Teraz jest 20 października 2018, 01:32 - So

• Reklama

Szampon przeciw wypadaniu włosów.

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

d16z5t

Forumowicz

Re: Szampon przeciw wypadaniu włosów.

Post29 października 2017, 20:38 - N

Bardzo dobrze obniża poziom dht wierzbownica w tabletkach. Finasteryd dobry ale brać trzeba cały czas, bo jak się odstawi to wyleci wszystko co się zachowało przy braniu. W uk maja finasteryd bez recki w 1mg tabletkach Finax, nawet u nas na allegro sprzedawali :D ewentualnie zostaje dzielenie tabletki proscaru na 5części. Loxona nie polecam psikać bez blokera dht bo wypadanie włosów się zwiększy.

Pilecki

Perfumaniak

Post29 października 2017, 20:49 - N

Biore Proscar juz ponad 2 lata i skutków ubocznych raczej nie ma. Na początku członek był jakiś inny :) możliwe że ciągle tak jest, ale pewnie już sie przyswyczaiłem i nie pamiętam jak było przed lekiem. Kolega zaczął go brać do cyklu sterydowego i od razu zauważył to samo. Stwierdził, że jest jakiś skurczony i w łóżku jest różnica na minus.

Nie wiecie jak finasteryd wpływa na płodność?

d16z5t

Forumowicz

Post30 października 2017, 08:57 - Pn

Wg mnie proscar ma bardzo duży wpływ na plemniki, zmniejsza się ilość nasienia i automatycznie ilość plemników. Kiedyś czytałem że po roku brania wyzerował kolesiowi plemniki zdolne do zapłodnienia. Dużo jest osób biorących fina ale jak dla mnie jest to straszne gówno. Bierzesz cały czas jest wmiare ok , ominiesz dawke, dwie , leci wszystko , skóra robi się tłusta, zwieksza się ilość sebum, o samopoczuciu nie wspomne. Dużo osób ćwiczących chcących zachować czupryne a będących wrażliwym na DHT (widzą, że z czupryną się coś dzieje) polecam odstawić kreatyne, bo mega podnosi dht ( oczywiście jak nie ładują koksu, tylko ćwiczą naturalnie )

slawekwch

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post08 stycznia 2018, 22:32 - Pn

Nie mam co prawda jakiegoś ogromnego problemu z wypadaniem włosów (jeszcze), ale dla mnie zauważalne efekty miał Alpecin. Przy regularnym stosowaniu w wannie po myciu głowy pojawia się znacznie mniej włosów niż wcześniej.
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?p=539073 - Stragan - Odlewki Invictus Aqua, Prada L'Homme, Ultra Male, Ultra Zest i inny mainstream - Chanel, Dior, itp.

mam katar

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post18 kwietnia 2018, 18:09 - Śr

Kurna, ludzie! Piszcie Wy po ludzku. Przyznam, że zjarałem blanta, ale kuźwa wyjaśnijcie mi czym jest SLS? No już tak naprawdę i aż tak bardzo się nie chce klikać w klawiaturę? Przecież to sama przyjemność. :)

A co do tematu (i ja bardzo proszę napiszcie mi co to ten SLS), ja mam łysych wszystkich w rodzinie, 36 na karku i jeszcze cośtamm mam na głowie - znaczy wygrywam z łysieniem w porównaniu ze swoim napakowanym testosteronem hehe ojcem na włosy, używam LOXON 5% obecnie sprzedawane też już bez recepty jako Loxon Max i jeśli tylko regularnie go stosuję, to włosy o dziwo wcale nie wypadają.

Są niestety przy tym zmatowione i brzydkie niestety - taki urok Loxonu, że robi z włosów "zakurzony dywan". I bez L'oreala dowolna zmienność, żeby je powtórnie niejako nabłyszczyć po Loxonie, się nie obejdzie. Przejebane życie. ;)
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów, noży
i przykazań Bożych

Tracershy

Forumowicz

Post29 kwietnia 2018, 18:16 - N

Sam borykam się z utratą włosów. A że nie pasuje mi łysa pała to ratowałem się różnymi preparatami.
Z wcierek itp. najlepsze są preparaty z minoxidilem, ale są drogie, grubo ponad stówka a wystarczają na około 6 tygodni.
Szampony raczej nie mają prawa zadziałać bo za krótko piana jest na głowie, ale jak już to polecam szampon Masveri bo jest z palmą sabałową, która blokuje DHT.
W tym przedziale cenowym (15-50zł) jak dla mnie najlepszy szamponik.
Choć ja go używam jako taki fajny bajer, bardzo fajnie pachnie, dobrze myje i działa przeciwłupieżowo.
Teraz w zasadzie łykam od wielu miesięcy palmę sabałową i to jest najskuteczniejsze.
Te wszystkie tabsy na włosy są mega drogie a nie zawierają nic wielkiego, zwykle mają w sobie też palmę sabałową ale w malutkich ilościach a ceny to jakiś kosmos.
Wystarczy sama palma, tylko musi być ekstrakt standaryzowany na zawartość kwasów tłuszczowych przynajmniej 45%, najlepiej na 85%.
Jak nie ma standaryzacji na kwasy tłuszczowe to szkoda kasy.
2 tabsy dziennie i po problemie.
Po 2 miesiącach przestały mi wypadać włosy a po 4-5 miesiącach widać już więcej na głowie.
Dla mnie bomba i o wiele tańsze niż te wszystkie cudaczne specyfiki.

Clevland

Forumowicz

Post06 maja 2018, 17:14 - N

Tracershy napisał(a):
Wystarczy sama palma, tylko musi być ekstrakt standaryzowany na zawartość kwasów tłuszczowych przynajmniej 45%, najlepiej na 85%.
Jak nie ma standaryzacji na kwasy tłuszczowe to szkoda kasy.
2 tabsy dziennie i po problemie.
u.

Możesz podać przykłady preparatów?
W większości jest poda zawartość w mg a nie na zawartość kwasów tłuszczowych.

Tracershy

Forumowicz

Post06 maja 2018, 19:04 - N

http://allegro.pl/jarrow-saw-palmetto-6 ... 48699.html
http://allegro.pl/puritan-s-pride-saw-p ... 01838.html
http://allegro.pl/swanson-saw-palmetto- ... 6578901838

Ja używam na zmianę tych 3 rodzajów. Zależy co mi akurat cenowo bardziej pasuje. Pamiętajmy że w przypadku tak wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych jednorazowa dawka 160 mg w kapsułce jest wystarczająca. Nie powinno się jednorazowo większych dawek przyjmować bo zostanie to wydalone. Najlepiej 2xdziennie po 160 mg.
W przypadku produktów niestandaryzowanych nie wiemy ile i czy w ogóle są w preparacie kwasy tłuszczowe. Nawet jak produkt reklamowany jest że ma 450mg wyciągu czy ekstraktu z palmy, jak nie podają czy jest standaryzowany na tłuszcze to taki produkt raczej nie zadziała.

Można zacząć od preparatów standaryzowanych na 45%
Tu jest przykład:
http://allegro.pl/saw-palmetto-palma-sa ... 08886.html
http://allegro.pl/raw-saw-palmetto-100g ... 86906.html

I po miesiącu przejść na te podane na górze o zawartości 85% i brać 2x dzienie po jednej tabletce.
Miesięczny koszt w zależności od wybranego preparatu to 20-50zł.
Palma niby jest na prostatę i może wpływać na hormony, ale ja u siebie nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych.

Polecam też szampony z palmą
http://allegro.pl/masveri-szampon-do-wl ... 24061.html
http://allegro.pl/biokap-szampon-przeci ... 75855.html

Podaję na allegro wszystko ale można znaleźć w różnych sklepach i aptekach.

mst

Post10 maja 2018, 10:14 - Cz

Tracershy dlaczego bawisz sie w malo dzialajace specyfiki, zamiast isc do dermatologa po bardzo tani finasteryd? :)

Tracershy

Forumowicz

Post10 maja 2018, 10:42 - Cz

Brałem ale dla mnie za duże skutki uboczne to wywołuje. Przede wszystkim zmniejszone na maksa libido i impotencja. Poza tym tyłem po tym i pojawiła się ginekomastia. Samopoczucie po tym też było jakieś gorsze. Za młody jestem na takie cyrki ;) Po odstawieniu odrośnięte włosy wyleciały momentalnie
Wolę już być łysy niż brać finasteryd. Dla mnie to gówno, nawet mimo skuteczności w leczeniu łysienia.

No i jednak dawkowanie 1 mg wcale nie wychodzi tak tanio, najtańszy preparat w tej dawce kosztuje 56zł na 4 tygodnie. Refundowane są tylko preparaty z 5 mg i te z tą dawką nawet niektóre kosztują tylko 30zł ale w przypadku łysienia to za duża dawka. Ale 5 mg sobie nie wyobrażam brać, skoro przy 1 mg się męczyłem.
W każdym razie brałem 9 miesięcy i skutki uboczne mnie skutecznie od tego odstraszyły.
Może palma sabałowa nie da aż tak spektakularnych efektów, ale działa całkiem dobrze i nie wywołuje przy tym takich uboków. Jedyny zauważalny skutek uboczny palmy to mniejsza ochota na seks, ale libido jest w normie.

Clevland

Forumowicz

Post13 maja 2018, 07:05 - N

Sirodek na osteoporozę leczy łysienie?
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,1015 ... Czolka3Img

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Post13 maja 2018, 09:20 - N

"Masveri Szampon do włosów przeciw wypadaniu 250ml "

http://allegro.pl/masveri-szampon-do-wl ... 24061.html
1 024,99 zł

To jakiś żart? W aptece tego nie widziałem nigdy, ktoś wpadł na biznes na allegro i nawet tu na forum uprawiany jest marketing szeptany??? :lol:
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

Tracershy

Forumowicz

Post13 maja 2018, 09:31 - N

No właśnie nie wiem o co chodzi ale to częsta praktyka na allegro. Na jakieś 2 tygodnie podnoszą ceny do niebotycznych 1000zł a potem znowu wracają do normalnych cen. Ale po co to, skoro i tak nikt tego nie kupi. Na innych aukcjach kosztuje normalnie czyli 25zł Szampon o wiele lepszy niż apteczne typu dermena czy seboradin.
Kosztuje tyle ile tutaj:

http://allegro.pl/masveri-szampon-do-wl ... 43430.html

Nie uprawiam żadnego marketingu szeptanego :x
Ostatnio edytowano 13 maja 2018, 09:37 - N przez Tracershy, łącznie edytowano 1 raz

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Post13 maja 2018, 09:37 - N

te całe allegro, sklepy internetowe tworzone pod dany target - jakoś coraz mniej temu ufam (ludziom wypadają włosy no nie? Znajdźmy w przyrodzie coś czego jeszcze nie stosowano, opiszmy to językiem naukowym ale zjadliwym dla przeciętnego konsumenta no i mamy gotowy produkt do sprzedaży). Niedawno zamknięto nielegalną fabrykę takich specyfików, a nawet legalnie można kupować dowolny proszek dowolnej witaminy, maszynę za około 20 tys. zł i można samemu tworzyć kapsułki ze składem, jaki tylko chcemy. Większość tych firm jak widzę z linków które podałeś do allegro, to firmy z USA.. wszystko dla zdrowia, taaa :)

edit: a to masveri - strona gdzie nawet w kontakcie jest tylko formularz, zero danych adresowych, nr telefonów itd.
a poszczególne podstrony np. o nas, czy jakość to w 100% bełkot marketingowy, zero konkretów. Więc nie wiem, jakim sposobem zaufałeś takiej miałkiej marce, napisz szczerze.
Ostatnio edytowano 13 maja 2018, 09:42 - N przez kamolskee, łącznie edytowano 1 raz
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

Tracershy

Forumowicz

Post13 maja 2018, 09:41 - N

Akurat preparaty tych firm z USA typu Swanson czy Jarrow można kupić też w aptekach stacjonarnych i w sklepach zielarskich.

https://www.doz.pl/apteka/s0_0-Szukaj?search=Swanson

Zresztą mam gdzieś co kto o tym myśli, piszę tylko o swoich doświadczeniach i sprawdzonych metodach. Sprawdzam produkt zanim go kupię, akurat te marki nie wzięły się z dupy.

Zresztą podobną praktykę stosują koncerny farmaceutyczne z lekami, badania często tworzone są na zamówienie, szkodliwość leków często jest zatajania, lek ma przede wszystkim przynosić zyski a nie leczyć. Ja raczej wolę sklepy zielarskie niż apteki.
Ostatnio też dyskredytuje się choćby zdrowotne właściwości oleju kokosowego. Amerykańscy naukowcy na podstawie najnowszych "badań" stwierdzili że olej kokosowy jest jednak niezdrowy. Chemiczne kosmetyki i leki gorzej się zaczęły sprzedawać na fali popularności oleju kokosowego, więc trzeba przekonać ludzi że to zrujnuje im zdrowie.

A co do Masveri polecił mi go kuzyn. Sprawdziłem i jest ok, a czy powstrzyma wypadanie włosów to nie wiem, bo żaden szampon nie robi takich cudów, chyba że będziemy z pianą chodzić na łbie cały dzień. Poza tym kosmetyki mają też coś takiego jak spis składników, wystarczy go przeanalizować.
No i podkreślam jeszcze raz, że ja nie używam go w celu powstrzymania wypadania włosów, składniki aktywne szamponu są za krótko na skórze głowy by mogły skutecznie i trwałe powstrzymać problem. Po prostu jest przyjemny w stosowaniu, włosy się nie przetłuszczają tak szybko i likwiduje łupież i tyle. A że zawiera palmę sabałową to miły dodatek. Palma jest szczególnie skuteczna w kosmetykach wcierana w skórę. Szampony i tak zmieniam średnio co 2 miesiące.
Jakby nie patrzeć włosy mi nie wypadają.

I jeszcze raz, żadnego marketingu szeptanego czy promowania konkretnych produktów nie uprawiam.
Podałem tylko przykłady, że jak już kupować palmę to ze standaryzacją na tłuszcze, bo większość preparatów to ściema. Równie dobrze można kupić prostatan z polskiego Olimpu, też ma standaryzację na kwasy tłuszczowe. Od wielu lat wiadomo że palma sabałowa w pewnym stopniu może być zastępstwem na finasteryd.

https://www.doz.pl/apteka/p6534-Olimp_P ... lki_60_szt.

Clevland

Forumowicz

Post13 maja 2018, 16:34 - N

mst napisał(a):Tracershy dlaczego bawisz sie w malo dzialajace specyfiki, zamiast isc do dermatologa po bardzo tani finasteryd? :)

Finasteryd na pewno ratuje włosy.
Pytanie czy branie takiego środka przez długi czas nie odbije się w konsekwencji na zdrowiu

sulek

Forumowicz

Szampon przeciw wypadaniu włosów.

Post13 maja 2018, 17:42 - N

mst napisał(a):Tracershy dlaczego bawisz sie w malo dzialajace specyfiki, zamiast isc do dermatologa po bardzo tani finasteryd? :)
Chociażby dlatego, że finasteryd wpływa na libido i sprawność seksualną. Skończ już.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Tracershy

Forumowicz

Post07 czerwca 2018, 10:20 - Cz

Chyba jednak niedługo pójdę do dermatologa po jakieś tabsy z finasterydem i zacznę używać preparaty z minoxidilem, choć on sam działa tylko na szczyt głowy. Trochę podłamuje mnie stan moich włosów. Może to będzie spektakularnej działać niż palma sabałowa.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn