Teraz jest 18 listopada 2017, 01:39 - So

• Reklama

Perfumerie internetowe

Linki i komentarze do interesujących stron perfumowych bądź artykułów w sieci
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

belor

Perfumerie internetowe

Post06 września 2011, 17:30 - Wt

Nie bardzo wiedziałem w którym dziale umieścić tego typu temat, ale myślę, że w tym się zmieści.

Krótko - gdzie kupujecie w sieci?

perfumeria.pl - dla mnie podstawowe miejsce do zakupów perfum, duży wybór, świetne ceny, bardzo szybko i pełen profesjonalizm.
e-glamour - kupiłem raz i w porządku, czas oczekiwania minimalnie dłuższy (o dzień), ale bardzo dobre ceny i duży wybór.
pachniemy.pl - jest w Krakowie, gdzie mieszkam, więc odpadają koszty przesyłki. Ceny w normie, choć wyższe niż w tych wyżej, wybór niestety dosyć skromny.

pirath

Super Perfumaniak

Re: Perfumerie internetowe

Post06 września 2011, 17:32 - Wt

a co sądzicie o kokai i ipermumy?

belor

Post06 września 2011, 17:32 - Wt

Z czystym sumieniem mogę odradzić pachniemy.pl (Luxury Perfumes) Kolejny internetowy sklep, który sprzedaje wirtualny towar, na zasadzie pośrednictwa. Zamówiłem tam Jacqa Bogarta pour homme w piątek, a ponieważ mieszkam w Krakowie, zdecydowałem się na odbiór osobisty (bo stąd jest sklep). Zadzwoniłem dziś z pracy licząc, że będę mógł odebrać wracając do domu zapach, dowiedziałem się tylko - lakonicznie, że gdy zlecenie będzie gotowe, "zostanę poinformowany" mailowo. Wysłałem więc maila z zapytaniem kiedy będzie i wieczorem odpowiedź, że prawdopodobnie przybędzie z hurtowni w okolicach środy... W tym momencie zrezygnowałem z zakupu. Wnioski są proste - wirtualny towar, brak własnego magazynu, działanie na zasadzie pośrednictwa, co potwierdza też czas jaki sobie dają na realizację zamówienia 2-10 dni (roboczych!). Szkoda słów. Zamówiłem to samo w perfumeria.pl i pewnie we środę już będzie u mnie w dodatku taniej. A i jeszcze coś - podchodźcie z dużym dystansem do opinii na opineo.pl, nie dość że wyraźnie cenzurują opinie, to jeszcze budują często niezbyt prawdziwy obraz sklepu. Dopiero, gdy poczytałem sobie opinie o tym sklepie na ceneo, dotarło do mnie z jakiego typu placówką mam do czynienia - cała masa negatywów, od niezrealizowanych zamówień, po zupełne olewanie klienta. Totalny niesmak.

pirath - iperfumy sprzedają masowo podróby, trzymaj się z daleka. Kokai to z kolei często dłuuuugie oczekiwanie na towar.

pirath

Super Perfumaniak

Post06 września 2011, 17:33 - Wt

ok dzięki za kolejną cenną uwagę. spróbuję w dolce
wiem jak działają mechanizmy opiniowania na niektórych portalach. a że sam służbowo używam ceneo po stronie sprzedawcy (branża narzędziowa) to mogę potwierdzić że w ceneo opinii z poziomu panelu admina nie da się edytować, kasować więc są miarodajne.
część tego typu serwisów żyje z abonamentów więc by klient nie odpłynął pozwala się na mataczenie przy opiniach. jednak takiego kolosa jak ceneo ta zasada nie dotyczy i chwała im za to. spodobała mi się wprowadzona jakiś czas temu opcja zaufane opinie. polega to na tym że po 10 dniach od daty zakupu ceneo wysyła na maila klienta mojego sklepu ankietę prosząc o ocenę różnych kryteriów sprzedaży. nie mam wpływu na to jak klient mnie zaopiniuje i nie mogę tej opinii zmoderować. przynajmniej jest uczciwie, choć niestety 80% klientów te ankiety olewa i ciężko uzbierać odpowiednią ilość komentarzy by dostać znaczek zaufany sklep

belor

Post06 września 2011, 17:33 - Wt

Też mam dobrą opinię o opineo. Mechanizmy rzeczywiście są sensowne, ja osobiście nigdy tego typu ankiet nie olewam, ale mam świadomość, że większość tak robi, choć mam nadzieję, że ti się będzie powoli zmieniać.

belor

Post06 września 2011, 17:34 - Wt

Do sprawdzonych i dobrych dokładam multiperfumeria.pl.

Jeszcze upadate odnośnie mojej opini o pachniemy.pl - na mojego dość mocnego maila w wyrazie, otrzymałem dziś odpowiedz, że towar już dojechał, i mogę nawet dziś po niego podejść... Cóż szkoda, że tak "późno", czy też raczej po tak trudnej korespondencji, widać dało się szybciej. Choć i tak model funkcjonowania jest archaiczny.

pirath

Super Perfumaniak

Post06 września 2011, 17:34 - Wt

fakt, też mnie irytują sklepy "pośredniczące" bez własnego towaru, podkupującego u konkurencji lub ściągające wszystko na zamówienie.... niby wystawiają towar, podają cenę a potem info że do 2 tygodni będzie.... strata czasu

belor

Post06 września 2011, 17:35 - Wt

Dokładnie.

ironiczny

Bardzo aktywny forumowicz

Post06 września 2011, 17:36 - Wt

Nie wiedziałem, gdzie napisać ten post, ale skoro jest tu mowa o perfumeriach internetowych, to napiszę go tutaj.
Ciekawi mnie polityka firmy perfumeria.pl Nie pierwszy raz zdarza mi się zobaczyć coś takiego:
http://pedet.pl/Versus+Blue+Jeans+Man+W ... -3,i2.html i http://pedet.pl/Versus+Blue+Jeans+Man+W ... -3,i2.html
Dwie wody toaletowe, w tym samym 'rozmiarze', ale w zupełnie innych cenach. Nie bardzo rozumiem takie posunięcia z ich strony. Zastanawiam się czy jest to świadome wystawianie tych towarów, jakiś błąd, czy ta tańsza woda ma krótką datę ważności i chcą jak najszybciej wysprzedać?

I żeby nie było offtopu: Korzystał ktoś może z www.perfumesco.pl ?
Bardzo przyjemne ceny. Nie wiem tylko, czy oryginały.

pirath

Super Perfumaniak

Post06 września 2011, 17:36 - Wt

coś mi się wydaje że mają bałagan i przestali nad cenami panować. choć to wygląda jakby te opisy robiły 2 różne osoby i się nie umówili co do ceny

belor

Post06 września 2011, 17:37 - Wt

ironiczny - to błąd w systemie, zauważyłem to już wcześniej ale w wielu różnych perfumeriach, po prostu system nie usunął starej ceny i zostawił obie, oczywiście że aktualna jest ta niższa, nie chodzi tu o żadne braki, to techniczny błąd.

pirath

Super Perfumaniak

Post06 września 2011, 17:37 - Wt

belor - ale tak się dzieje gdy fizycznie osoba wklepująca dane do bazy danych stworzy nową kartotekę przyjęcia towaru, np w innej (wyższej cenie zakupu) i zapomni usunąć starą kartotekę

belor

Post06 września 2011, 17:38 - Wt

więc błąd ludzki ;) nie tłumaczę ich, aczkolwiek przy kilku(nastu) tysiącach pozycji pewnie może się zdażyć, choć miejsca mieć nie powinno ;)

pirath

Super Perfumaniak

Post06 września 2011, 17:38 - Wt

dokładnie, ale jesteśmy tylko ludźmi ;)

ironiczny

Bardzo aktywny forumowicz

Post06 września 2011, 17:39 - Wt

Dzięki za odpowiedzi. Czyli wychodzi na to, że mogę zamówić wodę, która ma niższą cenę, tak?

pirath

Super Perfumaniak

Post06 września 2011, 17:40 - Wt

oczywiście, tylko musisz to zaznaczyć. jeśli będą kombinować to możesz postraszyć ih pichem ;)

belor

Post06 września 2011, 17:40 - Wt

Raczej nie będą kombinować, to ewidentny błąd. A co do Versace Blue Jeans, to też się nad nim zastanawiam bardzo łądny jest, natomiast w Rossmanie jest za 79 zł, więc chyba nie warto przez neta.

aleksander

Super Perfumaniak

Post06 września 2011, 17:41 - Wt

pirath napisał(a):dokładnie, ale jesteśmy tylko ludźmi ;)

A ja cały czas myślałem, że piszę z kotem.

pirath

Super Perfumaniak

Post06 września 2011, 17:42 - Wt

he he ;) a ja że z żółtą karteczką :D

polecam filmiki z simon's cat, nie tylko miłośnikom kotów ;)
http://www.simonscat.com/films.html

Kuba

Post06 września 2011, 17:43 - Wt

ruszył internetowy douglas
http://pl.douglas-shop.com/douglas/index.html
ceny takie jak w stacjonarnych, czyli bandyckie :?
Następna strona

• Reklama

Powrót do Pachnąca sieć