Teraz jest 14 listopada 2018, 18:35 - Śr

• Reklama

Fragrantica po polsku

Linki i komentarze do interesujących stron perfumowych bądź artykułów w sieci
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Niszka

Administrator

Re: Fragrantica po polsku

Post01 kwietnia 2012, 15:28 - N

A to w sumie jest wola szefostwa, aby każda lokalna wersja językowa (istnieje jeszcze niemiecka, serbsko - chorwacka i rosyjska) miała swoje własne recenzje i zbiór ocen, oparty na lokalnych uwarunkowaniach kulturowo - klimatycznych. Ktoś kto mieszka na Syberii i mieszkaniec Jamajki mogą zupełnie inaczej odbierać ten sam zapach. Są składniki bardziej lubiane w niektórych rejonach świata, np. kraje arabskie szaleją na punkcie oudu, podczas gdy my Europejczycy wolimy go w formie nieco łagodniejszej, jak np. z M7. No i jest też argument że nie ma sensu kopiować ocen / recenzji z wersji anglojęzycznej, skoro one tam są cały czas i nawet z poziomu podstrony na wersji polskiej można jednym kliknięciem przejść na podstronę anglojęzyczną (nad polem do recenzji jest odnośnik).

FourOfKind

Post01 kwietnia 2012, 15:31 - N

Niszka napisał(a):Szkoda usuwać, jak będziesz chciał się dowiedzieć o jakimś zapachu to będziesz mógł porównać oceny i recenzje na obu stronach. Lepiej mieć konto i tu i tu.

Do tego są akurat dummy konta, których pełno w necie ;) Nie lubię mieć 40 kont ;)

masaj

Forumowicz

Post01 kwietnia 2012, 16:31 - N

Niszka napisał(a):Piszcie jakieś recenzje bo nie ma co czytać. ;-)

To działa trochę inaczej ;)
Organizujesz jakiś zacny flakon/ny perfum i ogłaszasz, że rozlosujesz go/je wśród osób które ocenią i zrecenzują (treściwie/rzeczowo) pewną ilość zapachów, im większa aktywność tym większa szansa na zdobycie nagrody. Czas trwania konkursu do ustalenia.

Oczywiście dodatkowy flakon dla pomysłodawcy :D

Niszka

Administrator

Post01 kwietnia 2012, 16:33 - N

Hehe, przekażę pomysł szefostwu ;-)

belor

Post01 kwietnia 2012, 16:35 - N

Niszka napisał(a):Szkoda usuwać, jak będziesz chciał się dowiedzieć o jakimś zapachu to będziesz mógł porównać oceny i recenzje na obu stronach. Lepiej mieć konto i tu i tu.

Hmm, szkoda tylko że nie do końca dobrze działa. Nie mogę wybrać kilku ulubionych zapachów, jak wybiorę jeden to i tak go usuwa

A to akurat dziwne, u mnie śmiga jak trzeba...

Piszcie jakieś recenzje bo nie ma co czytać. ;-)

U mnie tak samo jak u Four - wybór jednego usuwa inny, zamiast dokładać kolejne.
Jest kilka błędów w tłumaczeniu, ale ogólnie sam pomysł jest MEGA i jestem bardzo na tak!

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post01 kwietnia 2012, 16:37 - N

belor napisał(a):
U mnie tak samo jak u Four - wybór jednego usuwa inny, zamiast dokładać kolejne.
Jest kilka błędów w tłumaczeniu, ale ogólnie sam pomysł jest MEGA i jestem bardzo na tak!

U mnie wszystko w porządku. Działa tak, jak powinno.
I naprawdę świetny pomysł.

Niszka

Administrator

Post01 kwietnia 2012, 16:43 - N

Przyznam Belorze, że ja też miałem taki problem, tzn. jak dodawałem do ulubionych drugi zapach, pierwszy znikał, a jak przeładowałem szafę to znikały oba. Naprawiło się samo, więc może jutro czy przy następnej wizycie powinno działać jak trzeba. Nie mam pojęcia co może być przyczyną.

W tłumaczeniach jest parę błędów, cynamon z małej litery, cytron zamiast cytryna, coś też chyba było nie tak z kminkiem, ale się to poprawi. Do przetłumaczenia są też np. nazwy krajów i typy działalności na podstronach marek.

belor

Post01 kwietnia 2012, 16:46 - N

Niszka napisał(a):Przyznam Belorze, że ja też miałem taki problem, tzn. jak dodawałem do ulubionych drugi zapach, pierwszy znikał, a jak przeładowałem szafę to znikały oba. Naprawiło się samo, więc może jutro czy przy następnej wizycie powinno działać jak trzeba. Nie mam pojęcia co może być przyczyną.

W tłumaczeniach jest parę błędów, cynamon z małej litery, cytron zamiast cytryna, coś też chyba było nie tak z kminkiem, ale się to poprawi. Do przetłumaczenia są też np. nazwy krajów i typy działalności na podstronach marek.

Spoko, mam nadzieję, że się naprawi. Na głównej stronie po prawej obok Wieści masz Perfum, zamiast perfumy :)
Wybór zapachu, którym pachniesz dziś powoduje szybkie jego pojawienie się i równie szybkie autozniknięcie... Ponowne wybranie i znowu to samo?

masaj

Forumowicz

Post01 kwietnia 2012, 17:23 - N

Taki coś zauważyłem - wchodzę w Nuty, wybieram przykładowo "Bergamotka", nie ma wprawdzie opisu ale strona jest (są ilustracje i lista zapachów z tą nutą), wybieram jakiś zapach i następnie w polu nut zapachu wskazuje kursorem na "Bergamotka" a w menu kontekstowym "Przeczytaj więcej o Bergamotka" - nie odnajduje strony.

krzysiekk

Aktywny forumowicz

Post01 kwietnia 2012, 17:39 - N

Mi również pomysł bardzo się podoba ;-)
Jest szansa, że przeciwnie do KWC na wizażu, zdecydowana większość recenzji będzie pisana przez entuzjastów perfum, a nie przypadkowe osoby ;-) Stara fragrantica trzyma poziom pod tym względem :)

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post01 kwietnia 2012, 20:48 - N

mega mi się podoba ten pomysł ;)

Rossi

Aktywny forumowicz

Post02 kwietnia 2012, 06:42 - Pn

Elegancko...Śmiga i mam konto :mrgreen:

Niszka

Administrator

Post02 kwietnia 2012, 07:26 - Pn

masaj napisał(a):Taki coś zauważyłem - wchodzę w Nuty, wybieram przykładowo "Bergamotka", nie ma wprawdzie opisu ale strona jest (są ilustracje i lista zapachów z tą nutą), wybieram jakiś zapach i następnie w polu nut zapachu wskazuje kursorem na "Bergamotka" a w menu kontekstowym "Przeczytaj więcej o Bergamotka" - nie odnajduje strony.

Taaak, podstrony składników nie są jeszcze podłączone, mam nadzieję, że w ciągu najbliższych 4 - 10 dni będą działać jak trzeba. ;-)

Krzysztof M.

Bardzo aktywny forumowicz

Post02 kwietnia 2012, 17:04 - Pn

Świetny pomysł z fragranticą. Co prawda opiniowałem Versace L'Homme inaczej niż Zoran.
Najwyżej podpadnę (to szef!).
Może jak Niszka znajdzie czas to napisze coś więcej o tym pomyśle, realizacji, inicjatorach, zespole i pomysłach. Wiadomo o co chodzi.
Ja w każdym razie jestem :D

Niszka

Administrator

Post05 kwietnia 2012, 16:46 - Cz

A co chciałbyś wiedzieć? :)

Jakie będą nowe funkcjonalności? Podobnie jak na fragrantica.com w prawej górnej części podstrony perfum będą przymiotniki opisujące zapach. Z tym że do tego potrzebny jest czas, strona musi się rozwinąć, bo te akordy opierają się na ocenach mocy składników. Jeśli np. najbardziej wyczuwalnymi składnikami są cytrusy, wtedy przymiotnikiem najbardziej charakteryzującym zapach jest "cytrusowy". Tutaj jest przykład, chociaż może nie najlepszy, Aventus nie jest zbyt słodki, ale owocowy, skórzany i dymny owszem. :D http://www.fragrantica.com/perfume/Cree ... -9828.html

Z funkcjonalności, których jeszcze nie ma ani na com ani na com.pl jest możliwość oceniania trwałości i projekcji. Ta fukcja zadebiutuje jeszcze wiosną.

Z kolei jeśli chodzi o polską stronę, przede wszystkim musimy najpierw poprawić błędy i podłączyć podstrony składników, przetłumaczyć brakujące sekcje (np. podstrona marki). Później popracujemy nad opisami składników, historią marek, opisami poszczególnych zapachów... Taka encyklopedia to studnia pracy nie mająca dna. ;-)

kamolskee

Post05 kwietnia 2012, 16:50 - Cz

Niszka, jeśli to nie tajemnica, jesteś programistą? Bo pisałeś tu nieraz na forum apropo nawet samego php, jakbyś nie miał na co dzień z programowaniem styczności, a tu jeden sklep, za chwilę polska wersja fr... :)
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

Krzysztof M.

Post05 kwietnia 2012, 17:50 - Cz

Sam siebie cytuje :lol:
Krzysztof M. napisał(a):Może jak Niszka znajdzie czas to napisze coś więcej o tym pomyśle, realizacji, inicjatorach, zespole i pomysłach. Wiadomo o co chodzi.

Ja tylko skromnie ponawiam pytanie, gdyż nasze specyficzne bractwo do elitarnych należy i nikt nie ustrzeże się ciekawości.
Na f.com. można poczytać o zespole, zainteresowaniach poza p., zobaczyć tych ludków, napisać do nich meila. Wiem może kwestia czasu, bo zespół w naborze. Reasumując, jak ktoś będzie coś wiedział, niech da znać :!:
Ja jestem bardzo skromnym człowiekiem, przysięgam. Ale na perfuforum są takie nosy, że fragrantica się o nich wręcz prosi. Nie wyobrażam sobie tej witryny bez przyjaciół takich jak: I TU LISTA WAS których polubiłem, szanuję i wiele bym dla WAS zrobił i.... powoli nie wyobrażam sobie życia bez WAS :oops:

Prorok

Forumowicz

Post05 kwietnia 2012, 20:40 - Cz

Mysle , ze byloby fajnie gdybysmy powrzucali na polska fragranticę trochę swoich recenzji lub ich fragmentów - czy to z forum czy z innych stron lub blogów i w ten sposób wzbogacili jej zawartosc dla potomnych ;) :)

FourOfKind

Post05 kwietnia 2012, 20:51 - Cz

belor napisał(a):

Hmm, szkoda tylko że nie do końca dobrze działa. Nie mogę wybrać kilku ulubionych zapachów, jak wybiorę jeden to i tak go usuwa

A to akurat dziwne, u mnie śmiga jak trzeba...

Piszcie jakieś recenzje bo nie ma co czytać. ;-)

Zacytuję i Belora, i siebie, i Niszkę.

Temat bez zmian, na 6 różnych przeglądarkach nie działa. Nie dość, że nie mogę wybrać więcej niż jednego (bo kolejny zastępuje już wybrany) to i tak jak wyjdę ze strony, to znika nawet ten jeden.

To ewidentnie wina strony, a nie przeglądarki (sprawdzałem różne, z różnych siecie - wynik ten sam).

Krzysztof M.

Post05 kwietnia 2012, 21:00 - Cz

Prorok napisał(a):Mysle , ze byloby fajnie gdybysmy powrzucali na polska fragranticę trochę swoich recenzji lub ich fragmentów - czy to z forum czy z innych stron lub blogów i w ten sposób wzbogacili jej zawartosc dla potomnych ;) :)

Cały czas wrzucam i sprawdzam odzew :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Pachnąca sieć