Teraz jest 19 czerwca 2018, 13:54 - Wt

• Reklama

Zakola i siwienie.

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

raffde

Aktywny forumowicz

Re: Zakola i siwienie.

Post12 maja 2015, 13:12 - Wt

Nie mam. Tzn przez pewien okres ( około 1-2 miesiące ) odstawiłem Proscar i libido wzrosło znacznie. Ale to było nawet uciążliwe. Teraz jest bardzo dobrze - nie mam z tym problemu.
Nie stosuje Loxonu. Kupuje na Ebayu Kirkland 5%. Jest znacznie lepszej jakości i wychodzi taniej. Patent z piciem jest z pewnego forum. Znasz historię powstania minoxidilu? To pewnie wiesz ,że środek był przeznaczony do pica a skutek uboczny spowodował ,ze zaczęto go stosować na włosy.

Będziniak

Forumowicz

Post12 maja 2015, 15:00 - Wt

@ raffde, pisałeś,że miałeś 3 zabiegi. Możesz pochwalić się gdzie, jaką metodą i czy jesteś zadowolony ?
PS Z tym minoxidilem wewnetrznie to uważaj na serce i ciśnienie.

mike

Forumowicz

Post12 maja 2015, 17:02 - Wt

raffde napisał(a):Nie mam. Tzn przez pewien okres ( około 1-2 miesiące ) odstawiłem Proscar i libido wzrosło znacznie. Ale to było nawet uciążliwe. Teraz jest bardzo dobrze - nie mam z tym problemu.
Nie stosuje Loxonu. Kupuje na Ebayu Kirkland 5%. Jest znacznie lepszej jakości i wychodzi taniej. Patent z piciem jest z pewnego forum. Znasz historię powstania minoxidilu? To pewnie wiesz ,że środek był przeznaczony do pica a skutek uboczny spowodował ,ze zaczęto go stosować na włosy.

Hmmm czyli jednak libido spadło. Kirkland po ile kupujesz, dlaczego lepsze od loxonu i na ile Ci starcza jedna butelka przy stosowaniu doustnym? Możesz podać linka do tamtego forum/tematu? Sam minoxidil to jedno, poza nim w składzie są jednak alkohole nie przeznaczone do spożywania stąd moje obawy odnośnie stosowania długofalowego. Nie zaobserwowałeś wzmożonego owłosienia w innych miejscach?

raffde

Aktywny forumowicz

Post13 maja 2015, 08:42 - Śr

Będziniak napisał(a):@ raffde, pisałeś,że miałeś 3 zabiegi. Możesz pochwalić się gdzie, jaką metodą i czy jesteś zadowolony ?
PS Z tym minoxidilem wewnetrznie to uważaj na serce i ciśnienie.

Tak. A nawet 4. Pierwszy metodą jeszcze z lat 90. a potem już 3 x metodą stripa. Wszystkie w Poznaniu u Kolasińskiego a jedna w Warszawie. Nazwiska nie pamiętam ,bo to dawno było. Jestem zadowolony,bo mam w ogóle włosy. Wybieram się teraz ( w przeciągu roku) na FUE do Indii lub Turcji ( jest bardzo tanio ).

Masz rację,z minoxidilem trzeba uważać.
mike napisał(a):
raffde napisał(a):Nie mam. Tzn przez pewien okres ( około 1-2 miesiące ) odstawiłem Proscar i libido wzrosło znacznie. Ale to było nawet uciążliwe. Teraz jest bardzo dobrze - nie mam z tym problemu.

Hmmm czyli jednak libido spadło. Kirkland po ile kupujesz, dlaczego lepsze od loxonu i na ile Ci starcza jedna butelka przy stosowaniu doustnym? Możesz podać linka do tamtego forum/tematu? Sam minoxidil to jedno, poza nim w składzie są jednak alkohole nie przeznaczone do spożywania stąd moje obawy odnośnie stosowania długofalowego. Nie zaobserwowałeś wzmożonego owłosienia w innych miejscach?

Spadło ale naprawdę nieznacznie. Ze 130% na 100% :)
Kikrlanda kupuje bezpośrednio. Wychodzi mnie coś około 30zł za 1 sztukę. W Kirklandzie nie ma ten substancji oleistej. Nie pamiętam teraz jak to się nazywa. Butelka wystarcza mi ( z 1 ml robię 10ml roztworu ) Użycie 2x dzienni po 1ml.
Owłosienie pojawiło się na skroniach głowy, rękach, linia brody się podniosła i sam zarost stał się bardziej czarny i ostrzejszy. Forum na www.lysienie.info To chyba najlepsze niekomercyjne forum. Bardzo dużo użytkowników. Min tam RU pierwszy raz ktoś sprowadził z chin.

mike

Forumowicz

Post13 maja 2015, 13:03 - Śr

Jeśli dobrze policzyłem to dwie butelki minoxidilu starczają Ci na ok. 1 rok stosowania? Wychodzi bajecznie tanio muszę się tym bardziej zainteresować. Niestety podany link nie działa :( Znalazłem 6-miesięczny zapas Kirklandu na amazonie za 25$, ale nie wiem, czy by wysłali do Polski...
Możesz opisać na jakie konkretnie zabiegi chodzisz i skoro tak to dlaczego nie wystarcza minoxidil + finasteryd? Jeśli jeszcze chodzi o minoxidil to np. jeden z producentów pod marką Rogaine informuje, że minoxidil powoduje odrost włosów głównie na czubku głowy. Wynikałoby z tego, że odrost na zakolach jest niepewny:
Obrazek

raffde

Aktywny forumowicz

Post13 maja 2015, 13:19 - Śr

Kiedyś wchodziłem i przez jakiś okres nie działał. Możliwe ,ze już nie jest aktywny ale jak pamiętam to bardzo stare forum. Myślę ,ze ma ponad 10 lat. Amazon wysyła do Polski. NIe wiem jednak czy nie mają jakiś obostrzeń odnośnie leków. 5% Lokson jest w Polsce na receptę a już słabsza wersja nie jest. Ja zamawiałem przez Ebaya.
Miałem zabieg kosmetyczny przeszczepiania włosów. Dość dawno temu. Teraz metody są bardziej doskonałe i nie marnuje się tyle materiału ( cebulek włosów ). Na Rogaina szkoda kasy. To samo masz za 1/5 ceny z Kirklanda. U mnie na zakolach włosy się wzmocniły. Mam ponad 38 lat i moje włosy inaczej już reagują jak np 30 latka. Pamiętam ,ze gdy stosowałem dawno te leki to drobne włosy pojawiły się w okolicy zakoli. Teraz moim zadaniem jest utrzymać stan włosów jakie mam. Na odrosty ( bez operacji ) nie liczę.

mike

Forumowicz

Post13 maja 2015, 13:40 - Śr

Hmmm, czyli zakola Ci nie odrosły po minoxidilu... Ja mam 32 lata i jak na swój wiek praktycznie bujną czuprynę. Zero ubytków na czubku i tylko lekkie zakola. Do tej pory stosuję tylko ampułki typu vichy i seboradin. To chyba jest ten właściwy moment, w którym należałoby je ratować czymś więcej.
Jeśli chodzi o przeszczepy to jakiś czas temu weszła na rynek nieinwazyjna metoda, które znosi konieczności wycinania skóry na głowie. Specjalny pistolet najpierw wyrywa włos z cebulką, a następnie wstrzeliwuje się go w nowe miejsce.
Na temat łysienia jeszcze jest takie całkiem porządne polskie forum http://zachowajwlosy.pl/forum/

raffde

Aktywny forumowicz

Post13 maja 2015, 14:23 - Śr

Tak . znam tą metodę . W turcji i Indiach jest bardzo tania. Lecz aby metoda była skuteczna potrzebuje specjalisty. Czytałem na fortum o którym wspominałem ,ze chłopakowi 50% włosów nie przyjęło się. To nie tak ,ze mi nie odrosły w ogóle zakola. Pojawiły się drobne włosy,która z czasem stawały się grubsze. Ale jakoś rewelacji nie było. Włosy na skroiach wyraźnie się wzmocniły. Moja rada. Daj sobie spokój z vichy i seboradinem ( tzn może to stosować jako uzupełnianie właściwego leczenie ). Tylko proscar i minoxidil. Możesz na początku odczuwać większe wypadanie włosów ale to normalne. W miejsce ,które wypadły pojawią się szybko nowe.

Będziniak

Forumowicz

Post13 maja 2015, 15:42 - Śr

Łysienie info już nie działa, zaspamowało się i nie jest aktywne. Jest za to zachowajwlosy.pl tam są tematy o wszystkim co może pomóc w łysieniu i relacje z zabiegów.
Pisałeś,że chcesz jechać do Turcji lub Indii. Jak mogę coś dodać to w Indiach masz dr. Poswala, ( topowy chirurg i polski konsultant, naprawiają szkody po polskich Kolasach i innych), a u kebabów to są różne opinie, ale najlepsi sa Koray i Demirsoy.

Metoda o której mówicie to mechaniczne fue, jest tańsze od normalnego, ale wiodący chirurdzy nadal robią manualnie. Przyjmuję się,że robiąc ręcznie, ślady w donorze są mniejsze.

A co do minoxa to nie wolisz zrobić sobie jakiś silniejszy roztwór np. 15% i stosować zewnętrznie ? Byłoby na pewno bezpieczniej.

raffde

Aktywny forumowicz

Post14 maja 2015, 07:56 - Cz

Szkoda tego forum. Faktycznie było bardzo dużo spamu gdy ostatni raz tam wchodziłem.
Też słyszałem dobre opinie o Indiach. Bilet lotniczy to koszt około 1300zł do tego niski koszt samego zabiegu.
Może i rezultat z 15% byłby lepszy i bezpieczniejsza ale nienawidzę wcierania i posklejanych po tym włosów. Metoda wewnętrzna ma wielki plus. Jest bardzo praktyczna.
Z drugiej strony stosuję tą metodę ponad 7 lat i nic się nie dzieje. Ciśnienie bardzo dobre.

Pilecki

Perfumaniak

Post14 maja 2015, 13:55 - Cz

Ciekawe rzeczy tu piszecie. Ja od lutego tez stosuję Proscar (1/4tabl) ,a od października Loxon 5%. Włosy chyba się nie przerzedzają. Jakieś efekty po finasterydzie będą może po pół roku stosowania??? Do tego pierdółki typu Vitapil, Biotebal, różne szampony. Finasteryd chyba delikatnie osłabił libido, ale tragedii nie ma :D Za to jeśli ktoś chodzi na siłownię i liczy na przyrost masy mięśniowej to przy finie może nie byc tak kolorowo. DHT działa 2.5x silniej anabolicznie niż testosteron. Mięsień będzie gorszej jakości na finie. Niestety coś za coś...

Będziniak

Forumowicz

Post14 maja 2015, 14:12 - Cz

Tak, dht to silniejszy hormon niż teść i fakt jego blokowania będzie miał znaczenie przy budowaniu masy mięśniowej.

raffde

Aktywny forumowicz

Post14 maja 2015, 19:14 - Cz

Pilecki napisał(a):Ciekawe rzeczy tu piszecie. Ja od lutego tez stosuję Proscar (1/4tabl) ,a od października Loxon 5%. Włosy chyba się nie przerzedzają. Jakieś efekty po finasterydzie będą może po pół roku stosowania??? Do tego pierdółki typu Vitapil, Biotebal, różne szampony. Finasteryd chyba delikatnie osłabił libido, ale tragedii nie ma :D Za to jeśli ktoś chodzi na siłownię i liczy na przyrost masy mięśniowej to przy finie może nie byc tak kolorowo. DHT działa 2.5x silniej anabolicznie niż testosteron. Mięsień będzie gorszej jakości na finie. Niestety coś za coś...

W moim przypadku nastąpił znaczny przyrost mięśni. I to bez żadnych odżywek. 3 lata ćwiczeń i prawie 15 kg masy mięśniowej. Do tego redukcja tłuszczu.

Pilecki

Perfumaniak

Post14 maja 2015, 19:41 - Cz

raffde napisał(a):
Pilecki napisał(a):Ciekawe rzeczy tu piszecie. Ja od lutego tez stosuję Proscar (1/4tabl) ,a od października Loxon 5%. Włosy chyba się nie przerzedzają. Jakieś efekty po finasterydzie będą może po pół roku stosowania??? Do tego pierdółki typu Vitapil, Biotebal, różne szampony. Finasteryd chyba delikatnie osłabił libido, ale tragedii nie ma :D Za to jeśli ktoś chodzi na siłownię i liczy na przyrost masy mięśniowej to przy finie może nie byc tak kolorowo. DHT działa 2.5x silniej anabolicznie niż testosteron. Mięsień będzie gorszej jakości na finie. Niestety coś za coś...

W moim przypadku nastąpił znaczny przyrost mięśni. I to bez żadnych odżywek. 3 lata ćwiczeń i prawie 15 kg masy mięśniowej. Do tego redukcja tłuszczu.

To ciekawe. Sprawa z działaniem DHT nie jest do końca wyjaśniona. Ja trochę obawiałem się jak zaczynałem stosować fine o depresję. Ponoć czasem jest notowana przy niskim poziomie DHT. No i ginekomastię można załapać bo testosteron w większej ilości konwertuje do estradiolu.

Będziniak

Forumowicz

Post14 maja 2015, 20:25 - Cz

Podobno u niektórych jeszcze wystepuje brain fog i zamulenie.

mike

Forumowicz

Post15 maja 2015, 09:50 - Pt

raffde napisał(a):Tak . znam tą metodę . W turcji i Indiach jest bardzo tania. Lecz aby metoda była skuteczna potrzebuje specjalisty. Czytałem na fortum o którym wspominałem ,ze chłopakowi 50% włosów nie przyjęło się. To nie tak ,ze mi nie odrosły w ogóle zakola. Pojawiły się drobne włosy,która z czasem stawały się grubsze. Ale jakoś rewelacji nie było. Włosy na skroiach wyraźnie się wzmocniły. Moja rada. Daj sobie spokój z vichy i seboradinem ( tzn może to stosować jako uzupełnianie właściwego leczenie ). Tylko proscar i minoxidil. Możesz na początku odczuwać większe wypadanie włosów ale to normalne. W miejsce ,które wypadły pojawią się szybko nowe.

W klinice Szczyta jest pewien Hindus od przeszczepów. Ponoć dobry. Widziałem w TV kilka jego "dzieł" i wyglądało to naprawdę naturalnie.
Uważam, że bez względu na stosowanie fina + mino, nie powinno się rezygnować z okresowych kuracji ampułkami, jak również witamin typu vitapil. U mnie tylko przy stosowaniu samych ampułek wyrósł meszek na zakolach. Co prawda lichy ten meszek i pewnie dużego włosia z tego nie będzie, ale jednak jest efekt. Poza tym uważam, że równie ważne co zatrzymanie wypadania i ewentualny odrost jest dbanie o istniejące włosy. Szampony z pozoru błahe są też istotne w regulowanie mikroflory na naszej głowie pozwalającej na odpowiednie dotlenianie cebulek.
Z minoxidilem należy uważać oraz pamiętać, że rozpoczęcie kuracji równa się ze stosowaniem jej do końca życia. Nie wolno potem już nigdy przestać stosować mino, bo wypadnie jeszcze więcej włosów niż przed stosowaniem. Oto przykład zaprzestania kuracji mino https://www.youtube.com/watch?v=bMP3dehnx5o
Wewnętrznego stosowania mino jak na razie się obawiam. Nie chcę rozrostu kłaków w miejscach intymnych oraz na plecach ;)

raffde

Aktywny forumowicz

Post15 maja 2015, 11:29 - Pt

mike napisał(a):W klinice Szczyta jest pewien Hindus od przeszczepów. Ponoć dobry. Widziałem w TV kilka jego "dzieł" i wyglądało to naprawdę naturalnie.
Uważam, że bez względu na stosowanie fina + mino, nie powinno się rezygnować z okresowych kuracji ampułkami, jak również witamin typu vitapil. U mnie tylko przy stosowaniu samych ampułek wyrósł meszek na zakolach. Co prawda lichy ten meszek i pewnie dużego włosia z tego nie będzie, ale jednak jest efekt. Poza tym uważam, że równie ważne co zatrzymanie wypadania i ewentualny odrost jest dbanie o istniejące włosy. Szampony z pozoru błahe są też istotne w regulowanie mikroflory na naszej głowie pozwalającej na odpowiednie dotlenianie cebulek.
Z minoxidilem należy uważać oraz pamiętać, że rozpoczęcie kuracji równa się ze stosowaniem jej do końca życia. Nie wolno potem już nigdy przestać stosować mino, bo wypadnie jeszcze więcej włosów niż przed stosowaniem. Oto przykład zaprzestania kuracji mino https://www.youtube.com/watch?v=bMP3dehnx5o
Wewnętrznego stosowania mino jak na razie się obawiam. Nie chcę rozrostu kłaków w miejscach intymnych oraz na plecach ;)

Szczyt i jego zabiegi to kpiny dla widzów. Dzwoniłem z ciekawości do nich i podpytałem trochę.
- cenią się jak w najlepszych klinikach w europie
- stosują stare metody
- sama konsultacja kosztuje dużą kasę.

On myśli ,ze jak w tvn go pokazali to już jest renomowaną kliniką.

Będziniak

Forumowicz

Post15 maja 2015, 13:58 - Pt

Widziałem jeden odcinek. Gościowi na cały przód zarzucił tylko z 1000 graftów... Nazywa się chyba Samir Ibrahim. W ogóle w Polsce nie zobaczy się zabiegu z gęstością 60g/cm2 i większą, dlatego większość robi za granicą.

Kamson90

Forumowicz

Post16 maja 2015, 11:56 - So

A może taki tatuaż ?
Załączniki
22680_lysiejesz-wytatuuj-sobie-wlosy.jpg
Tatuaż
22680_lysiejesz-wytatuuj-sobie-wlosy.jpg (34.7 KiB) Przeglądane 3269 razy

Mateusz84

Aktywny forumowicz

Post18 maja 2015, 21:21 - Pn

Jako profilaktykę w walce z łysieniem polecalibyście vichy dercos aminexil, czy neogenic?
oczywiście ampułki,szampony itd od vichy
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn