałów, bez konieczności głębokiego i płytkiego mrożenia ;)
nie wspominając o wyjątkowych walorach smakowo zapachowych :D

ale faktycznie dieta to podstawa, choć ja pozwalam sobie na wszystko jeśli chodzi o jedzenie ale w odpowiedniej ilości ;) do tego zdrowy sen i w miarę higieniczny tryb życia i worki same znikną bez użycia kremów, które jak zaznaczył słusznie Sierota łagodzą snutki, a nie zwalczają przyczynę ;)
w ostateczności pozostaje zawsze skalpel, choć jak mniemam jeszcze jesteś na to za młody 8-)

Sierota

Forumowicz

Post24 sierpnia 2011, 15:39 - Śr

I jeszcze jedna sprawa. Jemy instynktownie, czyli to na co mamy danego dnia ochotę, oczywiście z zachowaniem rozdzielności białek/tluszczy zwierzęcych i roślinnych.

Lekarzy unikamy, poza nagłymi przypadkami i koniecznością interwencji chirurgicznej, bo raz nie znają naszego organizmu i rzadko kiedy chcą poznać, dwa nie leczą przyczyn a skutki, co najczęściej prowadzi do powikłań. Zalecznie chemią powoduje ujawnienie schorzenia/dolegliwości w innym miejscu organizmu - tak to w skrócie wygląda.

p.s. Pirath, tak jest owoce i warzywa = węglowodany (cukry proste, dwucukry i trójcukry). Jedna sugestia; jeżeli wyeliminujesz z diety cukry proste, w tym miód, bo jego zbawienny wpływ to bajka dla naiwnych, prawdopodobnie pozbędziesz się uczucia zimnych kończyn i ogólnego uczucia marznięcia/przemarzania o ile w Twoim przypadku kłopoty krążeniem nie mają podłoża fizjologicznego. Odstawiając ziemniaki uczyniłeś spory błąd, bo to doskonałe źródło niezbędnych mikroelementów, no ale każdy ma swój sposósb ;)

Pisząc o chlebie piszesz o mieszanina białek roślinnych (gluteniny i gliadyny) doładowanej na maksa chemią i poddanej procesowi pieczenia w wyniku którego wytrąca się to, co najlepsze a powstaje szczególnie szkodliwa mieszanka.

Poza tym nie chlamy alkoholu a degustujemy. W sumie raz na jakiś czas można zjeść i trutkę a jeżeli stosujemy odpowiednio dobraną dietę szkodliwy pokarm nas (natychmiast) nie zabije, ale jego długoterminowa kumulacja w organiźmie już tak.... ;)

Dbamy też o kręgosłup, bo to on jest źródłem wielu schorzeń narządów wewnętrznych - on w znaczeniu zwyrodnienia kręgów, dyslokacje i podobne schorzenia, które w prostej linii powodują uciskanie nerwów odpowiedzialnych za prawidłowe ukrwienie narządów wewnętrznych, a więc są odpowiedzialne za ich prawidłowe funkcjonowanie. Organizm to ogólnie mówiąc naczynia połączone.

p.s.s. ja nie rozgraniczam co i gdzie kupujemy, a piszę o skutkach jakie określone pokarmy powodują, wędzenie ma zawsze jednoznacznie negatywny wpływ na organizm za sprawą toksyn jakie zawiera dym a więc nie ma zanaczenia, czy wędzisz samodzielnie w dymie drewna czereśni, czy kupujesz wędzoną rybe w sklepie...z tym że podejrzenie, że ryba/przetwory mięsne kupione w sklepie były "wędzone" przy pomocy chemicznych przyspieszaczy jest oczywiste :P

domurst

Perfumaniak

Post24 sierpnia 2011, 15:40 - Śr

Ale czy to nie przesada? Idąc dalej tropem Twojej wypowiedzi wszystko w jakimś stopniu nam szkodzi i nadchodzące święta powinienem spędzić przy karafce wody i, ewentualnie, przaśnym chlebie, choć on też, w dłuższej perspektywie, może mnie zabić :) Myślę że najlepszą recepta jeśli chodzi o posiłek jest różnorodność i UMIAR!

Sierota

Forumowicz

Post24 sierpnia 2011, 15:40 - Śr

Nie wiem Domurst, ale przekonany jestem, że odpowiesz sobie na to pytanie wysiadując w poczekalniach przychodni, bo tak z reguły kończą ludzie, którzy lekceważą temat. Oczywiście tego Tobie nie życzę ;)

Nie idziesz tropem mojej wypowiedzi a tropem obserwacji klinicznych i diety. Słyszałeś o tym, aby skutecznie leczono cukrzycę, czy nadciśnienie tętnicze dietą a nie chemią? No właśnie ;)

Zrób eksperyment i zjedz wieloskładnikowy posiłek w porze obiadowej - wieloskładnikowy na wzór śmietnika, czyli wrzuć wiele różnych składników roślinnych i zwierzęcych i zapisz stan samopoczucia po posiłku. Kolejnym razem ogranicz posiłek do maksymalnie 2-3 składnikow z zachowaniem rozdzielności na białka/tłuszcze zwierzęce i roslinne, i porównaj samopoczucie.

Wiesz o co idzie ? Metabolizm nie lubi chaosu, a im wiecej czasu spędza na segregacji składników tym więcej trafia "na bok" a przy okazji powstaje masa toksyn, bo określone składniki wzajemnie wykluczją się.

M.in. dlatego pytałem jakie macie spostrzeżenia w temacie grupy krwi i trwałości pachnideł, bo w obu wypadkach wszystko odbywa się na poziomie komórkowym. Skóra jest tylko nośnikiem pachnidła a o jego trwałości lub braku trawałości decyduje metabolizm. W przypadku odżywiania skóra jest zwierciadlanym odbiciem metabolizmu a ten zależy od diety.

domurst

Perfumaniak

Post24 sierpnia 2011, 15:43 - Śr

No ale spójrz na swoje powyższe wypowiedzi: chleb - broń boże, wędliny i mięso - jeszcze gorzej, owoce i warzywa = węglowodany - czyli tragedia, miód - umarł w butach, nabiał - powolne, ciche morderstwo, alkohol - tylko raz w życiu. Pytam wobec tego, zupełnie poważnie, co mam jeść???

Sierota

Forumowicz

Post24 sierpnia 2011, 15:44 - Śr

Odpowiem inaczej, spójrz na mnie :D Były wyczynowy pięcioboista, a ten sport jednak nadwyręża organizm, wiek 40+, wzrost 182 cm, waga ~ 80 kg...Nie choruję, nie wiem co to jest przeziebienie, palę a sprawnością fizyczną kasuję wielu 20-latków, choć za monitorem spędzam około 20 godzin x 5/7 ;)

Wyżej pisałem - dieta zrównoważona, ale z przechyłem w kierunku tłuszczy zwierzęcych, bo jedynie te stabilizują naczynia, podczas gdy węglowodany prowadzą do ich "przytykania", poza tym jesz instynktownie z zachowaniem zastrzeżenia w temacie mieszania tłuszczy/białek. A jeżeli wyeliminujesz z diety pieczywo odkryjesz inny, znacznie lepszy, wymiar :) Albo jesz świadomie albo nie. Nie pamiętam kiedy ostatni raz jadłem pieczywo w postaci chleba/bułki...ale sporadyczne spożycie nie zabije nikogo.

Poczesz sieć w poszukiwaniu odpowiedzi na swoje pytania. Jest sporo cennych informacji, a ja ze swojej strony z chęcią podziele się swoimi doświadczeniami.

domurst

Perfumaniak

Post24 sierpnia 2011, 15:44 - Śr

Myślę że najlepszą recepta jeśli chodzi o posiłek jest różnorodność i UMIAR!

Tak napisałem wcześniej i myślę że się to jednak pokrywa z Twoim powyższym postem. A od zjedzenia kromki chleba na drugie śniadanie chyba raczej śmierć mi nie grozi...

Sierota

Forumowicz

Post24 sierpnia 2011, 15:45 - Śr

Pewnie, że nie ale nie potrzebujesz chleba/pieczywa. Pieczywo jest jedynie przyzwyczajeniem z kategorii złych nawyków.

Ciekawa jest historia powstania chleba, nie był on nigdy pokarmem luksusowym a chroniącym od głodu i pojawił się w Egipcie na fali właśnie głodu.
Jeżeli wykluczysz z diety produkty przetwarzane przemysłowo również odkryjesz inny, lepszy wymiar. Kwestia ciekawości i słuchania własnego oragnizmu, czyli odżywianie instynktowne -sięgasz po to na co masz ochotę.
Nie ma jednej recepty dot. diety, bo każdy z nas jest inny ale wszystkich nas niszczy chemia, a więc unikamy chemii w żarciu i jakoś to bedzie 8-)

kamolskee

Post24 sierpnia 2011, 15:45 - Śr

Hmmm pytałem o krem, a na diecie się skończyło :)

Sierota, sorry że tak Ciebie nazywam, ale taki wybrałeś sobie pseudonim... więc.. hmm... ... mądre rzeczy piszesz, za mądre, żebym teraz na szybko to wszystko był w stanie przetrawić :) Własnie wybieram się na zakupy i mam zamiar kupić chleb: ale nie taki zwykły, tylko Mestemacher, pełnoziarnisty, z ziarnami słonecznika, ciemny. Jest 3x droższy niż zwykły, więc chyba jest ok? Zjadajc jego 3 kawałki już czuję się syty, więc wieżę w jego zdrowe właściwości.

Poza tym lubię płatki owsiane z pokruszonymi orzechami i rodzynkami, zalane kefirem. No i uwielbiam grejfruty, szynkę drobiową oraz łososia. A rano obowiązkowo jajko na twardo. Czy to jest zdorwy tryb odżywiania? :)

A wracając do kremu, kurcze, napiszcie, że jest jakiś fajny, który przykryje te głupie fałdki pod oczami :)

aleksander

Super Perfumaniak

Post24 sierpnia 2011, 15:46 - Śr

James Dean też miał worki pod oczami i się nie przejmował.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn