Teraz jest 26 maja 2017, 00:42 - Pt

• Reklama

samodzielnie robione kremy do twarzy a zapach

Dyskusja o kosmetykach dla kobiet.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

rabarbary

Perfumaniak

samodzielnie robione kremy do twarzy a zapach

Post10 lipca 2013, 09:56 - Śr

jeżeli same robicie kremy do twarzy to dodajecie coś, żeby znośnie pachniały?

ja próbuję różnie, albo używam silnie pachnących hydrolatów jako bazy (np różanego) albo na koniec dodaję kilka kropel absolutu np. Champaka
i jeżeli pozostałe składniki kremu nie mają silnej woni to jest efekt, ale przy niektórych to porażka...
odpuściłam i niech śmierdzą po swojemu :)

jak Któraś ma jakiś fajny pomysł na pachnące dodatki to jestem chętna :)

Jadwing

Bardzo aktywny forumowicz

Re: samodzielnie robione kremy do twarzy a zapach

Post10 lipca 2013, 10:23 - Śr

Ja staram się dobierać olejki eteryczne, które poza ładnym zapachem działają też korzystnie na skórę - sandałowiec, drzewo różane, kadzidłowiec (oczywiście można dodać inne, odpowiadające indywidualnym potrzebom skóry, np. lawenda, rozmaryn, itp. oraz pamiętać, że olejki cytrusowe działają fotouczulająco). Bardziej liczy się dla mnie w przypadku takiego specyfiku dobroczynne działanie olejków eterycznych na skórę, niż ich funkcja maskowania zapachu.
[flakony]*[dekanty]
Parturient montes, nascetur ridiculus mus.
(Quintus Horatius Flaccus)

rabarbary

Perfumaniak

Post10 lipca 2013, 12:34 - Śr

Jadwing napisał(a): Bardziej liczy się dla mnie w przypadku takiego specyfiku dobroczynne działanie olejków eterycznych na skórę, niż ich funkcja maskowania zapachu.

jesteś wyraźnie rozsądniejsza ode mnie :) dzięki za zwrócenie uwagi na fotouczulające olejki, o tym nie wiedziałam :)

mannia

Post13 maja 2015, 20:17 - Śr

Ja mam cerę skłonną do uczuleń i najczęściej stosowałam kremy dla dzieci - często dodając do nich olejek różany (nie tylko ze względu na zapach, ale ze względu raczej na jego właściwości - nic się nie działo złego ze skórą) lub sandałowy (to samo). Dostałam kiedyś taki (bułgarski zdaje się) od koleżanki i do momentu aż mi się nie skończył robiłam to z przekonaniem. Pamiętam, że pięknie pachniał. A co do sandałowego to ma specyficzny zapach, mi się akurat bardzo podoba.

Używałam też (ale tylko sporadycznie) - olejek bergamotowy i cedrowy, kupiony na wakacjach, piękne zapachy, ale nie miałam przekonania czy dodawać je do kremu i odpuściłam. Pozostałam przy dwóch powyższych.

Jak na razie jednak znalazłam idealnie nawilżający i pięknie pachnący krem (AQUATHERM DEEP MOISTURIZING CREAM FII ) i na pewno nie śpieszno mi go czymś zastępować. Polubił się z moją skórą, a to jest raczej rzadkie zjawisko (problematyczna na całej linii - problem tez z przesuszeniami). Może jednak wrócę niebawem do moich olejków tylko będę ich używać już w jakiejś innej formie. Reasumując - jeśli chcesz pięknie pachnącego dodatku do kremu to olejek różany lub/i sandałowy (raczej bym ich nie łączyła) powinny się spodobać, jeśli gotowego produktu to ten Aquaterm http://salonykosmetyczne.jeanlouisdavid ... acy-50-ml/ , wszystkie te rzeczy mogę polecić.

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla kobiet