Teraz jest 22 września 2017, 09:02 - Pt

• Reklama

Szampon na łupież pstry

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

edis

Szampon na łupież pstry

Post21 lutego 2017, 11:34 - Wt

Oj sporo tego już wyprobowałem. Seboradin, vichy Najlepiej działął nizoral ale to też jedynie na początku. Potem nie wiem czy głowa się do tego przyzwyczaja czy co ale już nie ma takiego działania jak początkowo. Dodatkowo o ile na początku trzymalo się to głównie szyi i rejonu przy włosach to teraz zaczyna przechodzić również na ramiona oraz na plecy. No kiepsko to wygląda. Kto mial to wie jakie się robią z tego białe plamki.
Znacie coś co lepiej sobie z tym radzi?

becks

Re: Szampon na łupież pstry

Post21 lutego 2017, 13:22 - Wt

Też kilka lat męczyłem się z łupiezem pstrym. Próbowałem wielu róznych maści i szamponów. Potem dopiero wybrałem się do lekarza i dermatolog uswiadomil mnie ze zwyklym szamponem na lupiez sie tego nie usunie. Trzeba kupic sobie specjalny szampon ( sam uzywalem pityver). No i nie tylko. Bo w przypadku lupiezu pstrego to jak sam wiesz rzeczy nie dzieje się tylko na głowie ale na całym ciele. Tak wiec niezbędna będzie tutaj również emulsja do ciała i wcierka na skórę głowy, Swoją drogą to zmieniasz pościel?

Krzysztof_S

Post21 lutego 2017, 22:25 - Wt

Też miałem ten problem. Używałem różnych szamponów nawet takich na receptę po 60zł za 75ml. Jakiś kosmos. Stosowałem też leki sterydowe, robiłem wymaz i miałem robione leki przez farmaceutkę. Żadna z powyższych rzeczy mi nie pomogła. Tzn pomagały mi sterydowe leki ale na dłuższą metę to nie ujdzie. Rok temu zacząłem remont mieszkania w tym łazienki i okazało się że wszystkie kosmetyki gdzieś wsiąkły. Na szybko wziąłem pierwszy lepsze Syoss Anti-Dandruff Control i łupież znikną. Już od zakończenia remontu leki leżą w nie otworzonych opakowaniach, a po łupieżu nie ma śladu.

Powodzenia

edis

Post22 lutego 2017, 12:38 - Śr

O, to witam w klubie.

Byłem u lekarza ale wiele się nie dowiedziałem. Co najwyżej o clotrimazolu ale to równiez nei pomagało. Pościel zmieniam ale coraz rzadziej bo nie ma zanczenia czy zmienie czy nie ale lupiez jest.

becks

Post23 lutego 2017, 13:41 - Cz

No to chłopie ! Weź się za siebie. Jeśli będziesz tak niekonsekwentny to nigdy się z tego nie wyleczysz. Trzeba zmieniać pościel przez 2 dni. Poza tym zainwestuj w te kosmetyki o któych Ci tutaj pisałem ( serię kupisz w aptece, jak nie znajdziesz akurat w aptece to możęsz sobie zamówic przez internet). 2 miesiace i powinno zniknąć.

Wygląda tak jak tutaj pokazuje na zdjęciu w załączeniu
Załączniki
lupiez.jpg
lupiez.jpg (53.31 KiB) Przeglądane 1243 razy

hrhrhr

Forumowicz

Post24 lutego 2017, 07:41 - Pt

jeżeli lekarz zaleca clotrimazol, to znaczy, ze podloze jest typowo grzybiczne. ja mam wysyp zwyklego lupiezu w podobnych przypadkach. tylko nie jest to lupiez pstry. pomagaja mi dwa szampony - Selsun Blue oraz Zoxin-med. Oba dostępne chyba w każdej aptece za dość małe pieniądze (~30zł). ALE to, ze pomagaja, to nie likwiduje przyczyny problemu. moim zdaniem lupiez jest oznaka zagrzybionego organizmu i najlepszy bedzie tydzien-dwa diety calkowicie bez cukru i bialego pieczywa. Polecam też suple z czarnego orzecha i olejek oregano, dobrze sprawdza się też Candida Clear z Now Foods.
STRAGAN - flakony, odlewki i militry. nisza + mnstrm! / Lutens, Miyake, Rasasi, AdP, Byreo, Olympic Orchids, Penhaligon's, Caron, CdG, Ajmal, etc.

edis

Post24 lutego 2017, 11:54 - Pt

No i może i macie rację. Martwię się jeszcze tym plamami. Nigdy ich nie mialem wcześniej, teraz się porobily. No i tak się zastanawiam czy jest szansa na to aby te plamy zniknęły Co zrobić. Czy jest opcja aby je na przykład opalić?

Krzysztof_S

Post24 lutego 2017, 23:14 - Pt

Ja jak miałem już plamy dostałem receptę na Elocom w płynie (silny lek sterydowy) ale jak już mówiłem organizm się przyzwyczaja. Ja robiłem tak, pozbywałem się plam Elocomem, a później tylko szampony na utrzymanie skóry w miarę dobrej kondycji. Przy nawrotach operację powtarzałem.

becks

Post27 lutego 2017, 13:09 - Pn

Raczej się tego opalić nie da. Powiedziałbym ze to jeszcze wtedy mocniej je widać. Ale pocieszę Cię ze z czasem te plamki schodza ora znie są juz takie widoczne. Sam troche ich imałem po wyleczeniu lupiezu ale z roku na rok stają się coraz mniejsze. Obecnie juz praktycznie nie mam.

Desigual

Forumowicz

Post21 marca 2017, 15:15 - Wt

oj.. najpierw zgłoś się do dermatologa. moja znajoma miała straszny łupież pstry i dermatolog zalecił jej jakieś naturalne maści. nie pamiętam jak się nazywały, natomiast wszytsko zeszło po miesiącu

Super Grover

Forumowicz

Post02 kwietnia 2017, 19:21 - N

Qc

Post21 kwietnia 2017, 22:10 - Pt

Polecam Pirolam. Jedna sa.szetka 1.60zł.

Robert z Barcina

Super Perfumaniak

Post22 kwietnia 2017, 16:18 - So

Ja używam Nizoral od lat...zawsze skuteczny....

mam katar

Perfumaniak

Post26 kwietnia 2017, 16:20 - Śr

Robert z Barcina napisał(a):Ja używam Nizoral od lat...zawsze skuteczny....

Nizoral - raz na miesiąc i brak łupieżu i kłopotów ze skórą głowy :D
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów, noży
i przykazań Bożych

Będziniak

Forumowicz

Post29 kwietnia 2017, 21:34 - So

Najlepszy Catzy healing zielony. Nizoral mi nie pomagał, a ostatecznie moje problemy z łupieżem tłustym rozwiązały sterydy locoid crelo przepisane przez dermatologa.

Robert z Barcina

Super Perfumaniak

Post30 kwietnia 2017, 09:26 - N

mam katar napisał(a):
Robert z Barcina napisał(a):Ja używam Nizoral od lat...zawsze skuteczny....

Nizoral - raz na miesiąc i brak łupieżu i kłopotów ze skórą głowy :D

Masz racje...Ja na szczęscie nie mam go na głowie tylko na ciele...jak mi na plecach i klacie wyskakują plamki to wyglądam jak biedronka... :lol:

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn