Teraz jest 22 listopada 2017, 02:36 - Śr

• Reklama

Kosmetyki do pielęgnacji brody

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Johno

Perfumaniak

Kosmetyki do pielęgnacji brody

Post26 maja 2015, 13:02 - Wt

Zapraszam wszystkich drwali do nowego wątku :)

Miło by było wymienić parę opinii na temat kosmetyków jak i ogólnych metod pielęgnacji naszych zacnych chaszczy ;)

Mam na imię Marek i od 2lat nie byłem ogolony :) aktualnie posiadam brodę w długości ok. 1.5cm, na całe szczęście natura obdarzyła mnie w miarę równym bez gołych placków zarostem, chodź nie tak idealnym bo o cienkim włosiu.
Wcześniej przez te prawie dwa lata nosiłem standardowo wszędzie równy zarost bo brodą nie można było tego nazwać o długości 2-4mm. Zawsze chciałem i marzyłem o tym, aby mieć taka jak się często widzi na zdjęciach w internecie, którą można by używać jak trzecią kieszeń na drobne, jednak gdy tylko przekraczałem długość 5mm zaczynałem wyglądać jak osiedlowy pan z pod żabki. Przełom nastąpił gdy postanowiłem na to nie zwracać uwagi i ten zarościk wykiełkował na długość około 8mm wtedy wyrównałem to i owo trymerem i wyglądało noszalnie i ze spokojem ducha mogło sobie dalej rosnąć do dziś dzień.
A dziś korzystając z wolnego od pracy, postanowiłem przyjrzeć się temu nieco bliżej bo widać, że czas zadbać o to nieco bardziej.

Parę ciekawostek idzie podłapać na tym filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=86nr9RECx-w

Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, tego że dopiero zaczynam z tematem postanowiłem kupić jeden z tańszych zestawów, aby sprawdzić jak to w ogóle działa.
Zdecydowałem się na coś takiego: http://allegro.pl/show_item.php?item=5082380386
Jest to prawdopodobnie ten sam olejek co używa Pan Adam Szulc.

Dam znać, jakie przyniosło to efekty ;)

ps. do kompletu będę się starać zapuścić fryzurę tzw. "trepanację czaszki" :)

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post26 maja 2015, 14:10 - Wt

U mnie to już 13 cm, ale kręci się do 10 :)
Nie stosuję żadnych dedykowanych kosmetyków do brody. Myję zwykłym szamponem praktycznie codziennie i wcieram olejek (kupiłem zestaw na Allegro: jojoba, arganowy, macadamia). Dzięki temu mam bardzo miękką brodę. Przed olejkami bywało źle, wręcz fatalnie. Siano, bardzo nieprzyjemne w dotyku, swędząca skóra. Od ponad roku mam spokój toteż nie zamierzam przepłacać za kosmetyki jak. m.in. powyżej zalinkowane.
Ze swojej strony polecam kupić szczotkę z naturalnego włosia, w miarę miękką.

Johno

Perfumaniak

Re: Kosmetyki do pielęgnacji brody

Post26 maja 2015, 15:05 - Wt

13cm to już prawię średnia krajowa :mrgreen:
zacna długość, zobaczymy czy dam rade dotrwać do takiej :)

Dzięki za wiele informacji, szkoda że nie zaczekałem pewnie i ja bym kupił taki zestaw zamiast przepłacać, no ale trudno, będzie porównanie w przyszłości ;)

Co do szczotki, wydawało mi się właśnie, że lepsze będzie z twardym włosiem, miękkim to się można ewentualnie pogłaskać ?;p

A powiedz mi masz w jaki sposób strzyżesz taką długość, chodzisz do salonu/sam w domu, maszynka/nożyczki ?
Możesz się też pochwalić jakimś zdjęciem ew. posłużyć się jakimś podobnym zdjęciem z neta ;)

Docelowo chciałbym wyrzeźbić coś takiego, może nieco bardziej wyciągniętą do przodu:
Obrazek

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post26 maja 2015, 19:19 - Wt

Sam jestem ciekaw, czy takie kosmetyki są coś warte. Szczególnie tonik.

Z twardym włosiem jest ten problem, że wyrywa włosy. Grzebienie zresztą też. Dlatego trzeba zachować umiar z wszelkim czochraniem. Dlatego dobra okazuje się miękka szczotka do głaskania;) ewentualnie jakaś delikatna niewiasta.

Sam się strzygę, bo nie mam kiedy się umówić do jakiegoś konkretnego barbera. Jeśli zamierzasz sobie podcinać, spraw sobie jakieś nożyczki do włosów. Trymer też się przyda.
Fotkę mogę wrzucić, akurat zbliża mi się strzyżonko. Ogólnie dużo roboty z tym nie mam.

Jeśli włosy zbytnio Ci się nie kręcą i masz w miarę gęsty zarost, to zrobisz wszystko ze swoją brodą.
Polecam dwa kanały na yt: beardbaron i beardbrand. Parę fajnych rzeczy można się dowiedzieć.

blazej

Aktywny forumowicz

Post26 maja 2015, 22:07 - Wt

Są jakieś specyfiki, żeby trochę dłuższa broda się nie kręciła i jednocześnie żeby nie robiło się takie siano ala łoniaki?

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post28 maja 2015, 07:48 - Cz

U mnie na kręcącą się brodę stosuję...prostownicę. W kilku miejscach przeciągam i wygląda to świetnie. Bałbym się chemicznego prostowania.
A na siano dobre są olejki. Możesz sprawdzić te drogeryjne, z Gliss Kur lub Dove (jedne z lepszych, ale intensywnie pachną) lub sprawić sobie pojedynczy- jojoba lub arganowy.

Johno

Perfumaniak

Post28 maja 2015, 08:37 - Cz

Nigdy bym nie wpadł na prostownice :D

Dziś pierwszy raz użyłem tego zestawu i wrażenia średnie puki co.. szampon praktycznie się nie pieni a oliwka jak oliwka, efekt dała taki sam jak podwędzona mamie oliwka kokosowa... pachnie coś ala iglak + skórka z cytryny...

jak skończę ten to zrobię własnej produkcji, podpatrzyłem na YT tego Beard Barona który opisuje jak zrobić samemu, wyjdzie lepsze tańsze i z własną kompozycją zapachową ;)

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post28 maja 2015, 09:10 - Cz

Jeśli szampon się nie pieni, to dobrze. Nie ma tych wszystkich sls-ów, które nie wysuszają. Ale szampon za 5 zł z Rossmanna też tego nie ma ;)

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post28 maja 2015, 11:09 - Cz

Noszę brodę od zawsze. Obecnie to taka trzydniowka, ale wcześniej nosiłem znacznie dłuższą. Nigdy nie używałem niczego poza szamponem, grzebykiem i szczotką z dosyć twardym włosiem.
Raz fryzjer natarł mi brodę jakimś szuwaksem (jakiś wosk, czy coś takiego)i czułem się jakbym miał przyprawione sztuczną.
Obecnie do swojego menelskiego zarostu stosuję krem do tego typu bbrody.Chodzi głównie o pielęgnację skóry
Artur

blazej

Aktywny forumowicz

Re:

Post28 maja 2015, 18:44 - Cz

pknbgr napisał(a):U mnie na kręcącą się brodę stosuję...prostownicę. W kilku miejscach przeciągam i wygląda to świetnie. Bałbym się chemicznego prostowania.
A na siano dobre są olejki. Możesz sprawdzić te drogeryjne, z Gliss Kur lub Dove (jedne z lepszych, ale intensywnie pachną) lub sprawić sobie pojedynczy- jojoba lub arganowy.

Możesz zapodać jakieś konkretne kosmetyki? Właśnie zestaw tych wszystkich olejków ma balsam do brody na allegro, no ale 8 dych za balsam który nie wiem czy w ogóle coś da to troche za dużo. Tym bardziej, że jednak jestem miłośnikiem dłuższego zarostu, niż brody ( tak, tu trzeba to rozgraniczyć ). Ale gdyby przestał mi sie ten zarost kręcić i przestało robić z niego siano, może zdecydowałbym się na coś dłuższego, bądź też po prostu rzadziej bym podcinał.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post28 maja 2015, 18:56 - Cz

Co rozumiesz przez kręcący się zarost? Bo może wyślę Ci fotkę, jak to u mnie wygląda rano bez prostowania i może zmienisz zdanie ;)
Nie znam żadnych kosmetyków do prostowania. Nie wnikałem w to. Już dostatecznie masakruję brodę prostownicą i farbowaniem :oops:

80 zł to sporo. Ja ten zestaw kupiłem o połowę taniej ponad pół roku temu, starczy mi pewnie na drugie tyle, a gdybym rozcieńczał alkoholem to ze dwa lata by posłużył. Większość dedykowanych i drogich kosmetyków, to pewnie wyjście naprzeciw modzie na brodę. Zwykły olejek jojoba lub arganowy czynią cuda. Nie widzę sensu przepłacania.

blazej

Aktywny forumowicz

Post28 maja 2015, 19:48 - Cz

Ja też nie, dlatego na pierwszy rzut jeśli w ogóle miałbym czegoś próbować to coś po taniości. Prostowanie to w ogóle nie wchodzi w gre, aż tak mi nie zależy. Odnośnie tego kręcenia to potem wrzucę fotkę, o co dokładnie mi chodzi.

Johno

Perfumaniak

Post29 maja 2015, 08:42 - Pt

Musze przyznać, że ten zestaw który kupiłem całkiem daje rade, zarost zrobił się rzeczywiście bardziej miękki, lekko błyszczący i widać że bardziej zadbany, a i co dla mnie najważniejsze lekko przyciemnił te włochy

Podajcie linka do tej waszej mieszanki ;)

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post29 maja 2015, 09:09 - Pt

Kupowałem u stibio2014 na Allegro.

blazej

Aktywny forumowicz

Post02 czerwca 2015, 22:30 - Wt

Ja z kolei zrobiłem sobie olejek do brody własnej roboty. Olejek arganowy + jojoba + witamina E + olejek eteryczny dla zapachu, w moim wypadku sosnowy. W sieci sporo tego typu "przepisów". Zobaczymy, jak będzie się sprawował. ;)

aiai

Forumowicz

Post04 czerwca 2015, 19:54 - Cz

Jako brodacz stosuję szampon dziecięcy z rossman babydream oraz balsam do brody Mr Bear Family Beard Balm (ceny od 70 do 100zł za 60ml) narazie zużyłem dwa opakowania, ale chyba przymierzę się do zakupu czegoś tańszego z meskawyspa.pl (około 30zł za podobną pojemnośc)
Na początek to wydaje się w miarę fajny zestawik, ale zaczynam już szperać w poszukiwaniu czegoś co jeszcze bardziej by podrasowało zarost. Wiadomo większość tych produktów to zwykły marketing.
Sprzedam: Amouage Opus IX, V, III, Interlude, Epic, Memoir, L'Artisan.. http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=10979

Johno

Perfumaniak

Post19 czerwca 2015, 18:50 - Pt

łapie mnie kryzys ... i mam ochotę się ogolić na 2-3mm nie wiem czemu, może rozstanie z dziewczyna może zmęczenie po crossficie ? wstrzymam jeszcze z 2dni.
Dodam, że dużo osób bardzo pozytywnie komentuje brodę, hm w sumie tylko faceci bo płeć piękna chciałaby żebym się w końcu ogolił..

tak to wygląda: https://plus.google.com/photos/10631312 ... 76C9i_b8QQ
Ostatnio edytowano 20 czerwca 2015, 06:54 - So przez Johno, łącznie edytowano 1 raz

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post19 czerwca 2015, 19:01 - Pt

Wrzuć gdzieś indziej te fotki, bo o jakieś zezwolenie woła.

U mnie też kryzys. Kusi mnie by ściąć na 5 cm :roll:

brok99

Forumowicz

Post19 czerwca 2015, 19:25 - Pt

Chyba wszyscy brodacze mają kryzysy, ja niestety ogoliłem się miesiąc temu, tragedia!

Johno

Perfumaniak

Post20 czerwca 2015, 06:56 - So

poprawiłem link, no właśnie tego się obawiam że jak się ogolę to nie będę chciał wychodzić z domu
Następna strona

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn