Teraz jest 26 maja 2017, 00:40 - Pt

• Reklama

Rytuał oczyszczający Hammam

Dyskusja o kosmetykach dla kobiet.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

aktyna

Forumowicz

Rytuał oczyszczający Hammam

Post14 listopada 2011, 15:50 - Pn

Mam zamiar przetestować Biolandera, sklep internetowy, który sprzedaje kosmetyki naturalne. Wybrałam z oferty: Savon Noir, glinkę Rhassoul i rękawicę do masażu Kessa, wszystko firmy Alepia. Po wszystkim mam mieć piękną aksamitną skórę i wyglądać jak księżniczka z baśni 1001 nocy ;) Jak już spróbuję, to dam znać. Może warto zainwestować i sprawić swojej dziewczynie lub żonie ładny prezent świąteczny :) A może któraś z forumowiczek już próbowała tych kosmetyków?
Ostatnio edytowano 15 listopada 2011, 08:23 - Wt przez aktyna, łącznie edytowano 1 raz

hanka

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Rytułał oczyszczający Hammam

Post14 listopada 2011, 18:28 - Pn

łał............

Od gliny się trzymam z daleka.
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

Mam ciało osiemnastolatki.( Trzymam je w tapczanie).

aktyna

Forumowicz

Post14 listopada 2011, 23:24 - Pn

Ja nigdy glinek nie próbowałam, ale na babskich forach same ochy i achy. Jedyne co mogę powiedzieć to, że pachnieć raczej ładnie nie będzie ;)

aktyna

Forumowicz

Post15 listopada 2011, 08:25 - Wt

hanka napisał(a):łał............

Od gliny się trzymam z daleka.

Oj Haneczko złośliwa bestyjka z Ciebie. Już poprawiłam ;)

aktyna

Forumowicz

Re: Rytuał oczyszczający Hammam

Post16 listopada 2011, 13:13 - Śr

O rany, ale jestem oczyszczona :D Generalnie dałam sobie spokój z Biolanderem i kupiłam moje Hammmamowe produkty w dwóch sklepach: Organiqe i w Mydlarni u Franciszka.
A oto przebieg eksperymentu:
Savon Noir- czyli mydło naturalne na bazie czarnych oliwek. Wygląda jak brunatny glut o konsystencji kleju. Pachnie jeszcze gorzej.
Trzeba go rozetrzeć w wilgotynch dłoniach, a potem wmasować w ciało i pozostawić na 10 min. Strasznie to upierdliwe a nakładanie jest bardzo pracochłonne.
Jak Savon Noir się wchłania to w międzyczasie można przygotować sobie pastę z glinki Rhassoul. W miseczce trzeba wymieszać glinkę z wodą, aż otrzymamy jednorodną pastę, którą pacniemy sobie na ciało. Proporcje 'na oko'.
Glinka Rhassoul- ma konsystencję pudru i brunatny kolor. Trzeba ją rozmieszać z wodą lub olejkiem w miseczce. I nie, nie można iść na skróty i posypać się nią pod prysznicem, bo zamiast konsystencji pasty otrzymamy chomicze bobki.
Rękawica Kessa- do masażu ciała. Masujemy nią ciało ubabrane wcześniej w savon noir i glince. Generalnie ten zakup mozna sobie darować. Tak samo masują rękawice z Rossmana, czy innej drogerii.
No i na koniec, jak już mamy kompletnie uwalony brodzik od prysznica, a reszta domowników dobija się do drzwi, bo siedzimy już tam z 40 min, trzeba w wilgotną skórę wetrzeć jakiś olejek np arganowy.
Efekty: Generalnie efekty są. Ale mam wrażenie, że to samo uzyskałabym szalejąc z mydełkiem bambino i dziecięcą oliwką.
Dobrze wymasowana i nawilżona skóra. Może dla alergików te arabskie specjały mają większą wartość...
Jedyne co polecam faktycznie to mydło z Aleppo, które kupiłam przypadkiem. Do Hammamu go nie używam, ale jest super do mycia buzi.
Podsumowując: na prezent polecam kombinację mydła z Aleppo plus jakiś naturalny olejek do twarzy np jojoba lub arganowy. Dla pań i panów. :)
Hammam odpuszczamy.

Sally

Post17 czerwca 2016, 09:51 - Pt

uwielbiam ten rytuał, kupiłam sobie specjalnie oliwkowe mydło czarne, rekawice, glinki - moja skóra jest odżywiona oczyszczona i pełna blasku

joobla

Post20 grudnia 2016, 14:26 - Wt

Glinki nie za bardzo lubię, ale podobno działają :p

Brabella

Post21 maja 2017, 08:38 - N

Poddałam mu się tylko raz w trakcie wyjazdu do Spa w Kazimierzu. Nie do końca chyba jestem entuzjastką tego sposobu pielęgnacji, ale też miałam wrażenie, że pan, który go wykonywał, nie był wyjątkowym specjalistą od niego. Skóra, owszem była potem miękka i delikatna, ale w trakcie niespecjalnie dobrze się czułam.

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla kobiet