Teraz jest 18 listopada 2017, 20:18 - So

• Reklama

Kosmetyki do pielęgnacji brody

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Meister

Super Perfumaniak

Re:

Post08 sierpnia 2015, 13:56 - So

pknbgr napisał(a):wcieram olejek (kupiłem zestaw na Allegro: jojoba, arganowy, macadamia).

Ostatnio kupiłem olejek arganowy, choć brodę mam raczej krótką. Mam więc pytanie techniczne, czy po wtraciu olejków spłukujesz brodę, czy po prostu je na niej zostawiasz. Użyłem dopiero kilka razy - bez spłukiwania, ale na mojej buteleczce pisze, żeby po 30 min. od nałożenia zmyć.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Re: Kosmetyki do pielęgnacji brody

Post08 sierpnia 2015, 14:20 - So

Nie, nie spłukuję. Zawsze wieczorem wcieram, najlepiej w wilgotne włosy. Rano już niekoniecznie.

Najbardziej polecam to:
Obrazek

Wróciłem do niego po kilku miesiącach. Czyni cuda z włosami. Nawet w upały powyżej 30 st. nie mam siana.

Meister

Super Perfumaniak

Post08 sierpnia 2015, 17:07 - So

Dzięki. Przy najbliższej okazji wypróbuję.

Biral

Perfumaniak

Post09 sierpnia 2015, 11:27 - N

Polecam nierafinowany olej kokosowy. Nie śmierdzi i czyni cuda. Bardzo dobrze nawilża i nabłyszcza. Używam w tropikach, tutaj siano się z włosów robi po kilku dniach. Na noc, nie jest tłusty.

Meister

Super Perfumaniak

Post09 sierpnia 2015, 21:15 - N

Też o nim myślałem, szczególnie, że zapach kokosa wcale mi nie przeszkadza, ale w stacjonarce pod ręką był tylko arganowy. Za krótko stosuję, by coś o nim powiedzieć, poza tym, że właściwie jest bezzapachowy, co należy zaliczyć na jego plus.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post11 grudnia 2015, 11:39 - Pt

Panowie czyżbyście przestali dbać o swoje brody?

Udało mi się poprawić zdecydowanie wygląd swoich kudłów dzięki trzem prostym krokom:
1. Do prostowania nie używam już prostownicy. Przerzuciłem się na suszarkę i grzebień- zbliżyłem się do swojego ideału.
2. Przestałem farbować kilka miesięcy temu. A od niedawna nakładam olej rycynowy na noc. Rewelacyjnie nawilża i przyciemnia. Przy tym wszystko wygląda bardzo naturalnie, gdyż włosy zachowują swoje odcienie.
3. Żeby zagęścić brodę znacznie częściej przycinam wystające włoski. Nawet codziennie.

Dzięki tym zabiegom poprawiłem wygląd brody, nadałem jej "masy", a przy tym nie katuję jej już farbowaniem i gorącą prostownicą.

Baku$

Forumowicz

Post05 stycznia 2016, 23:20 - Wt

Polecam kosmetyki do brody z meskawyspa.pl. Sam używam od nich olejku, balsamu i wosku. Bardzo dobra jakość za przystępną cenę. Do tego świetne, naturalne mydła i mamy cały komplet potrzebny do codziennej pielęgnacji brody. W moim przypadku wygląda to tak: rano mycie brody i prostowanie przy pomocy grzebienia i suszarki. Po tym zabiegu zawsze nakładam balsam do brody który nadaje lekkiego połysku i pomaga ujarzmić odstające włoski. Obowiązkowy jest też wosk dzięki któremu można opanować suma pod nosem. Po pracy mycie i czesanie. Wieczorem znowu szorowanko, porządne szczotkowanie i nałożenie kilku kropli olejku. Raz w miesiącu wizyta u golibrody który podcina i formuję brodę. Już nie raz słyszałem że zapuszczenie brody to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu bo nie trzeba się rano golić. Jak zaczynam opowiadać ile czasu potrzeba żeby utrzymać ład na twarzy mając dłuższą brodę to wszyscy szybko zmieniają zdanie.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post05 stycznia 2016, 23:58 - Wt

Jak długo nosisz brodę?
Zbyt często ją myjesz. Masakrujesz sobie włosy i skórę w ten sposób. Głowy przecież nie myjesz 3 razy dziennie, co nie?

baks

Forumowicz

Post06 stycznia 2016, 00:30 - Śr

Baku$ napisał(a):Polecam kosmetyki do brody z meskawyspa.pl. Sam używam od nich olejku, balsamu i wosku. Bardzo dobra jakość za przystępną cenę. Do tego świetne, naturalne mydła i mamy cały komplet potrzebny do codziennej pielęgnacji brody.

Ceny faktycznie bardzo fajne, chętnie bym coś zamówił na próbę. Niestety, póki co żaden z balsamów i olejków nie jest dostępny. Mam nadzieję, że zgodnie ze wzmianką na fejsie, po 7 stycznia to się zmieni... :)
Ja jak na razie, po wizycie u barbera kupiłem balasam + olejek z polishbeard.com. Ceny, niestety mają porównywalne z zagranicznymi - drogimi, dedykowanymi kosmetykami do brody, ale muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z jakości ich produktów. Wcześnie kupiłem i stosowałem jedynie, wspominany w tym temacie olejek z Pantene i ten z polish beard jest znacznie lepszy. Zdecydowanie lepiej się wchłania, ma delikatny, naturalny zapach (mam wersje bezzapachową - natural) i właściwie trudno nałożyć go tyle, żeby broda nadmiernie błyszczała. Naprawdę daje efekt fajnego nawilżenia zarostu. Minusem jest to, że buteleczka 10 ml przy trzymiesięcznej brodzie, właściwie znika w oczach. Balsam, też z naturalnych składników pozwala fajnie ujarzmić brodę. Nie przesadzili z ilością wosku i utrwalenie jak dla mnie jest "w sam raz".
Dodatkowym plusem wersji natural, jest to, że na koniec zabiegów daję na dłoń jeden "psik" zapachu, który w danym dniu będę używał i wcieram w brodę. Nie ma obawy, że zapachy będą się mieszały i kłóciły.

Pełna zgoda, co do obiegowej opinii: "zapuścił brodę, bo jest leniwy"... Wolę nie porównywać czasu spędzonego w łazience kiedyś - bez brody i teraz - z brodą, bo jeszcze bym się rozmyślił :D

Baku$

Forumowicz

Kosmetyki do pielęgnacji brody

Post06 stycznia 2016, 08:59 - Śr

pknbgr napisał(a):Jak długo nosisz brodę?
Zbyt często ją myjesz. Masakrujesz sobie włosy i skórę w ten sposób. Głowy przecież nie myjesz 3 razy dziennie, co nie?

Coś koło roku. Do mycia brody używam tylko naturalnych mydeł z dodatkiem np. kory dębowej lub liści pokrzywy. Nie ma w nich niczego co mogłoby zaszkodzić skórze lub włosom. Wręcz przeciwnie, po każdym myciu włosy są miekkie i dobrze odżywione. Broda i wąsy mają styczność z jedzeniem, piciem i różnymi wydzielonami z buzi i nosa więc wymagają nieco innego traktowania niż włosy na głowie. Moja broda jest na tyle długa i gęsta że np. rano niebyłbym w stanie nad nią zapanować bez uprzedniego mycia i układania z suszarką w ręku. Popołudniowe mycie i czesanie to kwestie czysto higeniczne, nie usiadł bym do obiadu bez umycia wąsów ibrody wokół ust tak samo jak nie jem bez uprzedniego mycia rąk. Do wieczornego mycia podchodzę jak do mycia zębów czy prysznicem przed snem, ma być i kropka.

dychotomja

Aktywny forumowicz

Post06 stycznia 2016, 14:23 - Śr

Baku$, czy mógłbyś wrzucić fotkę swojej brody? Może być bez reszty ;)
Mój mąż ma ok. dziesięciocentymetrowy zarost, ale mimo przystrzygania wygląda jak bezdomny, włosy są suche, sianowate i sterczą na wszystkie strony :? .
Chciałbym Mu udowodnić i przekonać, że stosowanie kosmetyków do pielęgnacji brody wcale nie jest niemęskie, a na pewno skuteczne :).
Szczerze mówiąc, dopóki nie trafiłam na ten wątek, też sądziłam, że ładna broda to kwestia genów (podobnie jak w przypadku włosów), albo się ją ma albo nie :)
"Złośliwość - hobby ludzi inteligentnych..."

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post06 stycznia 2016, 18:18 - Śr

dychotomja napisał(a):Mój mąż ma ok. dziesięciocentymetrowy zarost, (...).
Chciałbym Mu udowodnić ....

Hmmm.... :?
Artur

dychotomja

Aktywny forumowicz

Post06 stycznia 2016, 20:24 - Śr

Artplum napisał(a):

Oj tam, czepiasz się błahej literówki :roll: .
Myślisz, że jestem zawoalowanym Mikiem i czyham na czyjąś niewinność? :lol:
"Złośliwość - hobby ludzi inteligentnych..."

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post07 stycznia 2016, 00:51 - Cz

dychotomja napisał(a):
Artplum napisał(a):

Oj tam, czepiasz się błahej literówki :roll: .
Myślisz, że jestem zawoalowanym Mikiem i czyham na czyjąś niewinność? :lol:

Dmucham na zimne :lol:
Artur

beltaine's back

Post31 stycznia 2016, 16:14 - N

Czy ktoś z was - brodaczy albo i nie - miał styczność z tym zapachem?
http://tiny.pl/gt4lk

Kusi mnie od dłuższego czasu, ale wiem, że raczej nie zdobędę się na 'blind purchase'.
and nothing has been written in the book, reality is being made by you

Greg

Aktywny forumowicz

Post03 lutego 2016, 22:15 - Śr

Ot, taka ciekawostka od Toma Forda dla brodatych:
https://www.douglas.pl/douglas/Tom-Ford ... =YvGx3LfqD

Są jeszcze dostępne TV i chyba Neroli Portofino.

wojtek72nu

Post24 czerwca 2016, 13:47 - Pt

Niezłe wyniki widzę, panowie. Mnie natura nie dała bujnego zarostu ale jak się odpowiednio długo zapuszcza, podcina i pielęgnuje to w końcu można uzyskać całkiem przyzwoity efekt. Nie idę na długość ale na jakość, nauczyłem się strzyc swoją brodę i kupuję produkty do stylizacji przez hairs.pl – mają spory wybór i dobre ceny.

adamiak

Post20 lipca 2016, 12:35 - Śr

Szybkie pytanie! Czy wiecie gdzie w Warszawie dostanę stacjonarnie kosmetyki do brody i włosów Uppercut Deluxe?

LyremSz

Forumowicz

Post20 sierpnia 2016, 17:27 - So

baks napisał(a):
Baku$ napisał(a):Polecam kosmetyki do brody z meskawyspa.pl. Sam używam od nich olejku, balsamu i wosku. Bardzo dobra jakość za przystępną cenę. Do tego świetne, naturalne mydła i mamy cały komplet potrzebny do codziennej pielęgnacji brody.

Ceny faktycznie bardzo fajne, chętnie bym coś zamówił na próbę. Niestety, póki co żaden z balsamów i olejków nie jest dostępny. Mam nadzieję, że zgodnie ze wzmianką na fejsie, po 7 stycznia to się zmieni... :)
Ja jak na razie, po wizycie u barbera kupiłem balasam + olejek z polishbeard.com. Ceny, niestety mają porównywalne z zagranicznymi - drogimi, dedykowanymi kosmetykami do brody, ale muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z jakości ich produktów. Wcześnie kupiłem i stosowałem jedynie, wspominany w tym temacie olejek z Pantene i ten z polish beard jest znacznie lepszy. Zdecydowanie lepiej się wchłania, ma delikatny, naturalny zapach (mam wersje bezzapachową - natural) i właściwie trudno nałożyć go tyle, żeby broda nadmiernie błyszczała. Naprawdę daje efekt fajnego nawilżenia zarostu. Minusem jest to, że buteleczka 10 ml przy trzymiesięcznej brodzie, właściwie znika w oczach. Balsam, też z naturalnych składników pozwala fajnie ujarzmić brodę. Nie przesadzili z ilością wosku i utrwalenie jak dla mnie jest "w sam raz".
Dodatkowym plusem wersji natural, jest to, że na koniec zabiegów daję na dłoń jeden "psik" zapachu, który w danym dniu będę używał i wcieram w brodę. Nie ma obawy, że zapachy będą się mieszały i kłóciły.

Pełna zgoda, co do obiegowej opinii: "zapuścił brodę, bo jest leniwy"... Wolę nie porównywać czasu spędzonego w łazience kiedyś - bez brody i teraz - z brodą, bo jeszcze bym się rozmyślił :D

Polecam meskawyspa.pl również.

Cenię sobie też Mr.Natty :) Brytyjska firma, założona przez doświadczonego barbera.

gegson

Post12 listopada 2016, 14:07 - So

najlepiej olejek agranowy, sprawi on że broda będzie wyglądała świeżo. Trzeba pamiętać, żeby nie przesadzić z ilością, bo wtedy efekt będzie zupełnie odwrotny, najlepiej kupować coś z nutką męskiego zapachu, http://www.jpcosmetics.pl/kategoria-produktu/men/ tak wyglądają kosmetyki dla Panów, ta jojoba też jest dobrym składnikiem. Olejki od masła pielęgnacyjnego wydają się lepsze, łatwiej się je rozprowadza i nie zostawiają takiego sztucznego połysku, tak sądzę.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn