Teraz jest 16 października 2018, 06:24 - Wt

• Reklama

Szampon przeciw wypadaniu włosów.

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post25 lipca 2016, 00:41 - Pn

Jeśli chodzi o produkty bez SLS, od siebie gorąco polecam naturalne szampony produkcji rosyjskiej, przede wszystkim firm Natura Syberica, Ecolab i Planeta Organica (choć te się IMO pogorszyły ostatnimi czasy).
Włosy po nich wyglądają nieporównywalnie lepiej, są silniejsze i zdrowsze niż w przypadku "zwykłych", drogeryjnych, detergentowych specyfików. Ostatnio próbowałem wrócić do tych normalnych, SLS-owych szamponów i kurde nie da rady - włosy po paru tygodniach są suche, sianowate i pojawia się łupież. Mam też wrażenie, że więcej ich wypada...

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Szampon przeciw wypadaniu włosów.

Post25 lipca 2016, 08:04 - Pn

A możesz podać coś konkretnego, jakieś linki?
Co do SLS to nie przesadzajmy - ja właśnie testowałem ostatnio z 5 różnych szamponów bez SLSów i włosy są już w trakcie mycia "gumowate", kleją się, są szorstkie. Po kilku dniach stosowania takiego szamponu bez sls-u (piszę o tych, które próbowałem, może jest inny, lepszy, który będzie wyjątkiem potw. regułę?) skóra głowy zaczęła mnie swędzieć, włosy były niedomyte. Dlaczego? Bo właśnie brakowało SLS-u. Jest taki szampon w Rossmanie, który ma coco-sulfate, łagodny SLS (kosztuje jak jest prmocja jakieś 5 zł). Ten szampon jest imho bliski ideałowi - chociaż włosów mi nie przybyło. No ale wracając do tego SLS-u, ja i tak będę myć szamponem z SLS-em skórę głowy przynajmniej 2 x na tydzień. Może on podrażniać skórę i podrażnia, stąd łupież.. ale to przy częstym stosowaniu.

michalsiek

Forumowicz

Post25 lipca 2016, 08:41 - Pn

Ja ostatnio nabyłem szampon Cece Med przeciw wypadaniu włosów. Co prawda jeszcze nie zacząłem go używać, ale napiszę recenzje wkrótce ;-)

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post25 lipca 2016, 09:13 - Pn

@kamolskee - ja korzystam z oferty sklepu skarbysyberii.pl, mogę polecić.
A co do niedomywania, to można mieć takie wrażenie na początku, bo skóra głowy przyzwyczajona do SLS może się trochę mocniej i szybciej przetłuszczać, ale po pewnym czasie powinno się to jakoś "unormować" ;)
Aczkolwiek ja osobiście wrażenia gumowatości podczas mycia nie miałem, włosy były raczej bardziej miękkie i łatwiej się je "ogarniało" :P

kamolskee

Post25 lipca 2016, 09:21 - Pn

Ok, przejrzałem wszystkie szampony. Możesz pokazać, co zamawiałeś i co zdało rezultat?

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post25 lipca 2016, 09:32 - Pn

Od razu mówię - ja ich nie zamawiałem z myślą o zatrzymaniu wypadania (bo trochę w takie cuda nie wierzę :D), bardziej zależało mi na powstrzymaniu łupieżu i poprawie kondycji włosów.
Jeśli chodzi o łupież, to u mnie świetnie się sprawdził Natura Syberica przeciwłupieżowy - teraz zamówiłem go ponownie i się okaże czy nadal jest tak dobry. Z Planeta Organica moim zdaniem większość działa podobnie, ale na "dodatkowy plus" Turecki i Aleppo.
Z Ecolabu miałem do przetłuszczających się i też był bardzo ok.
Generalnie musisz eksperymentować i znaleźć to, co Tobie będzie najbardziej odpowiadać.

marco.polo.

Forumowicz

Post25 sierpnia 2016, 10:09 - Cz

Niestety, nie ma szamponu skutecznego szamponu przeciw wypadaniu włosów.

marco.polo.

Forumowicz

Post25 sierpnia 2016, 10:10 - Cz

Jedyna konkretną metoda to finasteryd 1mg p.o. + minoksydyl zewnętrznie ;)
lub oczywiście przeszczep :D

Ator

Post10 października 2017, 11:42 - Wt

Jeśli wypadanie jest typu androgenowego to taki szampon nie pomoże.

Homme

Forumowicz

Post11 października 2017, 20:54 - Śr

Boję się loxona, podobno jak się przestanie stosować to włosy wypadają jeszcze bardziej niż przed...
and35 jak go stosujesz, bo zalecają niby tylko 1ml, co jest bardzo mało moim zdaniem starczy chyba tylko na same zakola? Przy stosowaniu innych wcierek zużywam znacznie więcej. Jakbym tak chciał stosować loxon to buteleczka starczyłaby mi chyba tylko na tydzien... Jak to u ciebie wygląda?

Co do szamponów zgadzam się same w sobie niewiele zdziałają, ale z wcierkami (niekoniecznie minoxidilem) potrafią trochę przyhamować wypadanie, złagodzić skórę głowy i wzmocnić cebulki. Sporo zależy od intensywności wypadania to sprawa mocno indywidualna. Wiadomo cudów nie należy oczekiewać....

cellow137

Forumowicz

Post11 października 2017, 21:39 - Śr

Ja zamiast Loxonu używałem Alopexy, jest to zamiennik. 1 ml starczył na pokrycie w moim przypadku całego czubka głowy, trzeba się starać, żeby nie wcierać we włosy tylko w skórę głowy. W sumie nie zauważyłem, żeby więcej włosów po odstawieniu wypadło

tandzio

Forumowicz

Post16 października 2017, 21:09 - Pn

marco.polo. napisał(a):Jedyna konkretną metoda to finasteryd 1mg p.o. + minoksydyl zewnętrznie ;)

Mi ostatnio mój lekarz dermatolog polecił mezoterapię i właśnie finasteryd. Próbował ktoś tych metod? Faktycznie skuteczne?

Cake

Post18 października 2017, 14:40 - Śr

@cellow137 @homme
Jeśli chodzi o loxon (lub mino w innej postaci), to przede wszystkim nie powinno się go stosować bez blokera DHT.
Sam stosowany, prędzej pogorszy stan na głowie niż pomoże.

kamolskee

Post18 października 2017, 15:43 - Śr

tandzio napisał(a):
marco.polo. napisał(a):Jedyna konkretną metoda to finasteryd 1mg p.o. + minoksydyl zewnętrznie ;)

Mi ostatnio mój lekarz dermatolog polecił mezoterapię i właśnie finasteryd. Próbował ktoś tych metod? Faktycznie skuteczne?

mezoterapia igłowa (nie mikroigłowa) prawie w ogóle nie pomaga, tzn. włosy są mocniejsze, mniej wypadają, ale po 6ciu zabiegach w odstępach tygodniowych nie zauważyłem jakiejś rewelacji, za to zostawiłem prawie 1500 zł :/

MikroIgłowa jest pewnie ciut bardziej skuteczna (10% ?) ale też bardziej bolesna.

Po tych trzech miesiącach moje włosy są ok, ale tam gdzie ich nie miałem nie pojawiły się. Biorę cynk w tabletkach, aby włosy wzmocnić, bo chciałbym mieć takie włosy jak mam obecnie, a boję się łysienia.
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

Homme

Forumowicz

Post19 października 2017, 10:49 - Cz

Jest taki jeden celebryta-specalista medycyny estetycznej, nazywa się Gojdź. Bardzo lansuje mezoterapie, ostrzykiwanie skóry głowy osoczem z krwi, a sam ma 3 włosy na krzyż... :D

Cake napisał(a):@cellow137 @homme
Jeśli chodzi o loxon (lub mino w innej postaci), to przede wszystkim nie powinno się go stosować bez blokera DHT.

Czemu pogorszy stosowany samodzielnie? Oraz czemu finasteryd miałby potrzebować dodatkowego wsparcia minoksidilu?

cellow137

Forumowicz

Post19 października 2017, 13:55 - Cz

Zgadzam się z Cake. Ja to stosowałem pod okiem dość niedoświadczonego (albo bez żadnych chęci) dermatologa. Loxon tylko pobudza porost włosów, ale nie zahamuje wypadania włosów, więc poprawa jest tylko chwilowa. A często może pogorszyć na dłuższą mete, ponieważ jest to lek na bazie alkoholu, który podrażnia skórę. Na moim przykładzie, u mnie wypadanie włosów ma podłożę hormonalne (wysoki poziom testosteronu) oraz łojotokowe. Alkohol w Loxonie podrażniał mi skórę i jeszcze bardziej zmuszał gruczoły do produkcji sebum, które nasilało mi świąd i przy okazji "wypychało" zdrowe włosy.
Jak ktoś ma właśnie takiego dermatologa, to polecam serdecznie umówić się na wizytę z trychologiem. :lol:

tandzio

Forumowicz

Post20 października 2017, 10:38 - Pt

cellow137, a znalazłeś coś co pomaga? Bo mam również LZS.

cellow137

Forumowicz

Post22 października 2017, 15:41 - N

Ja używam szampon Elestabion S, emulsje Zoxidern 150 (profilaktycznie 1 raz na 1-2 tygodnie) i co najgorsze :lol: dieta bezcukrowa, niestety brak cukru mi pomaga :cry:

Pilecki

Perfumaniak

Post22 października 2017, 19:38 - N

Ja biore finasteryd już ze 3 lata i "łysinka" raczej się nie powiększa. Do tego Loxon 5 i różne szampony np. Dermena, Mediderm, Loxon. No i suple jak Vitapil, cynk, Biotebal. I okresowo saw palmetto ze Swansona.

Będziniak

Forumowicz

Post28 października 2017, 11:43 - So

Homme napisał(a):
Cake napisał(a):@cellow137 @homme

Czemu pogorszy stosowany samodzielnie? Oraz czemu finasteryd miałby potrzebować dodatkowego wsparcia minoksidilu?

Minox to tylko stymulator, nie zatrzymuje łysienia, a może w dłuższej perspektywie tylko zaszkodzić. On działa tak, że poprawia ukrwienie, jak nie używasz blokera dht ( finasteryd, dutasteryd ) to wraz z większą ilością krwi, do mieszka włosowego dostaje się więcej dht i bardziej go degraduje.
Finasteryd hamuje łysienie przede wszystkim, poprawia trochę stan włosów ( niektórzy mają zagęszczenie, ale na to bym nie liczył ), a minox to stymulator.
Pamiętajcie o skutkach ubocznych tych leków. Minoxidil został wprowadzony jako lek na serce, a dopiero potem zaczęto go używać w leczeniu lysienia.

Pilecki odczuwasz jakieś skutki uboczne ?
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn