Teraz jest 21 stycznia 2017, 16:26 - So

Fascynacja olejkami

Dyskusja o kosmetykach dla kobiet.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

aktyna

Forumowicz

Fascynacja olejkami

Post22 listopada 2011, 22:15 - Wt

Skoro moje arabskie oczyszczanie nie powaliło mnie na kolana, postanowiłam zainteresować się olejkami do pielęgnacji ciała. W ciąży mam strasznie suchą skórę i obawiam się powstania rozstępów, tak więc ładuję na siebie olejki i szoruję ciało szczotką z naturalnego włosia.
Muszę przyznać, że olejki mnie uwiodły.
Wypróbowałam 100% bez dodatków aromatycznych olejki: jojoba i arganowy. Jojoba jest znacznie bardziej tłusty, nakładam go na twarz po kąpieli. Arganowy jest bardziej wodnisty i super działa na ciało.
Oprócz tych dwóch, moje uznanie zdobyły:
Tonizujący olejek do ciała Clarins
Olejek na rozstępy dr. Hauschka
Drenujący olej Pat& Rub
Olejek do twarzy i włosów Galenic.
Przyznam, że sie trochę od tych mazideł uzależniłam :)
Minusem jest dość niemiły zapach ( zwłaszcza tych 100% czystych) no i są one raczej drogie. :?

Sabbath

Forumowicz

Re: Fascynacja olejkami

Post23 grudnia 2011, 00:53 - Pt

Aktyno, gratuluję ciąży. :)
Ja również lubię olejki. Na co dzień zamiast balsamu używam tylko oleju kokosowego - uwielbiam jego zapach. Mogłabym się sama zjeść po takim namaszczaniu.
Lubię za to używać olejków aromatycznych do masażu ciała. Nie samych, ale zmieszanie kropli esencji oudu, olejku z sandałowca czy nawet jaśminu z oliwką dla dzieci zamienia zwykły masaż pleców w zmysłową przyjemność. A ja lubię zmysłowe przyjemności. ;)
sabbathofsenses.blogspot.com

Mysza

Forumowicz

Post03 stycznia 2012, 22:32 - Wt

Dziewczyny, jeśli można - mała poprawka: "olejki" to wyłącznie olejki eteryczne. Olejki to wieloskładnikowe mieszaniny różnych, ale głównie lotnych i pachnących związków chemicznych.
To, o czym piszecie to "oleje". Większość olejów to triglicerydy (plus niewielka ilość tzw. frakcji niezmydlalnej czyli nieglicerydowej) z wyjątkiem np. oleju jojoba, który zawiera estry alkoholi jednowodorotlenowych. Czyli takie "pojedyncze" estry.
Wiem, że nie chemikom wszystko jedno, ale chemikom źle jak widzą pomieszanie olejów z olejkami.
Zresztą ten błąd jest wszechobecny.

Wybaczcie, musiałam :)))))))))))))

Sabbath

Forumowicz

Post04 stycznia 2012, 09:54 - Śr

Mysza napisał(a):Dziewczyny, jeśli można - mała poprawka: "olejki" to wyłącznie olejki eteryczne. Olejki to wieloskładnikowe mieszaniny różnych, ale głównie lotnych i pachnących związków chemicznych.
To, o czym piszecie to "oleje". Większość olejów to triglicerydy (plus niewielka ilość tzw. frakcji niezmydlalnej czyli nieglicerydowej) z wyjątkiem np. oleju jojoba, który zawiera estry alkoholi jednowodorotlenowych. Czyli takie "pojedyncze" estry.
Wiem, że nie chemikom wszystko jedno, ale chemikom źle jak widzą pomieszanie olejów z olejkami.
Zresztą ten błąd jest wszechobecny.

Wybaczcie, musiałam :)))))))))))))

W kwestii nomenklatury: pisałam, że używam oleju kokosowego. Oraz o mieszaniu kropli (jednej) czystego olejku z oliwką dla dzieci.
Gdzie jest błąd?

aleksander

Super Perfumaniak

Post04 stycznia 2012, 10:44 - Śr

Mysza napisał(a):Dziewczyny, jeśli można - mała poprawka: "olejki" to wyłącznie olejki eteryczne. Olejki to wieloskładnikowe mieszaniny różnych, ale głównie lotnych i pachnących związków chemicznych.
Dziewczyny, rozumiecie coś z tego?

piotrek

Aktywny forumowicz

Post04 stycznia 2012, 16:47 - Śr

aleksander napisał(a):

Nie jestem dziewczyną, ale klik

Mysza

Forumowicz

Post04 stycznia 2012, 21:06 - Śr

Sorka, mała poprawka, chodziło mi o zdanie:
"Wypróbowałam 100% bez dodatków aromatycznych olejki: jojoba i arganowy."
czyli maila powinnam zaadresować do aktyny.
wybacz Sab.

Mysza

Forumowicz

Post04 stycznia 2012, 21:11 - Śr

To jeszcze jedno sprostuję: to, co zazwyczaj nazywamy olejami to zazwyczaj oleje roślinne (które są triglicerydami).

Ale np. Wikipedia traktuje oleje znacznie szerzej (i chyba słusznie - dlatego sprostowuję), bo włącza do olejów także oleje mineralne, które tłuszczami, czyli trigicerydami nie są. Na przykład olej parafinowy to węgloworody.
Ale też nie wszystkie tłuszcze to oleje , jak np. łój wołowy lub smalec - to triglicerydy (tłuszcze) ale nie oleje.

Oj dobra, już przestaję :)

Sabbath

Forumowicz

Post05 stycznia 2012, 20:41 - Cz

Mysza napisał(a):Sorka, mała poprawka, chodziło mi o zdanie:
"Wypróbowałam 100% bez dodatków aromatycznych olejki: jojoba i arganowy."
czyli maila powinnam zaadresować do aktyny.
wybacz Sab.

Spoko, nic się nie stało.
Ja olejki od olejów odróżniam, ale zapytać zawsze mogę. Jest szansa, że się czegoś dowiem. I ogólnie mam przekonanie, że najchętniej bym na jakiś porządny kurs perfumiarstwa poszła.

aleksander

Super Perfumaniak

Post05 stycznia 2012, 21:19 - Cz

aleksander napisał(a):

Wreszcie zrozumiałem.

aktyna

Forumowicz

Post31 stycznia 2012, 14:15 - Wt

Oczywiście chodziło mi o oleje....tylko jakoś te oleje w buteleczkach po 100ml w olejki mi się zamieniły ;) za dużo w kuchni siedzę i jak mówię olej to myślę, że Kujawski :D

TwojaFanaberia_pl

Post10 maja 2012, 21:50 - Cz

W ciąży powinno się szczególnie pielęgnować swoją skórę, głównie ze względu na duże ryzyko pojawiania się rozstępów. Pilingi i masaże są jak najbardziej wskazane oraz długie nacieranie oliwkami i kremami nawilżającymi. Naturalne będą najbezpieczniejsze.

Mariet

Post29 sierpnia 2012, 20:19 - Śr

Fajne są olejki firmy Alterra. Do nabycia w Rossmannie. Pojemność to ok. 100 ml a cena 18 zł. Dobrze nawilżają. Słyszałam, że są świetne jeśli chodzi o olejowanie włosów.

Pachnij

Post11 marca 2013, 17:07 - Pn

Z olejów najczęściej stosuję arganowy. Wcieram raz w tygodniu we włosy, zakładam turban i idę spać. Zmywam miksturę następnego dnia rankiem. Mnie osobiście bardzo odpowiada jako produkt nawilżający i regenerujący.

mannia

Post13 maja 2015, 20:20 - Śr

ja stosuję "do ciała" tylko kokosowy i łopianowy

ocelot

Post22 września 2015, 17:04 - Wt

Mi jakoś olejki stosowane na twarz się nie przysłużyły :(

Desigual

Post17 czerwca 2016, 10:18 - Pt

ja mam suchą twarz, zmywanie olejkami i pielęgnacjia nimi uratowała moją przesuszoną skórę

Jasmina

Post17 listopada 2016, 09:25 - Cz

Ja bardzo polubiłam olejek kokosowy. Stosuję na włosy i na ciało, dodaję do kąpieli, do maseczek i oczywiście też na nim smażę :D Produkt ogromnie uniwersalny a bardzo skuteczny, chociaż spotkałam się z tym,że niektóre osoby zapycha więc trzeba być ostrożnym. Kiedys dodawałam do kąpieli oliwę z oliwek

Liquid

Post18 listopada 2016, 13:16 - Pt

Ja uzywam płynu do mycia twarzy na bazie olejowej i nie zamienię go na nic innego.

kaja

Post01 grudnia 2016, 11:14 - Cz

Ja używam olejku arganowego do twarzy i na końcówki włosów jak dla mnie super się sprawdza. Bardzo fajnie nawilża:)
Następna strona

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla kobiet