Teraz jest 24 września 2017, 00:42 - N

• Reklama

Fragrantica – ujmowanie odlewek i miniatur w garderobie

Linki i komentarze do interesujących stron perfumowych bądź artykułów w sieci
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

sabbracadabra

Forumowicz

Fragrantica – ujmowanie odlewek i miniatur w garderobie

Post04 września 2016, 18:06 - N

Widzę, że zdecydowana większość użytkowników do śledzenia swojej kolekcji używa Fragrantiki, a nie Basenotes czy Parfumo. Brakuje mi jednak na Fragrze osobnej zakładki na dekanty. W Basenotes jest zakładka na próbki, za to wzorem jest dla mnie póki co Parfumo, które jedzie na bogato – domyślnie są osobne półki na flakony, miniatury i odlewki, a poza tym można tworzyć własne, dodatkowe foldery (np. na próbki).

Skoro jednak Fragra nie daje wielkich możliwości kategoryzacji zbiorów, to jak sobie radzicie z odlewkami i miniaturami? Uważacie, że 10 ml kupione na forum jest "godne" uwzględnienia pod "mam/miałem" czy raczej wrzucacie tam tylko flakony? Sam wybrałbym raczej tę pierwszą opcję – pierwszorzędne znaczenie ma dla mnie płyn, a nie opakowanie. Nie uwzględniłbym wśród "mam" jedynie próbek. Póki co nie mam jednak takiego tak dużego zacięcia kolekcjonerskiego jak niektórzy forumowicze (boję się, że może się to zmienić, bo ciągoty do kupowania są, oj są), więc może jednak wiele osób z pokaźnymi, godnymi podziwu zbiorami umieszczają w swoim fragrantikowym profilu jedynie flakony?

turbosnail

Super Perfumaniak

Re: Fragrantica – ujmowanie odlewek i miniatur w garderobie

Post04 września 2016, 18:32 - N

2 osobne profile - jeden of flakonow, drugi od odlewek (5ml+)
próbkami <2ml nie ma co się chwalić

Back

Forumowicz

Post04 września 2016, 18:37 - N

Ja zrobiłem sobie drugie konto, które jest angielskiej wersji strony. Na jednym koncie na półce "Mam" trzymam flakony i odlewki powyżej 5ml, a na półce "I Have" mam próbki i odlewki do 5ml :)
Pewnie uporządkowałbym to inaczej, gdybym miał z 50 flakonów więcej. Wtedy tylko one wylądowałyby na półce "Mam". Robiąc tak przy aktualnej kolekcji, nieprzekraczającej 15 flakonów byłoby tam dosyć pusto :P

Scorrpion

Super Perfumaniak

Post04 września 2016, 20:26 - N

turbosnail napisał(a):2 osobne profile - jeden of flakonow, drugi od odlewek (5ml+)
próbkami <2ml nie ma co się chwalić

Popieram.Sam tak mam :)

Niszka

Administrator

Post05 września 2016, 07:28 - Pn

Będzie oddzielna półka na dekanty na Fragrze. Jak dobrze pójdzie to od października. Do próbek może też.

BlueJeans

Hiper Perfumaniak

Post05 września 2016, 08:36 - Pn

Ja w zasadzie dekantow nie mam poza Kourosem vintage. Wiec zaznaczam sobie flakony, ktore posiadam.

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post05 września 2016, 09:06 - Pn

Jak jeszcze mi się chciało zaznaczać, to zaznaczalem tylko flakony.
Teraz mi się nie chce ;)
Artur

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post05 września 2016, 09:41 - Pn

Powiedzmy sobie szczerze - czy to ma jakiekolwiek znaczenie co tam sobie umieszczamy? Niech każdy robi tak jak mu wygodnie i tyle ;)
Ja np. na angielskiej fragrze mam tylko pełnowymiarowe flakony (bo chyba jakieś wyróżnienie im się należy :P ), a na polskiej dekanty, miniatury i uwaga - próbki, nawet te malutkie. W dużym stopniu ułatwia mi to zorientowanie się co jeszcze mam do przetestowania/opisania, więc tak robię ;)

@Niszka - o tych nowych półeczkach słyszałem już chyba z pół roku temu i jakoś nic się nie ruszyło z tematem :/ Faktycznie, to byłoby świetne rozwiązanie, możnaby się ograniczyć do jednej fragry :D

Niszka

Administrator

Post05 września 2016, 09:56 - Pn

Bo tyle czasu trwa wdrażanie nowego wyglądu Fragry. Te półeczki będą w nowym wyglądzie. :]

sabbracadabra

Forumowicz

Post05 września 2016, 10:50 - Pn

Ooo, brzmi świetnie. Pewnie to płonne nadzieje, ale czy planowana jest opcja dodawania własnych półeczek (np. chętnie dodałbym opcję "odlewka – miałem" na wykończone lub sprzedane/oddane dekanty)?

Niszka

Administrator

Post05 września 2016, 16:16 - Pn

A tego to nie wiem, czy będzie można "dostawiać" własne półeczki, ale można będzie zgłosić taką potrzebę.

srG

Perfumaniak

Re:

Post05 września 2016, 20:31 - Pn

Kiszonyogor95 napisał(a):Powiedzmy sobie szczerze - czy to ma jakiekolwiek znaczenie co tam sobie umieszczamy? Niech każdy robi tak jak mu wygodnie i tyle ;)
Ja np. na angielskiej fragrze mam tylko pełnowymiarowe flakony (bo chyba jakieś wyróżnienie im się należy :P ), a na polskiej dekanty, miniatury i uwaga - próbki, nawet te malutkie. W dużym stopniu ułatwia mi to zorientowanie się co jeszcze mam do przetestowania/opisania, więc tak robię ;)

Dokładnie. Dla mnie, to jest główny powód posiadania konta na fragrze - zaznaczam sobie rzeczy, które testowałem (lubię / nie lubię) i to co chcę jeszcze przetestować, a co chcę kupić. Próbek nie umieszczam, bo mam ich pierdyliard, ale jako porządkująca lista, byłoby to całkiem przydatne (chociaż w zasadzie mniej więcej pamiętam co mam, więc daję radę bez tego).

Gorzej, jak chcę sprawdzić czyjąś półkę i zaczyna mi mulić przeglądarka w telefonie, bo okazuje się, że dana osoba ma ponad tysiąc pozycji :)

sabbracadabra

Forumowicz

Re: Re:

Post05 września 2016, 21:19 - Pn

srG napisał(a):Gorzej, jak chcę sprawdzić czyjąś półkę [...]

Właśnie to było inspiracją do zadania przeze mnie pytania – wchodziłem sobie na fragrowe profile forumowiczów i nie bardzo wiedziałem, czy ta trzycyfrowa lista pozycji pod "mam" to lista obejmująca wyłącznie flakony czy również dekanty (czytaj: na ile zaawansowana jest zapachowa "choroba" :mrgreen: ). Sam po krótkim teście póki co porzuciłem śledzenie kolekcyjki poprzez Frafrantikę na rzecz konkurencji, ale może nowa odsłona portalu coś zmieni.

• Reklama

Powrót do Pachnąca sieć