Teraz jest 19 stycznia 2017, 11:49 - Cz

Dłonie

Dyskusja o kosmetykach dla kobiet.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

ziomka

Dłonie

Post15 stycznia 2013, 13:21 - Wt

Mam poważny problem z dłońmi. Otóż bardzo mi się pocą i wysuszają, nie wiem dlaczego potem jeszcze pękają i nawet krem nie pomaga boli mnie to i nie wiem jak temu zapobiec, nie lubię mieć szram z krwi na dłoniach. Dodam, że zimą efekt jest większy i bardziej bolesny:(

rabarbary

Perfumaniak

Re: Dłonie

Post10 lipca 2013, 09:36 - Śr

za najlepszy krem do rąk uważam The Body Shop HEMP Hand Protector, do kupienia też na allegro
drogi (100 ml 40-50 zł), ale bardzo wydajny, używa się mało, pozostawia na skórze film ochronny, który nie jest tłusty a wytrzymuje mycie rąk, tak że używam go tylko rano i wieczorem

ale można by też spróbować maści z witaminą A na to pękanie, albo już całkiem na maxa zrobic kurację serum z retinolem?

tylko na pocenie się to nie pomoże....

więc chyba pozostaje wizyta u dermatologa

Argentum

Bardzo aktywny forumowicz

Post22 lipca 2014, 11:05 - Wt

Suche i pękają... Nie wiem, moje dłonie wyglądają tak, że mimo nieskalania pracą, mogę nadać im miano dłoni robola. Mam uczulenie na nikiel i chrom, czego bym się nie złapał, to sprawia, że skóra odchodzi.

magda86

Post23 lipca 2014, 18:38 - Śr

po pierwsze polecam zapoznać się z artykułem z Rossmann-owego Skarbu dłonie jak aksamit (często można w tej gazetce znaleźć fajne porady). Po drugie namawiam na używanie parafiny na dłonie. Nie jest to wcale tak bardzo skomplikowany czy niebezpieczny zabieg. Parafinę można kupić w niektórych sklepach kosmetycznych czy na allegro. Zabieg parafinowy na dłonie to idealne rozwiązanie problemów ze zniszczoną skórą rak. Osoby borykające się z suchym i popękanym naskórkiem na dłoniach, mogą odetchnąć. Po zabiegu z wykorzystaniem parafiny od razu zobaczymy różnicę. Dłonie staną się miękkie i cudownie gładkie. Efekt tego zabiegu utrzymuje się do kilku dni.

CocoBuzz

Aktywny forumowicz

Post12 października 2014, 20:27 - N

Mialem ten sam problem. Najlepiej działa Garnier czerwony albo neutrogena norweska. Oprócz tego kapsułki nawilzajace (to tylko na zimę żeby nie pekalo do krwi -trochę to bolalo przynajmniej u mnie). U mnie problem juz nie występuje - podejrzewam ze zmiana diety tu zadziałała (wege)
Robin Hood!
Aktualne samplowanie:
Amouage Myths
PATCHULY BOHEME
PdM GODOLPHIN
MFK Pluriel Masculin

Biral

Perfumaniak

Re:

Post21 października 2014, 11:48 - Wt

CocoBuzz napisał(a):Mialem ten sam problem. Najlepiej działa Garnier czerwony albo neutrogena norweska. Oprócz tego kapsułki nawilzajace (to tylko na zimę żeby nie pekalo do krwi -trochę to bolalo przynajmniej u mnie). U mnie problem juz nie występuje - podejrzewam ze zmiana diety tu zadziałała (wege)

Oba z parafiną. Lepiej kupić te z masłem shea.

jaśminka

Post21 października 2014, 14:40 - Wt

Bardzo na takie dolegliwosci pomaga woda z morza martwego - moja mama tego uzywa ( mamy taką skoncentrowaną) tylko nie wiem czy jest to gdzies dostępne w drogeriach czy aptekach, bo ja kupuję z firmy mlm

jaśminka

Post21 października 2014, 14:43 - Wt

ach i kiedys dawno temu była w avonie kuracja parafinowa - taki krem, niestety od dawna nie mogę jej nigdzie kupić

majcia

Post12 grudnia 2014, 13:10 - Pt

A próbowałaś jakiś krem z naturalnych kosmetyków? Ja tylko takie używam bo jestem alergiczką i są delikatne, ale w moim przypadku i skuteczne. też mam dość suchą skórę na dłoniach. Używam kremu natural active. Kupuję go na biokosmetyki24.pl za niecałe 25 zł. W składzie ma sporo różnych składników odżywczych. Kiedyś używałam jeszcze kremu mediderm, też był całkiem niezły, zatrzymywał wodę w skórze.

GreenEyes

Bardzo aktywny forumowicz

Post03 kwietnia 2015, 06:52 - Pt

Od niedawna używam kremu do rąk Tołpy, miło mnie zaskoczył swoim działaniem gdyż nie pozostawia tłustego filmu na skórze a jednocześnie skutecznie nawilża i zmiękcza naskórek, nie posiada również irytującego intensywnego zapachu.

Puchacz

Post30 kwietnia 2015, 10:58 - Cz

Ja mam podobny problem ze skórą, do tego alergię na większość "mazideł". Wreszcie pomógł krem norweska Neutrogena, bezzapachowy. Smaruję tylko rano i wieczorem i to wystarcza. Jest bardzo wydajny i długo działa. Polecam spróbować.

b-olga

Post03 maja 2015, 20:46 - N

Ja z kolei bardzo polecam Le Petit Marseillais, to chyba najlepszy krem do rąk dla suchych dłoni, na jaki trafiłam. Neutrogena wchłania się tak szybko, że po chwili nie ma śladu po jej użytkowaniu :)

Na większe problemy polecam też balsam SVR, świetnie reguluje i suchość, i potliwość skóry.

joobla

Post20 grudnia 2016, 14:27 - Wt

Ja bym jednak radziła udać się do lekarza, bo często takie syndromy mogą oznaczać problemy z krążeniem :(

marco.polo.

Forumowicz

Post04 stycznia 2017, 14:48 - Śr

Na taką pogodę sprawdzają się wszelkie kremy barierowe np. od emolium.

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla kobiet